Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podczasz przyspieszania dziwne syczenie


Gość DANUS

Rekomendowane odpowiedzi

podczas przyśpieszania powyżej 2 tys obrotów zaczyna syczeć bardzo głośno im większa liczba obrotów tym głośniej syczy , tak jakby powietrze było zasysane . Czy ktoś może powiedzieć jaka jest tego przyczyna i jak to zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas przyśpieszania powyżej 2 tys obrotów zaczyna syczeć bardzo głośno im większa liczba obrotów tym głośniej syczy , tak jakby powietrze było zasysane . Czy ktoś może powiedzieć jaka jest tego przyczyna i jak to zlikwidować?

 

A czy to syczenie to nie jest praca turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdz wszystkie gumowe przewody dolotu po turbinie przed intercolerem i za. Może któraś opaska jest lużna albo i same przewody rozerwane. Intercoler też może być nieszczelny. Tutaj nie zasysa lewego powietrza, prędzej ucieka ci ciśnienie powietrza w dolocie. Sprawdz też nakrętki aluminiowych przewodów dolotu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak pół żartem pół serio to ten odgłos syczenia to może wir w baku, jak przyspieszasz, to paliwo z baku z zawrotną prędkością jest zasysane i stąd to syczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdz wszystkie gumowe przewody dolotu po turbinie przed intercolerem i za. Może któraś opaska jest lużna albo i same przewody rozerwane. Intercoler też może być nieszczelny. Tutaj nie zasysa lewego powietrza, prędzej ucieka ci ciśnienie powietrza w dolocie. Sprawdz też nakrętki aluminiowych przewodów dolotu. Pozdrawiam.

dzięki leonMP znalazłem problem - był luźny gumowy wąż doprowadzający powietrze do intercolera praktycznie już połowa spadała poprawiłem nałożyłem nową opsakę i teraz jest cichutko

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...