Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie LPG do Primery P11.144 po lf


Gość leszekhirsz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszekhirsz

Witam. Mam zamiar założyć gaz do swojego nowego nabytku. Tylko jaki? Na pewno sekwencja, ale jaka? I jakie jest spalanie jeśli chodzi o Primerę P11.144 1.6 16V 2000r.

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj poczytaj i będziesz wiedział

napisz co proponuje gazownik i wtedy mamy podłoże do rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekhirsz

poszukaj poczytaj i będziesz wiedział

napisz co proponuje gazownik i wtedy mamy podłoże do rozmowy

 

No jeszcze nie byłem u gazownika. Mam znajomego gazownika, ale on zakłada, że tak napisze tradycyjną sekwencję. Tzn. że nie dobiera do auta tylko bierze te popularne. Tobie pali ponad 7l? Możesz napisać jak to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie byłem u gazownika. Mam znajomego gazownika, ale on zakłada, że tak napisze tradycyjną sekwencję. Tzn. że nie dobiera do auta tylko bierze te popularne. Tobie pali ponad 7l? Możesz napisać jak to?

 

spalanie dopiero się układa także nie patrz na to

na forum jest dużo propozycji w moim podpisie masz jedną z nich i jestem zadowolony a na gzie przelatane już ponad 130kkm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekhirsz

spalanie dopiero się układa także nie patrz na to

na forum jest dużo propozycji w moim podpisie masz jedną z nich i jestem zadowolony a na gzie przelatane już ponad 130kkm,

 

A o co chodzi w tym NO EGR - 17gr ... Bo EGR to wiem co to jest, ale o co chodzi dalej? Zaślepiłeś go czy wogóle zdemontowałeś? I co to da? Bo u mnie w Lanosie nic nie dało ;) A w primerach coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi w tym NO EGR - 17gr ... Bo EGR to wiem co to jest, ale o co chodzi dalej? Zaślepiłeś go czy wogóle zdemontowałeś? I co to da? Bo u mnie w Lanosie nic nie dało ;) A w primerach coś daje?

 

zaślepiłem, a z racji zmiany kolektora wydechowego musiałem pociąć rurkę od EGR i od strony kolektora weszło 3x5gr=15 a od strony zaworu 2 gr czyli mamy 17 gr :)

a daje na pewno czysty kolektor dolotowy i może coś jeszcze ale moja dupohamownia jakoś z racji innych zmian nie odczuła tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od 3 lat użytkuje Primere P.11 po lifcie kombi 2.0 140 KM. Założoną mam instalację ZENITHA, spala mi latem z klimą średnio 11 l. LPG zimą troche mniej ze względu na późniejsze przełączanie na LPG. Są małe kłopoty nieraz z falującymi obrotami, ale ogólnie nie jest najgorzej. Jeżeli teraz miałbym coś doradzać to proponowałbym instalację BRC podobno jest najmniej awaryjna. Ale to w dużej mierze zależy od fachowości montażystów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mam nissana primerę p11 2001r 2.0 140km, z instalacja brc sequent light, spala mi 13-14l gazu wydaje mi się ze trochę za dużo, może ktoś ma podobny zestaw, piszcie ile wam pali, jak mniej to będę musiał pogadać z moim gazownikiem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też chcę założyć w tym tygodniu gaz do swojej Primerki, tylko, że silnik 2.0. Moje pytanie jest takie: czy może ktoś polecić jakiś zakład w Łodzi (lub w okolicy) gdzie można dobrze założyć STAGa? Jak na razie to znalazłem tylko Stefanowski Nagaz, ale opinie o tej firmie są różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pojeździj po zakładach i popytaj o instalację i elementy jakie chcą włożyć to będziesz miał jakiś pogląd na jakość zakłądu i wtedy daj znać co chceli zamontować i będzie wiadomo kogo omijać,

co do instalacji to:

STAG200, 4, 300+

wtryski Hana2000 pojedyncze

reduktor MAGIK III, ZAVOLI ZETA S

zbiornik w koło jak to kombi to wchodzi bez problemu 62L

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==================

Dodzwoniłem się do dwóch firm w Łodzi i oto, co mi zaproponowali:

1. Stefanowski Nagaz:

- Sterownik STAG (Stag4 lub Stag300+ jeśli jest układ OBD i dwie sondy lambda - nie mam pojęcia o co chodzi)

- Wtryski Valtek

- Reduktor Zavoli

Do tego auto po instalacji jest sprawdzane na hamowni. Za całość 2900zł w przypadku Stag4 lub 3000zł za Stag300+). I nie montują listw podgrzewających wtryski.

