Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wysokie spalanie LPG


extradd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc gazmen powiedział to co zawsze, że jak zejdę z CO=0.0 to wtedy auto będzie mi mniej palić a obecnie u mnie wynosi 0.5. Odpowiedziałem mu że musiałbym wymienić na nowy silnik bo ten ma 12 lat ale pomimo tego na tych złych emisjach spalin PB pali mi normalnie a on znowu powtórzył że muszę zejść z CO do zera. Gdy próbował doczepić się do sondy to mu przypomniałem że mam potwierdzenie z serwisu Boscha na piśmie że sonda jest okey i według manuala ma być sprawdzana przy 2tys rpm a nie na wolnych. A teraz najważniejsze odpowiedzi na wasze wskazówki które kazaliście mi mu przekazać. Co do temp by zejść z 50 do 30 stopni to mi powiedział że wtedy czujnik nie widział by wskazań temperatury do 45 stopni, podobno widzi od 45 wzwyż. Gdy mu powiedziałem że jest zbyt wysokie ciśnienie na reduktorze i należało by zjechać do 1bara to mi coś powiedział że nie można bo coś byłoby nie tak z dyszami i na mapie musi być mnożnik 1.0, a gdy wszedłem na temat że jest wgrany zły sterownik czujnika temp to odpowiedział mi zmianą tematu więc nie uzyskałem na to pytanie odpowiedzi nawet po ponownym zadaniu pytania. Więcej już nie miałem siły z nim prowadzić dyskusji ale co do spadku ciśnienia na listwie to chyba trochę się przestraszył i kazał mi podjechać i tłumaczył to tym że węże siadły bo są gumowe. Powiedział również że jeżeli ktoś się nie zna to niech nie zabiera głosu, miał na myśli wasze wskazówki. Szybko skończyłem z nim rozmowę bo nie chciałem się więcej denerwować.

 

 

powiem tak: szkoda nerwów i stresu, ja bym go olał albo poprosił o pisemne odpowiedzi na zadane pytania bo chcesz się zwrócić z zapytaniem do producenta bbuuhahahah, i powiesz Panu, że jak nie do końca się orientuje w montażu gazu to nie powinien zakłądać działaności z tym związanej

 

jakoś u mnie wytrwały 5 lat i było gitt,

 

tak mi pwadło do głowy, jeżeli Pan instalator mówi, że się zna a jak ktoś nie ma pojęcia niech się nie odzywa, to może TY się podszkol

 

w instrukcji STAG-a są pewne dane które służą do strojenia i instalacji, napisane przez producenta sterownika, czyli raczej jest to wykładnia dla Pana instalatora, i tak:

str. 8 pkt.1.9 na czerwono w ramce ciśnienie reduktora 1bar, oczywiście nie jest to wyrocznia ale podstawa od jakiej się zaczyna

str. 9 masz scrin z ustawień i tam w polu o temperaturze jest 30st, ciśnienie robocze 1bar, zapytaj Pana kto się myli

str. 12 wyjaśnienie poszczególnych wartości

str. 13 też ciekawe informacje

str. 31 od pkt. 3.1 do 3.5 ciekawe jak to robił

 

zapytaj o to co jest w punktach i ciekawe co powie wtedy i jak się będzie bronił

każdy może się mylić nikt nie jest idealny ale nie można iść w zaparte i podważać choćby instrukcję od producenta

 

a jeszcze zapomniałem o instrukcji

PL-STAG-200STAG-4STAG-300_PLUSSTAG-300_PREMIUM_instrukcja_.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie AC mają przykładowe mapki i opis co i jak ma wyglądać Będziemy z kolegą to robić i ja mu to ustawie i zobaczymy co powie instalator to że węzę siadają to prawda ale trzeba dokręcić ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino ja już się go nie będę pytał bo szkoda moich nerwów i nie mam zamiaru znowu słuchać bym zjechał z zawartością "CO" w spalinach do zera to wtedy będzie git. On chyba sobie nie zdaje sprawy co będzie jeżeli uda mi się wszystko ustawić i zjechać z 12/13L LPG do normalnego spalania, po prostu wszystko wrzucę do sieci a nie jedna osoba na to tylko czeka. Poczekam aż Tofu wyzdrowieje i jedziemy z koksem bo sam się za to nie wezmę no i oczywiście z twoją pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino ja już się go nie będę pytał bo szkoda moich nerwów i nie mam zamiaru znowu słuchać bym zjechał z zawartością "CO" w spalinach do zera to wtedy będzie git. On chyba sobie nie zdaje sprawy co będzie jeżeli uda mi się wszystko ustawić i zjechać z 12/13L LPG do normalnego spalania, po prostu wszystko wrzucę do sieci a nie jedna osoba na to tylko czeka. Poczekam aż Tofu wyzdrowieje i jedziemy z koksem bo sam się za to nie wezmę no i oczywiście z twoją pomocą.

