Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] poziom nabicia klimy ?


worm#21

Recommended Posts

Witam

 

Czy jest jakiś zborniczek od klimy gdzie dałoby sie sprawdzić poziom nabicia klimatyzacji ??

-albo ja coś kręcę ale nie widzę tego ://

 

dzieki

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Układ klimatyzacji jest pod ciśnieniem więc powodzenia. To nie jest takie cudo jak układ wspomagania, chłodzący itp, gdzie odkręcasz korek i patrzysz na poziom płynu. Pod maską zlokalizowane są zawory, niektórzy mówią ładujące, inni "wysokiego i niskiego ciśnienia' - wsio ryba. Pod nie podpinasz maszynę i ona wykonuje najpierw odzysk a potem ładowanie czynnika. Z tym, że musisz wiedzieć ile go nabić. ASO powinno Ci takiej informacji udzielić a operację wykonać,a jeśli nie ASO to każdy dobry zakład zajmujący się obsługa klimatyzacji.

 

P.S. Ze sprawnej i szczelnej klimatyzacji przez rok ubywa kilka procent czynnika co wynika z natury układu. Jeżeli więc dawno nie robiłeś nic z klimą to na pewno poziom czynnika jest niższy od optymalnego. Na Twoim miejscu zainwestowałbym w taką obsługę klimy o jakiej pisałem plus odgrzybianie.

Link to comment
Share on other sites

To jasna sprawa ,interesowało mnie jedynie czy da się to inaczej zdiagnozować aniżeli na odczuciu chłodzenia bądź stwerdzeniu ze dawno nie nabijałem

 

dzieki

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Samemu jesteś w stanie zaobserwować w zasadzie jedynie zmniejszoną wydajność.

Link to comment
Share on other sites

Guest szczureczek

U mnie ostatnio za zmniejszoną wydajność klimy odpowiedzialny był filtr kabinowy :) ot taki numer. Po wymianie chłód aż szron na nogach :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...