 

2. Tomgaz

- Sterownik STAG

- Wtryski Magic

- Reduktor Silver KME

Za instalację 2300 + 120 za wlew pod klapką (jak się da) + ileś tam za listwę podgrzewająca wtryski

 

Moje pytanka:

1. Co sądzicie o tych konfiguracjach i cenach?

2. Czy w WP11.144 można zamontować wlew pod klapką?

3. Czy przy sekwencji konieczne jest montowanie listwy podgrzewającej wtryski?

4. Czy w WP11.144 da się tak wmontować butlę, żeby dojazdówka weszła na nią i zmieściła się w odwrócone korytko w bagażniku, tak żeby mieć praktycznie cały bagażnik wolny :)

Edytowane przez witekpierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==================

Dodzwoniłem się do dwóch firm w Łodzi i oto, co mi zaproponowali:

1. Stefanowski Nagaz:

- Sterownik STAG (Stag4 lub Stag300+ jeśli jest układ OBD i dwie sondy lambda - nie mam pojęcia o co chodzi)

- Wtryski Valtek

- Reduktor Zavoli

Do tego auto po instalacji jest sprawdzane na hamowni. Za całość 2900zł w przypadku Stag4 lub 3000zł za Stag300+). I nie montują listw podgrzewających wtryski.

 

2. Tomgaz

- Sterownik STAG

- Wtryski Magic

- Reduktor Silver KME

Za instalację 2300 + 120 za wlew pod klapką (jak się da) + ileś tam za listwę podgrzewająca wtryski

 

Moje pytanka:

1. Co sądzicie o tych konfiguracjach i cenach?

2. Czy w WP11.144 można zamontować wlew pod klapką?

3. Czy przy sekwencji konieczne jest montowanie listwy podgrzewającej wtryski?

4. Czy w WP11.144 da się tak wmontować butlę, żeby dojazdówka weszła na nią i zmieściła się w odwrócone korytko w bagażniku, tak żeby mieć praktycznie cały bagażnik wolny :)

 

poinformuj Pana z punktu 1, że z OBD łaczy siętylko STAG PREMIUM a nie STAG 300+, ilość sond nie ma znaczenia, a valdemary może sobie założyć do swojego auta jak nie za bardzo je lubi ;), jaki ZAVOLI?? ale ja bym sobie go podarował

 

druga opcja też taka sobie

 

może warto podjechać gdzieś dalej i mieć spokój

 

ad1. ja bym suzkał dalej, taka konfiguracja jak podałem była założona w P11.144 za 2800 jak dobrze pamiętam

ad2. można tak jak u mnie

ad3. nie jest konieczne ale się przydaje,

ad4. pewnie można ale zmniejszysz drastycznie butlę od gazu, ja mam dojazd w bagażniku i jak trzeba coś popakować to stawiam pionowo i jest gitt a 500km robię na zbiorniku gazu, ale dla mnie jest ważniejszy przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto podjechać gdzieś dalej i mieć spokój

 

No to lipa trochę, bo jakoś mało kto montuje w Łodzi STAGa. Mam sprawdzoną firmę, ale oni montują tylko BRC, a z tego co wyczytałem na na forum, to STAG lepszy. W takim razie może ktoś z forumowiczów poleci jakiś warsztat w Warszawie? Tam też mogę odstawić auto (w końcu tylko w jedną stronę będę musiał jechać na benzynce ;) )

 

I techniczne pytanie dodatkowe: dlaczego DINO poleca wtryski pojedyncze? Lepsze od listwy? I co wtedy z podgrzewaniem wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa trochę, bo jakoś mało kto montuje w Łodzi STAGa. Mam sprawdzoną firmę, ale oni montują tylko BRC, a z tego co wyczytałem na na forum, to STAG lepszy. W takim razie może ktoś z forumowiczów poleci jakiś warsztat w Warszawie? Tam też mogę odstawić auto (w końcu tylko w jedną stronę będę musiał jechać na benzynce ;) )

 

I techniczne pytanie dodatkowe: dlaczego DINO poleca wtryski pojedyncze? Lepsze od listwy? I co wtedy z podgrzewaniem wtrysków?

 

może do Poznania

 

PITEC - Montaż i serwis instalacji autogaz.

Hurtownia części instalacji autogaz.

Tel: +48 517 160 050

www.pitec.pl

 

albo do Lubicza

AUTO-FLESZ

Autoryzowany Warsztat Partnerski AC S.A. - producenta układów STAG.

