Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Tarcze i kolcki hamulcowe na przod (Brembo). Jakie?


kregon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

System Brembo.

Zamiast klockow z przodu mam zyletki, a tarcze tez nie za dobrze wygladaja. W taki sposob rozpoczal sie moj maly horror. Moj czlowiek od czesci nie ma nic na przod. ASO spiewa sobie 2600,- za jedna tarcze i jakies 700,- za komplet klockow. ATE (na ktorych nysa wyjezdza fabryki) nie ma nic w ofercie, a nie chcialem (choc padla taka propozycja), by ATE robila mi tarcze na zamowienie.

Alternatywy sa nastepujace - jakies zupelne no name'y za 3-4 stowy szt. lub potem firmowe np. EBC zwykle za 450zl szt., EBC Turbo groove za 600zl szt. i inne drozsze.

Logicznym wydaje sie wybor turbo groove.

Kolejna sprawa - klocki. Tez bieda na rynku. Komplet Lucasow 170zl za komplet (bylby OK, ale nie do turbo groove), ferodo DS 350,- za komplet i EBC red stuff za 440,-.

Najrozsadniejszy wybor wg mnie to EBC turbo grooves i EBC red stuff. Do takich wnioskow doszedlem dzisiaj.

 

Czy ktos z Was to przerabial? Inne wnioski? Jakas wskazowka? Bo po calym dniu siedzenia w tarczach i klockach zaczalem glupiec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja założyłem pod zaciski brembo tarcze DBA 4000 series XS

http://dba.com.au/product-search

koszt jednej tarczy ok 687zł brutto (dolary australijskie) ,czas oczekiwania bodaj tydzień do tego mam klocki ebc zielone bo takie musze zużyć ,jak je zjadę to albo ferodo r2000 albo hawki ,płyn RBF 600 Motul na tym zestawie

 

29927150.th.jpg

18481690.th.jpg

 

ostatnio śmigałem na torze we wrocku i spokojnie dawały rade nawet z tymi "nieszczęsnymi" ebc heh na pewno to tez zasługa płynu ,pomimo ze tarcze aż dosłownie świeciły!!!jak zjeżdżałem z toru różnica w hamowaniu była niemal nie odczuwalna

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tanio te tarcze trafiles. Coz... wzialem te oklepane EBC TG + redstuffy. Zobacze jak to sie bedzie spisywalo.

 

Plyn chcialem DOT5 nalac. Ten Motul rbf600 to taki motocyklowy jakis... Nie wiem, czy do gsx-r'a go nie lalem... Do auta to sie nadaje? I faktycznie taki super hiper, ze 2x drozszy od "zwyklego" plynu? I przeciez to DOT4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tanio te tarcze trafiles. Coz... wzialem te oklepane EBC TG + redstuffy. Zobacze jak to sie bedzie spisywalo.

 

Plyn chcialem DOT5 nalac. Ten Motul rbf600 to taki motocyklowy jakis... Nie wiem, czy do gsx-r'a go nie lalem... Do auta to sie nadaje? I faktycznie taki super hiper, ze 2x drozszy od "zwyklego" plynu? I przeciez to DOT4...

 

 

Czesc wiesz co tak szczerze to ja tez myślałem o DOT5.1 ale dla mnie spokojnie DOT4 wystarczy no i nie trzeba go wymieniać częściej a niżeli raz do roku tyczy sie to zwłaszcza DOT5 który ma właściwość do absorbowania wilgoci z powietrza chodzi o obniżenie punktu wrzenia i dlatego wymaga częstszej wymiany a niżeli inne płyny ,analogicznie DOT5 RBF660 często właśnie widziałem ze leja go na 350z.com i DOT4RBF600 ,jeśli chciałbyś pewny płyn mogę polecić :

 

http://sklep.4turbo.pl/search.php?text=rbf'>http://sklep.4turbo.pl/search.php?text=rbf

http://sklep.4turbo.pl/

 

Pozdro

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Problem to hamulce, przy hamowaniu piszcza jak stary poldek. Powiedziano mi, że klocki twarde ok kupilem niby orginalne Brembo (170zl) komplet przod, więc pewnie jakiś fiask. Tarcze jakie mam? nie wiem, są nacinane, w dobrym stanie jeszcze. Po zmianie klocków dalej piszczą, jednak przy innej sile hamowania (jest takie miejsce (głebokość), gdy wciskam pedał, że tylko w nim piszczą). Dzwoniłem do ASO zapytać o ceny orginałów...hmmm jedna tarcza 2600PLN obojetnie tył, czy przód, klocki na przód 1050PLN na tył 700PLN. Troszke przesadzili z tymi tarczami.

