Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0td - naprawa tuning pytania


Gość Szymon2908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co wymieniałes i jakie koszty poniosłes jesli to nie tajemnica.Skoro jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon2908

A co wymieniałes i jakie koszty poniosłes jesli to nie tajemnica.Skoro jest poprawa.

Wymieniłem końcówki wtryskiwaczy no i gdzieś na forum przeczytałem że złe odpalanie i dymienie na siwo to może być wina źle ustawionego paska na pompie i faktycznie rozebrałem sprawdziłem i miałem o 2 ząbki źle złożony tylko teraz dymi na czarno przy odpalaniu :( no i dym z bagnetu korka wlewu oleju i odmy :( czy może to być wina np. źle ustawionego rozrządu ? skoro na pompie się pomylili magicy o dwa ząbki to może na rozrządzie tez :/ czy raczej to nie możliwe bo nie działało by tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechaniki to nie mi oceniac .

Sa tutaj koledzy co mają opanowana wiedze toeretyczna i praktyczna w małym palcu albo za paznokciem:lol:.

I chwała im za to!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon2908

to poczekam na wypowiedzi fachowców :)

 

Padła diagnoza - są przedmuchy to musi być wina pierścieni i oby pierścieni a nie dziury w tłoku jeszcze dzisiaj rozbieram silnik ... głowica w górę miska w dół ... wyremontuje ten silnik choćby nie wiem co teraz to już sprawa honoru :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem ale z czytania tego forum to tak:

- czarny dym - leją wtryski

- biały dym (śmierdzący niedopaloną ropą) - przestawiony kąt wtrysku lub przestawiony rozrząd

- niebieski dym - spala olej

Przy odpaleniu to sobie różnie może puścić bączka ;) Sprawdź czy kopci jak go lekko pogazujesz. Czy np. zostawiasz chmurę na skrzyżowaniu za sobą? :)

Edytowane przez pako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon2908

na skrzyżowaniu to nie zostawiałem :)zresztą w piątek wrócił po wymianie końcówek wtryskiwaczy ale przy odpalaniu to był obłok a nie bączek ;) zresztą miał straszne przedmuchy :/ czyli i tak i tak do roboty :/ dzisiaj już czapka zdjęta jutro miska w dól, panewki, tłoki w górę, pierścionki i będzie chulać tylko kolejne 400 stówki w plecy :/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skrzyżowaniu to nie zostawiałem :)zresztą w piątek wrócił po wymianie końcówek wtryskiwaczy ale przy odpalaniu to był obłok a nie bączek ;) zresztą miał straszne przedmuchy :/ czyli i tak i tak do roboty :/ dzisiaj już czapka zdjęta jutro miska w dól, panewki, tłoki w górę, pierścionki i będzie chulać tylko kolejne 400 stówki w plecy :/:/

 

Za 2000zł można mieć silnik jak ta lala ;) Rozumiem, że lubisz się umazać smarem po łokcie, ale ogólnie to remonty mało opłacalne są niestety...

Edytowane przez nicchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon2908

Tak :] ale 800 zł czy nawet tys. to nie 2tys :P a czy zawsze wiesz jaki następny silnik kupisz ?? loteria ... a ze mechanik znajomy użycza warsztatu i fachowej porady to robocizna zmniejsza się do kilku piwek :D więc można robić autko przynajmniej będę pewny co mam w środku i co mojego nissanka boli :] dzisiaj już nowe pierścionki założone panewki skręcone, jutro już tylko czapę założę i osprzęt i jaaaazdaa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...