Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


Gość Willow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ranger przednie tez maja otworki, które też jak DAR poszerzę.

 

A ja dziś sprawdziłem swoje i faktycznie są w nich prostokątne otwory, ale te otwory są takie, że można swobodnie w nie włożyć palec wskazujący. Czy to ma sens, aby je jeszcze powiększać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! :) Tu nowy użytkownik modelu Note...Przywitałem się, przywitałem w odpowiednim miejscu jak należy. ;)

A teraz na temat...

Też się zastanawiam nad zakupem tych chlapaczy z Allegro...

Ale powiedzcie mi proszę jak się je montuje? Trzeba coś wiercić w błotnikach? Bo jeśli tak to jakoś nie widzi mi się...będzie korodowało. Samemu da się radę je zamontować czy raczej nie bardzo? Jeśli nie jest to problematyczne i pasują jakieś z Allegro to doradźcie mi proszę jakie wybrać. Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam :)

 

Nikt z Was nie ma takowych chlapaczy? Hmmmm...Jestem ciekawy montażu, ale odpowiedzi brak więc raczej nie macie takowych z Allegro. Są tam takie set-y po 45 zł i się zastanawiam czy jest to coś warte...No i przede wszystkim jak wygląda montaż? Widzę jakieś spinki/wkręty...chyba bez wiercenia się nie obejdzie, a tego nie chciałbym robić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red,ja kupiłem z allegro ...już trzy lata z nimi jeżdżę i nic się nie dzieje,a przeróbek nie było żadnych,wiertania w błotnikach również,wykorzystałem już istniejące otwory i śruby,którymi były nadkola montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo. Tylko , że założenie ich wykonałem podczas wymiany na zimowe opony. Otwory wykorzystałem te , które były, zero wiercenia. Zakup Allegro , kwota kpl. nie przekroczyła 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak...to może się skuszę na takowe! Rzućcie okiem na Allegro, które macie i poleccie coś. :) Tak więc można wykorzystać istniejące otwory? Bo wiadomo...każdy nowy otwór (amatorsko zrobiony) może zaszkodzić blacharce. Na pewno nie trzeba nic wiercić nowego??? Pozdrawiam :)

 

a ja już miałem oryginalne od nowości :P i nie mam zamiaru puki co ich zdejmowac bo progi i drzwi mam czyste ( jak to nieraz bywa bez nich )

Po diabła oryginalne wymieniać na "rzemiosło"? :) Oryginalnych raczej nie kupię, bo parę złotych kosztują...Więc dowiaduje się czegoś więcej o tych tańszych-jak leżą/jak pasują/jak się montuje/etc. ;) No ale wiadomo...co oryginał to oryginał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt,ale na te z allegro też trzeba się upewnić że będą dobrze pasowały(sprzedający ma to wiedzieć na pewno)na a potem trochę własnego wysiłku i OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnych raczej nie kupię, bo parę złotych kosztują...Więc dowiaduje się czegoś więcej o tych tańszych-jak leżą/jak pasują/jak się montuje/etc. ;) No ale wiadomo...co oryginał to oryginał. ;)

 

Akurat chlapacze to jedna z tańszych akcesoriów w aso :)

cytując siebie:

 

Chlapacze zakupione/zamontowane 15 minut roboty 2x4 wkręty, cena 102,50 zł, instrukcja montażu a'la Ikea Zimówki też wrzucone, czekam na śnieg

Tak to wygląda na moim brudasie:

chlapaczoc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się :D teraz Note'sem żonka popyla to dba o czystość :D a Wojtek "upalaczem " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocowane nadkola na 3 wkrętach...przód i tył. Znaczy można owe wkręty wykorzystać do montażu chlapaczy? Mógłby mi ktoś pstryknąć fotkę (tak przy okazji) zamocowania tych nadkoli z Allegro (za ok. 50zł/set) na owych wkrętach-by wykorzystać te otwory nie wiercąc nowych. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red,jak kupisz chlapacze z allegro to po odkręceniu wkrętów musisz przypasować chlapacz z nadkolem tak aby wyznaczyć sobie punkty do wykonania otworów w chlapaczu,wkręty pozostają te same!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

