Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM Z PRZEPŁYWOMIERZEM


Gość tygrys1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tygrys1987

Witam,

 

Mój problem polega na tym że moja almerka z 2001r 2.2di strasznie muli. Przy dodaniu więcej gazy dusi się i dopiero po odpuszczeniu gazu i ponownym wcisnięciu zaczyna trochę lepiej reagować. Myślę że jest to wina przepływomierza dlatego mam pytanie czy użyczyłby mi ktoś swojej przepływki żeby parę razy ruszyć z miejsca i sprawdzić czy to napewno przepływka jest zła? Mam już upatrzoną na allegro za troche ponad 400zl ale nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto. Z góry dzieki za odpowiedź.

(Almera 2.2di 2001r Warszawa i okolice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zbadałeś przepływke miernikiem ? i sprawdziłeś czy kabelki nie są oblepione resztkami od filtru powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za przepływomierz? Używka, regenerowany, nowy? Nie wiem jak wygląda sprawa zakupu bezpośrednio u Boscha, można by do nich przedzwonić. Jeżeli masz na przepływce numer: 0 280 218 005 to kosztuje ona 552 zł (plus pewnie jakaś wysyłka). Jeżeli: 0 986 280 232 to koszt zakupu wynosi 376 zł. Tylko jest wtedy mowa o jakieś kaucji, nie wiem czy zawarta w cenie czy nie. No i trzeba chyba wtedy oddać swój przepływomierz. Przedwczoraj wyczytałem, że w dieslu 2.2 di ponoć można odpiąć przepływkę bez większych konsekwencji i auto będzie jeździć dobrze, ale czy to prawda to nie wiem. Jeżeli na allegro to używka czy nawet regenerowana to wydaje mi się, że trochę za dużo wołają.

 

Tu masz (ponoć) nówkę za połowę z tej ceny co podałeś na allegro: http://moto.allegro.pl/item1104837460_przeplywomierz_nissan_almera_primera_0280218005.html

i tu: http://moto.allegro.pl/item1167128764_przeplywomierz_nissan_primera_almera_0280218005.html

i tu: http://moto.allegro.pl/item1149683345_przeplywomierz_nissan_almera_primera_0280218005.html,

 

ale to raczej nie są Boscha.

 

Oki nie było pytania, też znalazłem nówkę Boscha na allegro za 400 zł :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem rok temu tą 005 w serwisie nissana za 320zl. A wiec dowiedzcie sie w ASO bo moze byc taniej.

Ps. tak mozna odpiac przeplywke bez konsekwencji, jak jest padnieta to na odpietej bedzie miala lepszego buta ale to nie jest regula. Najlepiej zamienic z kims lub pomierzyc napiecia(jest opisane to na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem w ASO w tamtym roku i za przepływomierz z tym numerem zapłaciłem 298 zł, co było niższą ceną niż u Boscha (ok. 350 zł). Mam nowe cenniki Boscha i już jest cena 552 zł (bez zniżek) od czerwca tego roku. W ASO jak pytałem z ciekawości (PGD w Krakowie) to krzyknęli jakieś 1700 zł. Jak zapytałem dlaczego, przecież w Boschu jest znacznie taniej. Skąd taki narzut? Nie umieli mi wytłumaczyć :) Normalnie gorzej jak lichwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tygrys1987

Niech to piorun strzeli! Rano chciałem wymieniać przepływke a wieczorem ta K****** nie chce wogóle odpalić! Zgasiłem go na 5min, wracam i tylko kręci, nawet nie załapuje i nie odpala. Jutro sprawdzę czy podaje paliwo. Gorzej jak się okaże że nie i będzie problem kilku tys :/ Może miał ktoś taki przypadek i jakoś sobie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...