Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Tarcze i kolcki hamulcowe na przod (Brembo). Jakie?


kregon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

edit: co byscie polecili z aktualnej oferty alledrogo?

 

 

brał bym te

http://moto.allegro.pl/klocki-hamulcowe-ferodo-ds2500-nissan-350z-fcp1561-i1425147687.html

badz

http://moto.allegro.pl/hawk-hps-klocki-przod-nissan-350z-infiniti-g35-i1410485986.html

 

o ferodo moge powiedziec ze sa bardzo ok natomiast hawkow jeszcze nie miałem

 

ale pewno te co zaproponowali koledzy tez sa ok mimo powszechnych opinii

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ worm#21:

Czy przy zwyklej jezdzie odczuje sie roznice pomiedzy proponowanymi przez Ciebie klockami, ktorych komplet na obie osie wyjdzie okolo 1k PLN? Bo te ferodo o ktorych pisal CMQ wyjda za 600zl z lekkim hakiem. Nie chce oszczedzac na hamulcach, ale rowniez nie chce przeplacac za klocki o stricte sportowej charakterystyce, ktorych nie wykorzystam.

Na tor szykuje sobie motocykl i nim glownie wstrzykuje sobie adrenaline. Zetka sluzy glownie do jazdy po miescie, choc na pewno zawitam na torze i nia w nadchodzacym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ worm#21:

Czy przy zwyklej jezdzie odczuje sie roznice pomiedzy proponowanymi przez Ciebie klockami, ktorych komplet na obie osie wyjdzie okolo 1k PLN? Bo te ferodo o ktorych pisal CMQ wyjda za 600zl z lekkim hakiem. Nie chce oszczedzac na hamulcach, ale rowniez nie chce przeplacac za klocki o stricte sportowej charakterystyce, ktorych nie wykorzystam.

Na tor szykuje sobie motocykl i nim glownie wstrzykuje sobie adrenaline. Zetka sluzy glownie do jazdy po miescie, choc na pewno zawitam na torze i nia w nadchodzacym sezonie.

 

wiadomo ,spokojnie

-użytkowałem tez tańsze i nie było problemu swego czasu nawet green EBc co wydawałoby sie samobójstwem w niemaniu co niektórych ale spokojnie dawały rade a miałem nowe za free i tez nie było sensu pakowac sie w koszty bo i po co

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk-i (klocki) mam u siebie w FXie a kilka znajomych osób ma w G35.

Generalnie dobry i cichy klocek. Trochę pyli ale do zniesienia no i nie hałasuje ( no może na początku jak go wrzuciłem na rowkowaną i nawiercana tarczę)

Ponieważ w większości używacie autek do zabawy na torze nie powiem wam jak się sprawdzi w sporcie. Do codziennej jazdy - nawet niekiedy szybszej - polecam.

 

btw. jak ktoś chce mały rabat na hawk w hawkperformance.pl info na PW.

Edytowane przez sirtrojan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze tylko kwestia tego, czy moga juz piszczec tylne ktore na oko maja prawie 10mm (na zew). Domyslam sie, ze te wewnatrz moga byc bardziej zużyte, ale czy mimo wszystko nie sa jeszcze "za grube" zeby piszczec (to nie tyle klocki piszcza, co ta blaszka ostrzegawcza - przynajmniej tak mi sie wydaje, bo to taki metaliczny pisk).

Edytowane przez Prezes_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze tylko kwestia tego, czy moga juz piszczec tylne ktore na oko maja prawie 10mm (na zew). Domyslam sie, ze te wewnatrz moga byc bardziej zużyte, ale czy mimo wszystko nie sa jeszcze "za grube" zeby piszczec (to nie tyle klocki piszcza, co ta blaszka ostrzegawcza - przynajmniej tak mi sie wydaje, bo to taki metaliczny pisk).

przy ostrym hamowaniu potrafią się zeszklić klocki i wtedy też piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos tez przerabialem, ze po kilku ostrych hamowaniach heble troche mi piszczaly. Ale teraz objaw jest inny. Piszczy tylko gdy jade (bez hamowania) przy bardzo malych szybkosciach. Wrecz im wolniejsza jazda/toczenie sie tym donosniejszy metaliczny pisk.

Przy hamowaniu czy jezdzie powyzej 30km/h pisk kompletnie ustaje.

Dzwiek dochodzi od prawego tylnego kola.