małe usprawnienie:

fot 1 - oryginalny chlapacz przedni widok spodu - fabryczny podłużny otwór do odprowadzania wody

fot 2 - oryginalny chlapacz tylny widok spodu - jw plus dodatkowy otwór wywiercony wiertłem 12-tką - woda, piasek i błoto o wiele łatwiej odpływają z "kieszeni"- takich otworów można nawiercić więcej - oczywiście z umiarem aby nie osłabić za bardzo wytrzymałości chlapacza, który dość często narażony jest na krawężnikowe "ocierki"

post-20266-089202000 1290632254_thumb.jpg

post-20266-016503500 1290632267_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,sorry ale nie jestem mądry z tych zdjęć ,wygląda to tak jakbyś zrobił fotografię nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrykałem aparatem w fonie "spod kiecki" czyli od spodu wsuwając go pod podwozie w tylnej części nadkloli i stąd może tak dziwaczne ujęcia wyszły, musisz uwierzyć na słowo,że to spody chlapaczy z lewej burty :rofl: - taki widok miałbyś, jakbyś położył się wzdłuż pod autem głową w stronę tylnego zderzaka :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pstrykałem aparatem w fonie "spod kiecki" czyli od spodu wsuwając go pod podwozie w tylnej części nadkloli i stąd może tak dziwaczne ujęcia wyszły, musisz uwierzyć na słowo,że to spody chlapaczy z lewej burty :rofl: - taki widok miałbyś, jakbyś położył się wzdłuż pod autem głową w stronę tylnego zderzaka :rofl:

zboczone jakieś te wasze pozycje :rolleyes:

 

Zastanawiam się czy kupić chlapacze, napiszcie krótko i szczerze czy warto, to znaczy czy robi to istotną różnicę w kwestii brudzenia boków auta, bo nie wiem czy ten zysk osłodzi mi wyrzuty sumienia po obrzydzeniu notka takimi paskudami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić chlapacze, napiszcie krótko i szczerze czy warto, to znaczy czy robi to istotną różnicę w kwestii brudzenia boków auta, bo nie wiem czy ten zysk osłodzi mi wyrzuty sumienia po obrzydzeniu notka takimi paskudami

 

Na przód na pewno warto. Tył to już kwestia dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tył też warto bo note z tyłu kusy, oś prawie w zderzaku i do tego pionowy zadek więc wszystko co poderwą koła tylne ląduje na klapie i tylnej szybie. Mam porównanie bo jeździłem najpierw bez a potem z :rolleyes2: - nie warto oryginalne bo szkoda wywalać tyle szmalcu za cztery kawałki plastiku zrobione na wtryskarce <_<

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

skusiłem się kupiłem na allegro np "http://allegro.pl/nissan-4chlapacze-sunny-note-maxima-micra-komplet-i1629474149.html"

jest to od dłuższego czasu jedyny sprzedający chlapacze mające niby pasować do note :-) ale jak cos jest do wszystkiego (sunny-note-maxima-micra) to jest do niczego !

być może zbyt wymagam ale takiego gówna szkoda zakładać do auta i szkoda na nie pieniędzy, ale jak ktoś chce to sprzedam mu ten komplet za np 15zł, tylko je przymierzyłem ,nie robiłem dziur itp

fakt że oryginalne z serwisu są drogie ( 110zł za parę na przód lub tył) ale są idealnie dopasowane i wystarczy odkrecić i przykręcić 4 śrubki bez kombinowania, oznaczania otworów itd nie mówiac już o tym że podróby nie będą się dobrze trzymać a za to lepiej trzymać wilgoć :-). kupiłem w serwisie ( na razie) komplet na przód ,są idealne ,szkoda że nie zrobiłem tak od razu ale "chytry dwa razy traci" :-)

dywaniki gumowe z allegro tak , ale chlapacze badziew ,może dlatego że brak konkurecji jak w dywanikach ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinotek,nie wiem co za g... kupiłeś ,ale ja już jeżdżę czwarty rok z chlapaczami które również były dedykowane do innych samochodów.Nie wierciłem dodatkowych otworów w karoserii,a wykorzystałem już istniejące i wierz mi przylegają i spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...