Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] wymiana gałki zmiany biegów


preston81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym wymienic sobie gałkę zmiany biegów ponieważ moja juz mi sie nie podoba

w zwiazku z tym mam kilka pytań

1 czy moge zrobić to sam ?

2 jak najlepiej się do tego zabrać? by nie polamac lub nie uszkodzic lewarka, w ktora strone i jak odkrecac?

3 czy wymiana gałki wyeliminuje mi drgania podczas jazdy - drgania o ktorych pisze występuja u mnie tylko na 6 biegu w momencie sciagniecia nogi z gazu moglbym powiedziec

ze zachodzi to podczas spadku obrotów jak utzymuje obroty lub przyspieszam jest ok i tylko 6 bieg , czytalem kiedys na forum ze to wina jakiejs sprezynki ....

watpie by tak bylo gdyz to tylko mi drzy na 6 biegu minimalne drgania , zeby bylo smieszniej to lewarek wogole mi nie drga jak poloze reke na galce i o doslownie 1 mm ja podniose to to ustaje ....

4 czy po wymianie nie bedzie gorzej z drganiami??

galke jaka chce to oczywiscie oryginalna od primery nie jakis bubel

dzieki za podpowiedzi z gory pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

galke jaka chce to oczywiscie oryginalna od primery nie jakis bubel

 

 

to mi się najbardziej podoba, jest takie nietuzinkowe, i można pójść do ASO i zapłacić kupę szmalu to takie OT

:)

a odnośnie wymiany to dasz radę sam, tylko jak zakupisz nową oryginalną a nie jakieś badziewie ;)

bo z inną to będziesz musiał trochę pomyśleć a nie tylko wkręcić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie oryginalna nissana ale nie z aso , w aso kosztuje 450 ja mam za 150 :] - ta nowsza z jakby ci to powiedziec wygrawerowanymi cyferkami a nie naklejonymi na dziwnym laminacie ktory mi sie juz zluszczyl i odpada:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajna cena

jak ja chciałem zmienić u siebie na taką samą to w ASO 350złociszy, bbuuhahhaha powiedziałem gościowi, że mi chodzi o samą gałkę a nie cały mechanizm ale nie zrozumiał :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym wymienic sobie gałkę zmiany biegów ponieważ moja juz mi sie nie podoba

w zwiazku z tym mam kilka pytań

1 czy moge zrobić to sam ?

2 jak najlepiej się do tego zabrać? by nie polamac lub nie uszkodzic lewarka, w ktora strone i jak odkrecac?

3 czy wymiana gałki wyeliminuje mi drgania podczas jazdy - drgania o ktorych pisze występuja u mnie tylko na 6 biegu w momencie sciagniecia nogi z gazu moglbym powiedziec

ze zachodzi to podczas spadku obrotów jak utzymuje obroty lub przyspieszam jest ok i tylko 6 bieg , czytalem kiedys na forum ze to wina jakiejs sprezynki ....

watpie by tak bylo gdyz to tylko mi drzy na 6 biegu minimalne drgania , zeby bylo smieszniej to lewarek wogole mi nie drga jak poloze reke na galce i o doslownie 1 mm ja podniose to to ustaje ....

4 czy po wymianie nie bedzie gorzej z drganiami??

galke jaka chce to oczywiscie oryginalna od primery nie jakis bubel

dzieki za podpowiedzi z gory pozdrawiam

 

Wymieniasz samemu, banał. Chwytasz poniżej gałki metalowy lewarek osłonięty skurzanym poszyciem i wykręcasz obroty w lewo, a nową wkręcasz w prawo. Nic ci się nie poprawi z drganiami. Byc może zaczynają ci się luzowac gumu pod silnikiem i dlatego zaczyna drgac. Mi chodzi na każdym biegu i nie nażekam jeździ super, żadnych kolizji podczas zmiany biegów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie tez pieknie chodzi ,ale 6 bieg puszcze noge z gazu to kilka sekund mam drgania nie wyczuwalne kiedy polozysz reke na gałce ale slychac delikatniutko , na forum szukalem pisali ze to jakas prezynka ale wierzyc mi sie nie chce no coz wymienie sam chyba skoro tylko sie to odkreca choc inni w n16 i almerach pisali ze galka jest jeszcze klejona ,bw jak bede wykrecal to galke mam miec na jakims biegu cz na luzie?? moze trzeba lewarek jakos zablokowac?? a co z tym przyciskiem do wstecznego jak on jest zamocowany?? nie zepsuje tego??

 

zmienilem na taka odrazu lepiej i jest troszke ciezsza ta macierzysta byla lekka i plastikowa ble teraz jest l;adniutka http://allegro.pl/item1187263448_nowa_galka_zmiany_biegow_nissan_p12_6_biegowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem tą gałkę na ten nowy model, kupiłem na allegro i faktycznie jest o wiele cięższa od tej starej i mam wrażenie że biegi się lepiej przebija. Więc polecam również innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

 

Gdzie mógłbym kupić taka gałkę z grawerowanym schematem? Posiadam starszą wersję gałki i cały laminat mi się starł już.

Dziękuję za odpowiedź.

 


Witam,

 

Gdzie mógłbym kupić taka gałkę z grawerowanym schematem? Posiadam starszą wersję gałki i cały laminat mi się starł już.

Dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi o coś takiego, tylko widać że jest w kiepskim stanie http://allegro.pl/lewarek-zmiany-biegow-nissan-primera-p12-2003r-i6349155512.html#imglayer

i ciekawe czy pasowałaby od scenika II, bardzo mi się podoba http://archiwum.allegro.pl/oferta/renault-scenic-ii-galka-zmiany-biegow-6-skora-i5774497715.html

Edytowane przez Majkelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o taką i nową bardzo cieżko dostać no albo w dobrym stanie.. ja swoja odnowiłem tylko nie mam schematy zmiany biegów na niej... jakbym znalazł gdzieś naklejki albo ten srodek srebrny wymienił na nowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naklejką będzie ciężko. Jak odnowiłeś swoją? ja mam ten cały środkowy srebrny element jak nowy, nawet schemat został, tylko gorzej z bokami, bo zaczęła schodzić skóra i tak nieciekawie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj firmy tapicerskiej - oni zjmują się takimi detalami ...oprócz obszycia kierownicy, siedzeń, boczków ,wymiany mieszków - regenerują także gałki.

Są takie firmy - poszukaj w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...