Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


Gość Willow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mi się wydaje, że Twoje wyglądają jakoś inaczej - ale może to złudzenie. Zaznaczyłem kółkami, o jakie otwory chodzi i gdzie ich szukać.

post-32737-0-02333600-1342877159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają otwory odprowadzające wodę w miejscu które zaznaczył ranger. Na razie odpukać wszystko jest w tym miejscu w porządku. Zamówiłem swoje u dealera nissana, a przysłali mi je pocztą. Zapłaciłem za komplet przód i tył 200 zł. Pisałem o chlapaczach w temacie bubel, że zakupiłem na allegro te po 48 zł, ale nawet nie zabierałem się do ich przykręcenia. Była to jakaś gumowa tandeta. Chociaż niektórzy podobno je montowali i są zadowoleni. :(<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Denerwują mnie wiecznie ochlapane boki i pomyślałem o chlapaczach . Czy ktoś może doradzić które wybrać ? Podaję  linki do aukcji : 

1. http://allegro.pl/chlapacze-nissan-note-i-2005-2013r-i6646467779.html

2. http://allegro.pl/chlapacze-nissan-almera-n15-n16-sunny-tino-note-i4830202120.html

3. http://allegro.pl/nissan-4chlapacze-note-micra-komplet-i5401757768.html 

 

Które montuje się w sposób bezinwazyjny , wykorzystując otwory i śruby przy nadkolach ? Które są według Was dobre, dopasowane i sprawdzone? Czy lepiej szukać oryginału w serwisach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych z nich. Tylko oryginały. W tym miejscu gdzie są montowane chlapacze są kanały odpływowe z podszybia. Oryginały są "puste w środku" na na ich brzegu są otwory odpływowe. Jak wstawisz podróbki z allegro bez tych otworów, woda nie będzie miała ujścia. Będzie się w tym miejscy zbierać i zalegać. Skutki łatwo przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj żadnych na allegro. Nawet nie dasz rady przykręcić. Miękka guma. Wkręta nie wkręcisz bo przejdzie przez gumę. Właściwie to nic w nich nie pasuje do notka. Według mnie tylko oryginały. Ja tak zrobiłem kilka lat temu i jestem zadowolony. Wyżej o tym napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wrócę do tematu gdyż bez przednich chlapaczy Notek nieźle chlapie po drzwiach i do poprzedniego którego miałem kupowałem oryginały na przód bo tył mi się nie podoba z chlapaczami to nie biorę pod uwagę. Postanowiłem kupić i do tego Notka, w serwisie krzyknęli 200zł za przód, żadnych uniwersalnych nawet nie brałem pod uwagę ale...zerknąłem na aliexpress i zamówiłem za 53zł komplet 4szt dedykowanych do NOTE bo samych przednich nie było. Nie całe 3 tygodnie i są przednie idealne kształtem jak oryginał z otworami do odprowadzania wody tylko bardziej miękkie gumowane bo oryginały to twardy plastik. Ogólnie super. Tylnych nie będę zakładał ale przymierzyłem i tak jak jest to opisane na aliexpress kształtem są dobre tylko trzeba by przewiercić otwory bo nie wszystkie pasują gdyż Note na tamten rynek miał inny zderzak. Jak coś to tylne oddam za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 23:14, SQTER napisał:

Wrócę do tematu gdyż bez przednich chlapaczy Notek nieźle chlapie po drzwiach i do poprzedniego którego miałem kupowałem oryginały na przód bo tył mi się nie podoba z chlapaczami to nie biorę pod uwagę. Postanowiłem kupić i do tego Notka, w serwisie krzyknęli 200zł za przód, żadnych uniwersalnych nawet nie brałem pod uwagę ale...zerknąłem na aliexpress i zamówiłem za 53zł komplet 4szt dedykowanych do NOTE bo samych przednich nie było. Nie całe 3 tygodnie i są przednie idealne kształtem jak oryginał z otworami do odprowadzania wody tylko bardziej miękkie gumowane bo oryginały to twardy plastik. Ogólnie super. Tylnych nie będę zakładał ale przymierzyłem i tak jak jest to opisane na aliexpress kształtem są dobre tylko trzeba by przewiercić otwory bo nie wszystkie pasują gdyż Note na tamten rynek miał inny zderzak. Jak coś to tylne oddam za free.

A ja kupiłem i Nissana oryginalne. Przednie i tylne.

Tylne nie wyglądają źle, przednie tym bardziej.

Dodatkowo trochę udoskonaliłem montaż przednich. Montuje się je dwoma plastikowymi kołkami i jednym wkrętem, który wkręca się we wcześniej założony na jeden z otworów metalowy klips. Żeby tego klipsa nie wsuwać bezpośrednio na metal to wcześniej założyłem podkładkę zrobioną z kawałka igielitowej rurki i na to wsunąłem klips. Poza tym krawędź chlapacza, która styka się z błotnikiem i progiem zabezpieczyłem piankową taśmą dwustronną, żeby jakieś ziarenka piasku nie dostawały się pomiędzy plastik i blachę.

Przy montażu tylnych chalapczy trzeba wywiercić dwa otwory w krawędzi zderzaka. Miejsca, gdzie trzeba wywiercić otwory są fabrycznie zaznaczone niewielkimi wgłębieniami.

Samochód z chlapaczami wygląda tak:

 

P4198355.JPG

P4198356.JPG

P4198360.JPG

P4198361.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.04.2020 o 11:59, fred77 napisał:

A ja kupiłem i Nissana oryginalne. Przednie i tylne.

Tylne nie wyglądają źle, przednie tym bardziej.

Dodatkowo trochę udoskonaliłem montaż przednich. Montuje się je dwoma plastikowymi kołkami i jednym wkrętem, który wkręca się we wcześniej założony na jeden z otworów metalowy klips. Żeby tego klipsa nie wsuwać bezpośrednio na metal to wcześniej założyłem podkładkę zrobioną z kawałka igielitowej rurki i na to wsunąłem klips. Poza tym krawędź chlapacza, która styka się z błotnikiem i progiem zabezpieczyłem piankową taśmą dwustronną, żeby jakieś ziarenka piasku nie dostawały się pomiędzy plastik i blachę.

Przy montażu tylnych chalapczy trzeba wywiercić dwa otwory w krawędzi zderzaka. Miejsca, gdzie trzeba wywiercić otwory są fabrycznie zaznaczone niewielkimi wgłębieniami.

Samochód z chlapaczami wygląda tak:

 

P4198355.JPG

P4198356.JPG

P4198360.JPG

P4198361.JPG

SUPER

Szukałem na Aliexpress ale dla Note E12 nie ma niestety nawet  jednej oferty na Chlapacze.

 

Natomiast w serwisach to ogromnie dużo sobie za to liczą. Za same przody powyżej 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.11.2021 o 10:33, PITKL1 napisał:

SUPER

Szukałem na Aliexpress ale dla Note E12 nie ma niestety nawet  jednej oferty na Chlapacze.

 

Natomiast w serwisach to ogromnie dużo sobie za to liczą. Za same przody powyżej 200 PLN

Musisz wiedzieć, że to się kupuje tylko raz. Warto kupić, bo chroni to krawędzie błotników i przód progu przed wypiaskowaniem kamieniami wypadającymi spod kół. No i oryginalne pasują idealnie i montuje się je bezinwazyjnie. Polecam, nawet jeżeli są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...