Edytowane przez Prezes_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos tez przerabialem, ze po kilku ostrych hamowaniach heble troche mi piszczaly. Ale teraz objaw jest inny. Piszczy tylko gdy jade (bez hamowania) przy bardzo malych szybkosciach. Wrecz im wolniejsza jazda/toczenie sie tym donosniejszy metaliczny pisk.

Przy hamowaniu czy jezdzie powyzej 30km/h pisk kompletnie ustaje.

Dzwiek dochodzi od prawego tylnego kola.

nadal myślę, że masz zeszklony klocek. jeżeli klocek jeszcze ma jeszcze trochę wysokości że mu samo przejdzie. U mnie tak było kilka razy. jeszcze jedna sprawa: sportowe klocki piszczą ZAWSZE gdy jedziesz wolno. bo wtedy są wytwarzane wibracje, które powodują to piszczenie. przy większych prędkościach to zanika. zarówno na zeszklonym jak i sportowym klocku.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moze masz racje, pojezdze i zobacze czy bedzie sie poprawiac czy poglebiac. Ale w klocki i tak musze sie zaopatrzyc, bo skoro z przodu mam 5mm to i tak w niedalekiej przyszlosci czekam mnie wymiana ;)

 

PS. Co do sportowych klockow to (przynajmniej w motocyklu, bo tu mam wieksze rozeznanie) przy wolnej jezdzie zawsze slychec je, owszem - ale to takie szuranie bardziej a nie metaliczne piszczenie.

 

edit: po 2 tygodniach..

Pisk byl coraz bardziej wkurzajacy, caly czas wystepowal tylko przy malych szybkosciach. Przy hamowaniu cisza.

Dzisiaj wymienilem klocki na Ferodo DS Performance i juz nie ma wiochy przy parkowaniu - cisza jak makiem zasial :)

Stare klocki, mimo ze dosyc grube to prawie nie mialy tego rowka po srodku, co znaczy ze idealnie wstrzelilem sie w moment wymiany klockow.

Edytowane przez Prezes_Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk byl coraz bardziej wkurzajacy, caly czas wystepowal tylko przy malych szybkosciach. Przy hamowaniu cisza.

Dzisiaj wymienilem klocki na Ferodo DS Performance i juz nie ma wiochy przy parkowaniu - cisza jak makiem zasial :)

Stare klocki, mimo ze dosyc grube to prawie nie mialy tego rowka po srodku, co znaczy ze idealnie wstrzelilem sie w moment wymiany klockow.

 

No to gratulejszyns Prezes. Wiochy nie będzie a u mnie chyba się zacznie, bo :

w poniedziałek/wtorek wymieniam na Ferodo DS2.11 - podobno jakiś wypas straszny, ale piszczą z definicji. jak pohamuję ostrzej to wam zreferuję. Jeździłem na Ferodo DS2500 w Focusie mojej żony i nic nie piszczało raczej nigdy choć podobno może piszczeć bo to seria Racing, hamowanie też duuużo lepsze niż na serii. Nie wiem czy są do 350Z ale chyba tak. Koszt niestety koło 600 zeta.

 

Wracając do tego 2.11 - w instrukcji piszą, że trzeba założyć i 25 razy przyhamować do połowy skoku hamulca i już są ułożone :D

czad :D

 

Jeszcze jedno - o ile wiem piszczenie (o ile nie są zeszklone kloce) może być też wywołane przez brak smaru między klockiem a obudową. Podobno trzeba tego dużo kłaść i nie żałować, a z tego co widzę typowy mechanior to w ogóle nic tam nie daje :(

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tsuiso.pl

najlepszy zestaw tarcze brembo, klocki ferrodo

polecam

Najlepszy zestaw przy dłubniętym aucie - na przód 6-ka od wilwood na większej tarczy RMS i do tego klocki wilwood

na tył 4-ka brembo, tarcza RMS i klocki wilwood

 

przyznam się szczerze, że taki zestaw chce urwać głowę i na nowo zdefiniować poczucie feelingu grawitacji w samochodzie :D

Poza tym przy dobrym obuwiu i prawidłowych pedałach... czuć wszystko co się dzieje podczas hamowania na stopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zestaw przy dłubniętym aucie - na przód 6-ka od wilwood na większej tarczy RMS i do tego klocki wilwood

na tył 4-ka brembo, tarcza RMS i klocki wilwood

 

przyznam się szczerze, że taki zestaw chce urwać głowę i na nowo zdefiniować poczucie feelingu grawitacji w samochodzie :D

Poza tym przy dobrym obuwiu i prawidłowych pedałach... czuć wszystko co się dzieje podczas hamowania na stopie.

