Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Diagnoza.Czy pasuje kabel elm 327???


Gość Grom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Nissana Almere z 1996 2.0D, zakupiłem do niej kabel na Allegro ELM327-zapewne wiele osób wie o co chodzi (diagnostyka silnika).Dokupiłem do niego przejściówkę na Nissana 14 pin podłączyłem,jedna nie chce działać.Wydaje mi się że wszystko zrobiłem ok.Wyskakuje komunikat błędu z którego wnioskuję (tak mi się by najmniej wydaje że nie ma tam OBDII).Proszę o pomoc.Czy w jakiś z sposób mogę się połączyć tym kablem z moim autem czy może coś źle robię w konfiguracji?Nie wykluczam że ten kabel może w ogóle nie działać z moim autem mimo przejściówki.Użyłem programu PCMSCAN i wyskoczyły mi takie błędy jak załączyłem na fotce.

12.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie połączysz się tym kablem:

- złącze nie jest obd, przejściówka nic nie da

- elm łączy się z samochodami zgodnymi z obd i eobd (czyli samochody benzynowe 2001 rok oraz diesla 2003 rok, oraz samochody na rynek amerykański od roku chyba 1996)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tam jest złącze skoro się nie połączę i po co jest w takim razie przejściówka na 14 pin dostępna np. na Allegro(pewnie do nowszych jak się domyślam)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europie obd obowiązuje tak jak napisałem wcześniej, przejściówki działają z zupełnie innym sprzętem powiedzmy profesionalnym, we wcześniejszych latach była wolna amerykanka odnośnie złącz diagnostycznych, eobd wprowadzono dlatego żeby każdy mógł sprawdzić niektóre parametry silnika a dokładniej chodzi o ochrone środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...