87-162 Lubicz

ul. Henryka Orszta 11

(056) 6782 021 lub 694 626 027

 

www.auto-flesz.pl

 

 

 

pojedyncze, bo ładnie będą schowane i na króciutkich wężykach, pozatym jak któryś padnie to zmieniasz jeden a nie całą listwę, podgrzewanie jest potrzebne do gorszych wtrysków i do tego jak chcesz mieć temperaturę przełączania bardzo nisko, ale nie wiem czy to też dobrze, 30st jest OK a na lato można włożyć 20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem punkt w Warszawie, gdzie mi zamontują STAG, wtryski HANA i reduktor Magic. Za 2900zł. Firma ENERGY GAZ POLSKA na Ostrobramskiej (ktoś zna może?). Mam jeszcze pytanko do DINO: co jest nie tak z tymi Valtekami? Pytam tak trochę z ciekawości, bo większość warsztatów proponowała mi właśnie te.

Edytowane przez witekpierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem punkt w Warszawie, gdzie mi zamontują STAG, wtryski HANA i reduktor Magic. Za 2900zł. Firma ENERGY GAZ POLSKA na Ostrobramskiej (ktoś zna może?). Mam jeszcze pytanko do DINO: co jest nie tak z tymi Valtekami? Pytam tak trochę z ciekawości, bo większość warsztatów proponowała mi właśnie te.

 

widzisz, elementy dużo lepsze a cena ta sama

wszyscy montują i proponują valdki bo takie kupują gotowe zestawy, i nie chce im się kombinować i zmieniać, bo co z tym zrobią, valdki nie trzymają parametrów, potrafią mieć rozjazd na każdym wtrysku, do tego są wolne,

 

jedź do Lubicza a będzie lepiej ;) a przynajmniej jeżeli chodzi o strojenie, pogadaj z Jummbo On u nich gazował właśnie na hannkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też chcę założyć w tym tygodniu gaz do swojej Primerki, tylko, że silnik 2.0. Moje pytanie jest takie: czy może ktoś polecić jakiś zakład w Łodzi (lub w okolicy) gdzie można dobrze założyć STAGa? Jak na razie to znalazłem tylko Stefanowski Nagaz, ale opinie o tej firmie są różne...

 

 

Cześć.

Słuchaj w Świnice Warckie Tomasz Bednarek za***isty kolo i dobrze Robi z łodzi jakies 35km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

założyłem w EGP. na razie jest ok. nie czuć żadnej różnicy między lpg i pb. mam jeszcze mały problem, bo założyli mi butlę 67l, a wchodzi 45 a powinno jakieś 53, ale to zgłoszę na pierwszym przeglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. mam jeszcze mały problem, bo założyli mi butlę 67l, a wchodzi 45 a powinno jakieś 53, ale to zgłoszę na pierwszym przeglądzie

 

niech podegną pływak, pojedź na pusto bez LPG bo będa musieli wyjąć wielozawór z butli

 

łądn abutla ja mam 62 L i wchodzi gdzieś 60L zależy od klimatu ;) i przebieg 500km bez tankowania to u Ciebie będą jeszcze większe :) chyba jak ta się skończy to wleci większa, tylko nie wiem wtedy co ze zmieniarką czy da radę wyjąć kieszeń :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam OMEGAS Landi renzo silnik QG16DE i muszę powiedzieć że kicha

od początku coś nie jest tak (spadki ciśnienia gazu 10-15%)

 

Wgranie nowego softu który toleruje takie spadki pomogło ale teraz (tj. zaledwie po 45 tyś km. wywala Check Engine)

 

OMEGAZ to porażka Chyba że mój gazownik który to instalował jest jeszcze WIĘKSZĄ PORAŻKĄ

 

Spalanie 10l/100KM TRASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w tym tyg chcę załozyć gaz do mojej Almery '98 1.4. Miesięcznie robię ok 1500 km więc zakładam że założenie sekwencji jest opłacalne.

 

Dzwoniłam do polecanego przez wiele osób warszatu i...

 

Pierwsza sugestia to instalacja włoska La... (?)

 

Druga propozycja to STAG + Vatec + nie pamiętam jaki reduktor (Zavoli?) - cena 2300 zł

Na moją sugestię żeby załozyć wtryski Hana usłyszałam że nie ma problemu, auto będzie wtedy naprawdę fajnie jeździło tylko cena wzrasta do 2800 zł. Mam zostawić auto na 2 dni (to chyba dobry znak :) )

 

Dowiedziałam się że facet ma sporo doświadczenia, okazało się że był podwykonawcą dla jednego z ASO i zakładał LPG do fabrycznie nowych aut.

 

Powiedzcie na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę, o co dopytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza opcja lepsza -> Landi Renzo jaka cena??

druga opcja też niezła z hankami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...