 

tak tak wiemy, no i usunięte wspomaganie hamulca, wtedy feeling jest maksymalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tsuiso.pl

ok devi będę mówił zawsze z założeniem cywilów :)

choć Ty to mi na cywila nie wyglądasz - Ty to z tych naszych, kombinezonowych :devil:

choć przyznam się szczerze, że moje wypowiedzi należy brać pod kątem dłubniętych maszyn.

Nie pamiętam kiedy ostatnim razem miałem totalną serię :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok devi będę mówił zawsze z założeniem cywilów :)

choć Ty to mi na cywila nie wyglądasz - Ty to z tych naszych, kombinezonowych :devil:

choć przyznam się szczerze, że moje wypowiedzi należy brać pod kątem dłubniętych maszyn.

Nie pamiętam kiedy ostatnim razem miałem totalną serię :o

 

Ja ? ja po prostu zapier...am tym co mam akurat pod ręką :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za szybko pochwaliłem się ciszą ;)

Teraz nowe klocki (Ferodo DS Performance) piszą mi TYLKO przy bardzo lekkich dohamowywaniu przy małych prędkościach. Na razie zrobiłem na nich jakieś niecałe 200km więc liczę, że jak się zedrze ta pierwsza warstwa to będzie cicho. Jak nie to je trochę zagrzeje. Jak pomoże fajnie, jak się zeszklą to będą dalej piszczeć, ale co pojeżdżę to moje :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za szybko pochwaliłem się ciszą ;)

Teraz nowe klocki (Ferodo DS Performance) piszą mi TYLKO przy bardzo lekkich dohamowywaniu przy małych prędkościach. Na razie zrobiłem na nich jakieś niecałe 200km więc liczę, że jak się zedrze ta pierwsza warstwa to będzie cicho. Jak nie to je trochę zagrzeje. Jak pomoże fajnie, jak się zeszklą to będą dalej piszczeć, ale co pojeżdżę to moje :devil:

 

masz sportowe auto to cierp :P:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wlasnie jestem po wymianie klockow w autoryzowanym serwisie Nissana ale u naszych Niemieckich sasiadow.

Komplet klockow Brembo przod i tyl kosztowal mnie ok. 400 euro, nie wiem jakie ceny ksztaltuja sie w polskich serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko na szybko napisac, ze po kilku kkm zestaw tarcze EBC TurboGroove + klocki EBC RedStuff, to TOTALNA POMYŁKA!

Niestety tarcze zwichrowane, a klocki piszcza. Klocki jeszcze jakos bym przezyl... Ale te zwichrowane tarcze <_< Mam ochote je reklamowac! A najchetnie je wyp... wyrzucic!

 

Do normalnej jazdy daja rade. Ale wystarczy je pocisnac troche bardziej no i efekt jak napisalem wyzej. Ktos pisal, ze tak jest. Nie wierzylem, no i mam teraz dudnienie i bicie przy hamowaniu.

 

A dzis przy hamowaniu z 230-240 km/h do jakichs 100 km/h wprawdzie dzialaly skutecznie, ale przeokrutnie buczaly...

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko na szybko napisac, ze po kilku kkm zestaw tarcze EBC TurboGroove + klocki EBC RedStuff, to TOTALNA POMYŁKA!

Niestety tarcze zwichrowane, a klocki piszcza. Klocki jeszcze jakos bym przezyl... Ale te zwichrowane tarcze <_< Mam ochote je reklamowac! A najchetnie je wyp... wyrzucic!

 

A ostrzegałem....

jeszcze jeden oszukany przez EBC. Nie wiem czy się nie powinien na poważnie ktoś zająć tym EBC. Co gorsza oni coraz więcej tego sprzedają i coraz więcej dealerów mają. A jakości nie poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zakładam Ferodo DS PF na przód do DBA 4000 series XS miały być Hawki ale za późno sie obudziłem :P i zostałem z palcem w nocniku :unsure: hehe dam znać jak tylko troszkę pośmigam

,kolega Devi doradził mi ze na mój emerytalny styl jazdy wystarczą :) więc jestem spokojny :book:

 

fdspf.th.jpg

 

 

Pzd

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...