Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 przepływomierz


miazio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam forum i się dokładnie nie dowiedziałem bo ile jest postów to tyle jest odpowiedzi od dłuższego czasu autko na 4,5 biegach przyspiesza jak by chciał a nie mógł a do setki w 38 sek :).

Zszedłem z miernikiem uniwersalnym i zbadałem sobie napięcie na przepływomierzu na rozgrzanym silniku i tak na luzie

1,29 V przy 2,5 tys - 1,71 V i przy 4 tys - 2,7V . Podobne odczyty na biegu

Silnik 1,5 i 66 kW rocznik 2001 Benzyna a pomiary dokonywane na LPG - czy to ma jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytasz o znaczenie faktu że mierzyłeś napięcie podczas pracy na gazie a nie na benzynie to nie ma znaczenia.

Natomiast co do samych odczytów - przepływka mocno zabrudzona - czyszczenie sprayem powinno dodać jej kopa ;)

 

P.S.

Fajna stronka ;)

Edytowane przez PrAli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie dokładnie instrukcje serwisą dot. pomiaru napięcia . Do 2,5 tys obr jest prawidłowo do 4tys powinno wzrastać liniowo do 4V a u mnie max dochodzi do 2,7 wynika na to ze przepławka padła :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze czyszczenie a nie wymiana!

Wymiana dopiero jak czyszczenie nic nie da!

 

Co Ty chcesz tam czyścić? Dzisiaj wymieniałem przepływomierz i w środku wyglądał jak nowy.

 

Za regenerowanego boscha zapłaciłem 170zł w IC, Fota ma jeszcze taniej. Auto jeździ nieporównywalnie lepiej, nie ma żadnego mulenia, szarpania, równo kręci się w pełnym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tylko zimny drucik - którego prawie nie widać :)

obudowa może być wysmarowana albo się szklić - bez różnicy

Edytowane przez PrAli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy brak blędów w diagnostyce komputerowej wyklucza awarię przepływki?

Moja Almera (1.5 90KM 2001) też jest zmulona. Jakiekolwiek przyspieszenie można zauważyć dopiero powyżej 3000 RPM. W ASO powiedzieli że mam przepływke dobrą. Ale podejrzewam, że wywnioskowali z braku błędów "na komputerze". Wszystko jednak wskazuje na przepływkę (przepustnica wyczyszczona, nowy filtr powietrza, wymienione świece). Niestety mam tą droższą wersje przepływomierza i nie bardzo usmiecha mi się wymieniać na nową. Będę musiał chyba przemierzyć miernikiem i podjąć ewentualnie męską decyzję o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie wyklucza. Ona traci swoje wlasnosci ale dzialac dziala wiec nie wyrzuca bledu. Jakbys mial jakis przewod od niej urwany to wtedy tak. W 2.2di mierzy sie napiecia celem sprawdzenia, w benzynie chyba jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...