 

Moje pytanie. Czy to wina źle dobranych klocków? Jakie teraz kupic, aby problem zniknął? Wymienić i tarcze i klocki? Przyznam że odechciewa się jeździć z tym piskiem...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam... przeważnie jak się dobrze rozgrzeją przy bardzo lekkim hamowaniu gdy samochód wolno się toczy, a i potrafią się przegrzać przy intensywnym użytkowaniu...

tarcze mam bez żadnych nacięć, a klocki po zakupie zostały założone jakieś zwykłe na szybko i to pewnie w nich jest problem

w przyszłym roku wymienię na coś lepszego EBC red stuff lub te co proponuje kolega worm#21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam... przeważnie jak się dobrze rozgrzeją przy bardzo lekkim hamowaniu gdy samochód wolno się toczy, a i potrafią się przegrzać przy intensywnym użytkowaniu...

tarcze mam bez żadnych nacięć, a klocki po zakupie zostały założone jakieś zwykłe na szybko i to pewnie w nich jest problem

w przyszłym roku wymienię na coś lepszego EBC red stuff lub te co proponuje kolega worm#21

 

dokładnie jak kolega BossNY pisze ja tez miałem jakies no name i strasznie piszczały wręcz wstyd było hamować hahaha powaga ,ale czasem wystarczy zle klocek do tarczy dobrac nawet lepsze i tez będą piszczeć ,teraz mam EBC i DBA tarcze zero piszczenia :) to moge polecić innych zestawów nie próbowałem ,podobno DBA i klocki Hawki tez nie piszcza no ale jeszcze nie miałem

 

,myślę ze kupił bym na początek klocki bo te twoje za 170zł brembo..?? cos czuje ze sa kiepskie i zobaczył jak będzie w jakim stanie masz tarcze bo na zime nie ma sensu kupować nowych hebli :/

 

-jeszcze możesz zapytać kolegi Kregon jak założy EBC tarcze i klocki jak to się będzie miało...

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tarcz nie mam zamiaru zmieniac póki co. Powalcze z klockami, może dojde jakie tarcze są założone. Problem musi się rozwiązac, juz nawet nie chodzi o wstyd tylko mnie to o kur... przyprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tarcze sa ok? Cena? jakos niska mi sie wydaje, zebym nie kupil podrobek;/ Moze ktos ma jakis zaufany sklep? Postanowilem, ze zmienie tarcze z klockami razem. Do tych tarcz klocki Red

 

http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-ebc-turbo-groove-nissan-350z-03-i1194981809.html

 

 

Czesc

 

cena jest tez niższa bo te tarcze nie pasują pod ukł hamulcowy brembo ,tu masz całe komplety jesli szukasz tych 296mm to niby 100zł wiecej jak ty podałeś ale masz juz razem z klockami

 

http://allegro.pl/350z-ebc-ukl-ham-brembo-klocki-tarcze-montaz-i1201379689.html pod brembo

http://allegro.pl/nissan-350z-ebc-zestaw-tarcze-klocki-montaz-wawa-i1201377996.html mniejsze

 

jest tam jeszcze zestaw gładkie ebc i klocki bodaj 1200zł tez 296mm

 

różnica na zestawie +- 500zł 296mm /324mm(pod zacisk brembo)

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do mnie pasowac beda te 324mm tak? A te mniejsze to do czego? One tez by pasowały? 500zl nie robi mi roznicy, wole te wieksze, chce jednak wiedziec dlaczego wrzuciles te mniejsze.

 

Plyn hamulcowy DOT4 czy DOT5? Od razu tez wymienia mi to w ASO bo jak znam zycie to za ich krzykna taka cene jak za tarcze

Edytowane przez Rike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tarcze sa ok? Cena? jakos niska mi sie wydaje, zebym nie kupil podrobek;/ Moze ktos ma jakis zaufany sklep? Postanowilem, ze zmienie tarcze z klockami razem. Do tych tarcz klocki Red

 

http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-ebc-turbo-groove-nissan-350z-03-i1194981809.html

 

to są 296mm o które pytałeś dlatego dałem te i te 324mm

 

 

Czyli do mnie pasowac beda te 324mm tak? A te mniejsze to do czego? One tez by pasowały?

 

jedne i drugie są do zetki tylko te mniejsze 296mm(tansze) nie pasują pod układ hamulcowy brembo (złote zaciski),musisz zwrócić uwagę bo w tej aukcji co podałeś to własnie były do zwykłego układu

 

jaki masz układ (zaciski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko ci podejdą z tych dwoch 324mm grubośc 30/28mm ,te co wkleiłeś nie będą pasować

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Slaby jestem. "Rence opadajom" czasem...

Rike, polecam Ci fantastyczna strone, sporo informacji na niej znajdziesz --> wszechwiedza!

 

Jak zaloze te wynalazki to dam znac. Jutro maja przyjsc, najpozniej w srode. Zaraz potem zakladam. Dajcie czas na objezdzenie i wszystko napisze.

 

A co do piszczacych klockow - to dotychczas zdarzal mi sie to niejednokrotnie, lecz zawsze na gladkich tarczach (na wierconych, cietych jednak klocek sie szybciej czysci/sciera i moja metoda nie zadzialalaby raczej). Wyczytalem to na jakims forum... i szczerze mowiac robilem to bez przekonania. Ale jakby pomagalo.

