Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

większe felgi


Gość KamiLo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Czy ma ktoś może w swoim x-trailu t30 felgi 17 lub 18 cali ? Interesuje mnie jaki profil opony dobrać do takich felg i jak auto się sprawuje na większych kółkach. jeżeli ktoś ma to niech wrzuci foty smile.gif pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabrycznie zamotnowane felgi o rozmiarze 17 cali. Jesli sie nie myle, są tam opony 215/60. Jest to wysokosc profilu zapewniajaca ochrone felg przed uszkodzeniami, a zarazem samochod pewnie sie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Spalanie wzrosnie niewiele mam tez juz pewne doswiadczenie z poprzednich aut tak wiec sie troche orietuje, aczkolwiek chcialem wiedziec tylko jak z tymi ET i szerokoscia felgi bo rozmiar kola sie nie zmieni ani profil, srednica bedzie zachowana ta sama, tylko nieco szerokosc.

 

Tak naprawde mam dobre opony zimowe godne polecenia te 215/60/17 Vredestein, na orginalnych alufelgach, i bede chcial sobie sprawic nowy komplet letni zeby sie nie bawic w te coroczne zmiany opon, tak jest napewno drozej ale wygodniej, a kola zawsze potem mozna sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co szersze opony? Dla wyglądu? Spalanie może wzrosnąć i szum opon przy dużych prędkościach może być nieznośny.

Miałem 225 w hondzie na niskim profilu i jazda na autostradzie z otwartym oknem nie należała do przyjemnych.

ET felg zostawiasz takie samo jak masz obecnie- ew. trochę mniejsze- większe będzie się zbliżać do piasty- mniejsze "wypychać" felgę na zewnątrz

U mnie przy 225 (w hondzie) były fabrycznie felgi 7cali, więc 7,5 przy 235 też powinno wystarczyć- zawsze lepiej jak felga węższa.

 

edyt

Witam !! Czy ma ktoś może w swoim x-trailu t30 felgi 17 lub 18 cali ? Interesuje mnie jaki profil opony dobrać do takich felg i jak auto się sprawuje na większych kółkach. jeżeli ktoś ma to niech wrzuci foty smile.gif pozdrawiam

kalkulator opon

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w komforcie jazdy między 16 a 17? Ja w hondzie miałem dość dużą, szczególnie przy wjeżdżaniu na krawężniki, progi itp...ale tam był inny profil niż do x-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...