Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N[15] buczenie chyba skrzynia biegów...


Gość mbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnimi czasy słyszę jadąc w trasie 2 rzeczy. Przy redukcji z 5 na 4 jak, juz prawie puszcze sprzeglo i zaczyna lapac czworka, jest cichy dzwiek takiego szumo-buczenia. Jak wrzucam z 3 na 4 to tego nie ma, jest przy redukcji z 5 na 4. Drugi dzwiek jaki wczoraj uslyszalem wracajac z trasy, to tez takie ciche buczenie przy jezdzie pomiedzy 110 a 120 km/h jak zaczynam przyspieszac ze 110 do 120 to slysze i jak zwalniam ze 120 do 110 to tez to slysze (mowa tu oczywiscie o jezdzie na 5 biegu), na innych predkosciach tego nie ma. Co to moze byc, czego sie spodziewac?? Sprzeglo ma przejechane okolo 35 tys km wiec z nim powinno byc ok wszystko. Samochód to Almera 97 rok 1.4 75km, przebieg 247 tys km. Czekam na mądre głowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... moja skrzynia w 1.4 padla po 300 kkm czyli moze to jakis objaw jak skrzynia byla nie odpowiednio traktowana :)

 

 

No właśnie samochód nie jest pałowany, nie lubie zdziwienia przy dystrybutorze....:-) A sprzęgło wymianiałem przy jakiś 210 tyś km i według warsztatu było to też oryginalne sprzeglo jakie wsadza sie w fabryce, wiec na podstawie tego, rowniez wnioskuje ze poprzedni wlasciciel nie pałował samochodu, jak sprzęgło tyle przejechało. Tak właśnie nie wiem co to może być ze skrznią, Łożyska, Łożysko? Nie wiem ile tam łożysk jest. Problemów ze zmianą biegów nie ma, wchodzą gładko i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...