Cala rzecz polega na tym, ze przy ostrym katowaniu hamulcow, klocki (szczegolnie stockowe) potrafia sie zagrzac przeokrutnie (niejednokrotnie dym z kol mi lecial) i sie zeszklic, a pozniej w rezultacie piszczec. Remedium bylo nastepujace:

1. rozpedzic auto na 1nce do 40-50 km/h i heble (dosc mocno),

2. rozpedzic na wsteku do 40-50 km/h i heble (tez dosc mocno),

3. zapetlic pkty 1 i 2 ok. 5-6x.

W razie niepowodzenia calosc powtorzyc.

Zajmuje chwile, a naprawde czasem pomagalo.

Ale trzeba pamietac, ze to tylko dorazne rozwiazanie. Tyle, zeby bez wstydu na warsztat podejchac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozpedzic auto na 1nce do 40-50 km/h i heble (dosc mocno),

2. rozpedzic na wsteku do 40-50 km/h i heble (tez dosc mocno),

3. zapetlic pkty 1 i 2 ok. 5-6x.

W razie niepowodzenia calosc powtorzyc.

Zajmuje chwile, a naprawde czasem pomagalo.

Ale trzeba pamietac, ze to tylko dorazne rozwiazanie. Tyle, zeby bez wstydu na warsztat podejchac :P

 

hehe ale kombinacje :rolleyes2:

nie łatwiej w ostatniej fazie hamowania przyhamować mocniej omijając piszczenie!? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej to po prostu nie hamowac :P

 

Te kombinacje pozwalaly zetrzec zeszklona powierzchnie klockow. Pomagalo na jakis czas, ew. do nastepnego spalenia hamulcow. W Nysie nie raz spalilem i nie piszczaly. Ale zdaje sie, ze do stockowych tarcz poprzedni wlasciciel zalozyl klocki ferodo ds2000 (chociaz po przegrzaniu dymily jak kazde inne :P ).

 

EDIT:

Wlasnie przyszly frukciki... Fota na szybko strzelona komem:

20100907317.th.jpg

Edytowane przez Kregon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej to po prostu nie hamowac :P

 

Te kombinacje pozwalaly zetrzec zeszklona powierzchnie klockow. Pomagalo na jakis czas, ew. do nastepnego spalenia hamulcow. W Nysie nie raz spalilem i nie piszczaly. Ale zdaje sie, ze do stockowych tarcz poprzedni wlasciciel zalozyl klocki ferodo ds2000 (chociaz po przegrzaniu dymily jak kazde inne :P ).

 

EDIT:

Wlasnie przyszly frukciki... Fota na szybko strzelona komem:

20100907317.th.jpg

 

Kregon pochwal sie jak to wygląda na kółku :rofl:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zakladam. Strzele kilka sŁeeTaŚnYcH FoCi, wrzuce na NK ;) a potem na forum.

 

Na jakas opinie nt. skutecznosci chwile bedzie trzeba poczekac, bo zgodnie z zaleceniami EBC nie wolno hamowac przez 320km <_< Delikatnie, krotko etc. Zatem jeden bak na grzecznie, a dopiero potem je skatuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala fotosesja przed zalozeniem:

 

9084185m.th.jpg 9084199m.th.jpg 9084190m.th.jpg 9084188m.th.jpg 9084189m.th.jpg

 

 

i mala sesja po zalozeniu:

 

 

9094215m.th.jpg 9094236m.th.jpg 9094227m.th.jpg 9094212m.th.jpg

 

 

Poki co niewiele moge powiedziec. Na pewno nowy zestaw hamuje. Sam poczatek mrozil krew w zylach, gdy szorstka pierwotna powierzchnia klockow sie scierala. Ciekawe bylo gdy dohamowujac przed samym zatrzymaniem sie, jak juz tylko sie ledwo co toczylem i klocek trafil na naciecie w tarczy samochod stawal natychmiast, a klocek wydawal skrobiacy dzwiek. Minelo, ale mam wrazenie, ze hamulce slychac, a wyciecia na tarczy czuc na pedale hamulca.

Pewnie nie wytrzymam 320km bez normalnej jazdy. Troche sie postaram grzecznie pojezdzic, a potem juz bedzie hardcore :D

 

P.S. Trzymajac w rekach te tarcze mialem wrazenie, ze sa olbrzymie. Na aucie wydaja sie w najlepszym wypadku przyzwoite, a wg mnie wygladaja na male :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle drzy, co co kawalek obrotu czuje... hm... no czuje ze naciecie jest.

Ale tak jak wspomnialem. To sa poczatki. Klocki dopasowuja sie do tarcz itd. Wiecej napisze, jak je dotre i przegonie :D

 

 

A ze male... no tak wygladaja. Ale to 324mm!

Edytowane przez Kregon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...