Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Końcówka tłumika do Nissana Note


Gość nissnot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym zakupić końcówkę sportową tłumika do mojego Nissana Note,ale nie wiem jaka będzie pasowała i jak się ją montuje.Mógłby ktoś coś polecić i gdzie można takową rzecz kupić? Chodzi mi tylko o poprawienie wyglądu zewnętrznego a nie odgłosu tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note nie jest wdzięcznym pojazdem do takiego optycznego tuningu.Nie dość,że końcówka wydechu schowana jest głęboko pod zderzakiem,to ma kształt fajki skierowanej ku dołowi.W tej sytuacji trudno zamontować i sensownie wyprowadzić końcówkę tak,by była pozioma,dobrze widoczna(bo o to chyba chodzi-inaczej po co ją montować?) wreszcie, by nie obijała zderzaka i nie oberwała się razem z kawałkiem rury lub co gorzej, z tłumikiem na pierwszej studzience czy przy cofaniu.Kiedyś w astrze G,gdzie dostęp jest akurat dobry miałem podobne cudo.W fachowym serwisie tłumikarskim skrócono o 10cm końcówkę rury i do jej końca dospawano solidnie(bo tylko taki sposób gwarantuje trwałość mocowania)"sportową",masywną, nierdzewną końcówkę z rezonatorem.Z perspektywy czasu z zażenowaniem oceniam ten zabieg jako typowy objaw "wiejskiego tuningu".Jeśli chcesz efektownie i sensownie poprawić wygląd autka-lepiej zainwestuj w coś,co przyniesie pożytek -np.przyciemnienie szyb :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i piękne ale tak ozdobione traci sporo na funkcjonalności. Note ma stosunkowo duży prześwit i minimalne zwisy, co pozwala bezpiecznie podjeżdżać pod gigantycznej nieraz wysokości (u nas widać drogowcy nie mają żadnej normy w tym zakresie) krawężniki. Po zamontowaniu tych spojlerów (szczególnie przedniego) bałbym się wyjechać na polską ulicę :shifty:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar zawsze widzi negatywne strony...a jedna rzecz kładzie wszystkie Twoje zastrzeżenia :D

tak jak Ulek powiedziała...PIĘKNE AUTO! no i chyba wszystko jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee,Ulek...bać się ? bać się jeździć taką furką?Przecież to aż przyjemnie popatrzeć na to,a i z jazdy chyba też jest przyjemność.Chyba że masz na myśli nasze kulturalne społeczeństwo i jego poczucie poszanowania prywatnej własności...no to co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli DAR-a i jego obawę o wysokie krawężniki :). A co do poszanowania czyjejś własności to można tego doświadczyć jeżdżąc byle czym :( ale to występuje wszędzie i niezależnie od położenia geograficznego niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam na myśli DAR-a i jego obawę o wysokie krawężniki :). A co do poszanowania czyjejś własności to można tego doświadczyć jeżdżąc byle czym :( ale to występuje wszędzie i niezależnie od położenia geograficznego niestety.

Hehe,przybij piątkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...