Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 Problemy z wrzucaniem 2-go biegu, skrzynia ciężko pracuje...


Gość Michałxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michałxxx

Witam, kiepskie te ostatnie dni u mnie...co chwilę nowy temat z nowym problemem:( otóż, od wczoraj zaobserwowałem trudności z wrzucaniem 2-do biegu, ciężko wchodzi, przy wyższych obrotach potrafi zgrzytnąć, pozostałe biegi też jakby ciężej wchodzą:( wcześniej w ogóle nie było tego problemu, skrzynia pracuje cicho, sprzęgło bierze tak od połowy, nie ślizga się...Co może być przyczyną takich trudności? Poduszka pod skrzynią? Może trzeba wymienić olej? Pomóżcie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Najpierw sprawdz czy w skrzyni jest dostateczna ilość oleum.Odkręc korek i zobacz czy przelewa się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o olej to stan był...dodatkowo został wymieniony na Valvoline Durablend 75W90 GL4, po odkręceniu korka zlewowego od skrzyni okazało się, że jest troszkę opiłków do niego przyklejonych. Po wymianie skrzynia pracuje super...oprócz 2-go biegu: ( Czasami dwójeczka wchodzi gładziutko, czasami ze sporym oporem, a czasami przy wrzucaniu czuć taki jakby zgrzyt...nie słychać tylko czuć na drążku skrzyni biegów. Jest to niezależne od prędkości obrotowej silnika. I teraz pytanie - czy to poducha pod skrzynią czy synchronizator już wyrąbany???: ( a może coś ze sprzęgłem?: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu jest problem bo jestem totalnym laikiem i pewnie nie rozróżnię zerwanej poduchy od sprawnej: ( jak ona powinna mniej więcej wyglądać??

W lipcu jak wymieniałem przegub to prosiłem mechanika żeby zerknął na poduszki i jak odbierałem autko to mówił, że najlepiej nie wygląda, ale zerwana nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...