Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Tarcze i kolcki hamulcowe na przod (Brembo). Jakie?


kregon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Gość tomiko88

Cześć, witam.

Trochę odświeżę temat. Przeczytałem wasze wypowiedzi odnośnie klocków do Zetki ponieważ nadszedł czas wymiany moich. Potrzebuję komplet przód+tył.do wersji EU z systemem Brembo.

Jeżdżę autem na co dzień raczej spokojnie ... ale wiadomo czasami mocy też trzeba użyć ;)

I pomyślałem, że chyba zainwestuje w standardowe Brembo. Konkretne pytanie czy seryjne Brembo np. te będą okej ?

 

przód -> http://allegro.pl/brembo-klocki-hamulcowe-przod-nissan-350-z-3-5-i6780438486.html

tył ->http://allegro.pl/brembo-klocki-tyl-mitsubishi-lancer-6-nissan-350-z-i5889386315.html

 

Rozumiem, że takie klocki były seryjnie w tych systemach montowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. Mianowicie skończyły mi się klocki na tylnej osi zamówiłem STOPTECHA bo na przodzie jestem z nich zadowolony. Oddałem auto do mechanika razem z klockami które przyszły. Gdy ja już byłem poza miejscem zamieszkania mechanik odpakował klocki i okazało się że przez pomyłkę zamówiłem na przód. Auto potrzebne było mi na weekend więc kazałem mu jechać do sklepu i kupić najlepsze jakie mają.  Załatwił OEM Brembo po odebraniu auta i przejeżdżeniu tygodnia okazuje się ze te klocki cholernie piszczą. i moje pytanie co z nimi zrobić bo wstyd hamować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 17:43, mmati9 napisał:

Podepnę się pod temat. Mianowicie skończyły mi się klocki na tylnej osi zamówiłem STOPTECHA bo na przodzie jestem z nich zadowolony. Oddałem auto do mechanika razem z klockami które przyszły. Gdy ja już byłem poza miejscem zamieszkania mechanik odpakował klocki i okazało się że przez pomyłkę zamówiłem na przód. Auto potrzebne było mi na weekend więc kazałem mu jechać do sklepu i kupić najlepsze jakie mają.  Załatwił OEM Brembo po odebraniu auta i przejeżdżeniu tygodnia okazuje się ze te klocki cholernie piszczą. i moje pytanie co z nimi zrobić bo wstyd hamować :)

Piszczą, bo mógł źle zamontować. Powinny być takie blaszki (podkładki), ze starych przekładasz albo kupujesz alternatywnie coś. Przerabiałem to przy zakładaniu Ferodo, podkładki odłożyłem bo myślałem, że to jakiś stary element klocka. Pierwsze przejażdżki to Zetke było słychać z daleka jakby pociąg do stacji dobijał :D. Koła w dół, klocki+podkładki na nowo włożone - problem załatwiony. Na schemacie z serwisówki masz pokazane o czym mowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście w stanie pokazać mi, jak powinno to wyglądać? Wrzucona serwisówka jest tylko do setnej strony i nie ma tam hamulców, tylko silnik. A u mnie po wymianie klocków, także niemiłosiernie piszczy tył :/

wrzucone Ferodo DS Performance 

Edytowane przez patrick1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są hamulce str 15 :) i mam ten sam problem z DS P, a na wcześniejszych tarczach było ok...

 

Edytowane przez Rolandinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rolandinho napisał:

są hamulce str 15 :) i mam ten sam problem z DS P, a na wcześniejszych tarczach było ok...

 

Dzięki, chyba byłem zmęczony, że nie widziałem :P
Znalazłem 3 takie blaszki, jedną może dosztukuje mi mechanik, dałem i tak do wymiany tarcze tylne, bo już miały rant, a klocki wymieniłem z 400km temu. Możliwe, że klocek na rancie tak się zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podrzuci ktoś dokładne wymiary tarcz przód i tył do wersji USA 2003 rok?

Mam do wymiany P+T a w miejscowych sklepach ciężko cokolwiek dorwać

Z gory dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowe Stoptechi nacinane na przod z 25% rabatem. Tylko 1230zl brutto za przód. Do kupienia bezpośrednio w TG Auto. Zmieniłem zdanie i wziąłem jednak DBA na tor. PW jesli ktoś zainteresowany. 

http://stoptech.pl/produkt/452-tarcze-nacinane-przod-126-42076sl-sr.html?search_query=tarcze&results=2439

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuje kotleta. 

 

Co się teraz zakłada? 350Z, '06 rok,  Brembo w serii. Chcę zmienić komplet przód+ tył, tarcze+klocki, jak już będę miał to na wierzchu to dodatkowo założyć przewody w oplocie.

Przeznaczenie - normalna jazda codzienna, czasem przyciśnięcie na autostradzie ale też bez upalania po 15-20 minut. Zero toru.

Wymagania:

1. Bezpieczeństwo to podstawa. Muszą świetnie hamować i nie zawodzić mnie w żadnej sytuacji.

2. Nie mogą piszczeć - wiem, że to też kwestia montażu i blaszek, ale tego dopilnuję osobiście więc nie mogą być "piszczące fabrycznie".

3. Chciałbym, aby jak najmniej pyliły, bo moim ulubionym zajęciem nie jest czyszczenie felg, a jednak lubię jak one błyszczą razem z zaciskami ;)

 

Chcę znaleźć kompromis między tymi trzema warunkami. Ktoś, coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 22:41, Nowik86 napisał:

Odkopuje kotleta. 

 

Co się teraz zakłada? 350Z, '06 rok,  Brembo w serii. Chcę zmienić komplet przód+ tył, tarcze+klocki, jak już będę miał to na wierzchu to dodatkowo założyć przewody w oplocie.

Przeznaczenie - normalna jazda codzienna, czasem przyciśnięcie na autostradzie ale też bez upalania po 15-20 minut. Zero toru.

Wymagania:

1. Bezpieczeństwo to podstawa. Muszą świetnie hamować i nie zawodzić mnie w żadnej sytuacji.

2. Nie mogą piszczeć - wiem, że to też kwestia montażu i blaszek, ale tego dopilnuję osobiście więc nie mogą być "piszczące fabrycznie".

3. Chciałbym, aby jak najmniej pyliły, bo moim ulubionym zajęciem nie jest czyszczenie felg, a jednak lubię jak one błyszczą razem z zaciskami ;)

 

Chcę znaleźć kompromis między tymi trzema warunkami. Ktoś, coś?

 

Cześć moim zdaniem jednego nie idzie tutaj pogodzić czyli pylenia... 

Klocki Ferodo ds Performance nie będą piszczeć i będą fajnie hamować 

tarcze nacinane pizza brakes będę najlepszej jakości/cenie polecam Ci pomalowac je w miejscu bębna wtedy złoty ocynk nie zardzewieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wiadomo - nie ma klocków które nie pylą w ogóle - ale chcę takie które nie będą pyliły nadmiernie.

Druga rzecz - chcę gładkie tarcze. Żadnych nawiercanych, nacinanych itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowik ja wiem, skąd to podejście do wierconych i nacinanych tarcz ale te są tylko nacinane i na prawdę fajnie oczyszczają klocki bez dużo glosniejszej pracy mam je od 3 lat ja super wykonane. Myślę że  jak im powiesz to po prostu nie zrobią Ci nacięć bo robią na zamówienie, zagadaj wogole do nich bo mają dobre ceny i na hamulcach znają się jak mało kto są naprawdę specami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...