 

no tyle, hmm prawie tyle, bo w trasie 9-10L a miasto jak to miasto 13-15L, to spala moje 2.0 coś koło 160KM, a Ty jaki masz silniczek?? bo już nie chce mi sie szukać, taki normalny :devil: czy od kosiarki :D małolitrażowy :lol:

Tofu teraz wiesz, że jak się nie uda to pamiętaj, że ma podjechać na regulację CO

 

a tak jeszcze z ciekawości, ile Ci bierze teraz na PB??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt, można się zdenerwować :dribble:

 

będzie gitt dopieści się i będzie jeździło jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad takimi opaskami http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-ger-mig-mag-tig-gratisy-fv-i1238799221.html .

Przewód jeden mierzyłem po zewnętrznej to ma 10-11mm a drugi od fazy lotnej 19mm czyli jak kupie opaskę 10mm to na ten mniejszy będzie git?

post-12355-1285262367,8664_thumb.jpg

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to są jednorazowe, normalne kupcie, jak będziecie mieli problem z małymi rozmiarami to dajcie znać wcześniej to wiem gdzie u mnie można kupić i podeślę do Tofu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że są to jednorazowe, miałem jest w peugeocie przy BRC i przez 6 lat jak miałem auto to było git. Te które się skręca to mogą się zawsze rozkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle rozkręcić, co można przekręcić, ale jak uważasz, ja bym wybrał skręcane lub takie zaciskowe jak są na odmach tylko mocniejsze co zdejmuje się kombinerkami, chyba możńa dostać w sklepach AGD bo są przy pralkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Ci popuściły :whistle:

 

extradd TY nie drażnij Tofu bo nigdy się nie wyleczy i zostaniesz na łąsce Pana instalatora bbuuhahhahaha:D :D :D :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popuściły to fakt nowego węża dałem i opaski po 1 zł wyglądają fajnie te Co Ci pokazywałem to na nie nie ma bata kup porządne na gaz a na podcisnienie jakie bądz ale też skręcane a trzeba 8szt jak liczę i pomyśl o filterku Fazy lotnej bo ten czarny Filgaz może zasyfić MJ

 

P.s. A pralki zostawcie w spokoju ,, :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wiem pewnie mówił o FL-02 ale spróbuj tego , ja będę teraz też taki zakłądał i testował, tam jest podwójny wkłąd, bibuła i poliester, powinno być git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to z filterkiem dam sobie spokój, zrobię co muszę zrobić na gwałt tzn zrobić coś z tym spalaniem LPG i w końcu wziąć się za skończenie garażu bo zima co raz bliżej a jestem dopiero na początkowym etapie budowy pieca na zużyty olej <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale filtr będziesz musiał wymienić i dlatego mówię o FL-03 bo tylko przepinasz zamiast swojego co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o FL02 bo 03 nie widziałem nigdzie w sprzedaży jakby co to wezmę 2 szt i dołożę do siebie bo mam Matrixa a on podobno kiepsko filtruje FL02 i 03 podobno ma taką samą filtracje tz po 2 ujną sprawdzę linka .. kupiłem 2 szt wiec jedną Ci mogę odpalić bo zanim sie zrobi te 15tys to i tak wymyślą co innego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie wracaj do zdrowia. Na obecną chwilę pracuję na popołudnia, wolne będę mieć dopiero w środę a następnie w poniedziałek i wtorek a weekend dopiero 9-10 października :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no mam problem jaki rozmiar opasek kupić, jeden przewód ma średnicę 10-11mm a drugi 19mm. Do tego mniejszego 10-11mm te nie będą miały za mały skok skręcenia? Bo na aukcji pisze że 8-10mm.

http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-do-przewodow-mini-8-10mm-10szt-i1229520599.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...