Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Tarcze i kolcki hamulcowe na przod (Brembo). Jakie?


kregon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fanlucek

a jakie klocki polecicie na "tył" ? dodam, ze tarcze gładkie brembo, do dynamicznej jazdy... tak myslalem nad redstuffami, ale podobno szybciej "zjadają" tarcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie klocki polecicie na "tył" ? dodam, ze tarcze gładkie brembo, do dynamicznej jazdy... tak myslalem nad redstuffami, ale podobno szybciej "zjadają" tarcze...

 

dżizas, człowiek :D nie kupuj EBC :angry: poczytaj na forach, przestrzegam grzecznie...

tylko ferodo albo hawk. full stop.

 

Jutro zakładam Ferodo DS PF na przód do DBA 4000 series XS miały być Hawki ale za późno sie obudziłem :P i zostałem z palcem w nocniku :unsure: hehe dam znać jak tylko troszkę pośmigam

,kolega Devi doradził mi ze na mój emerytalny styl jazdy wystarczą :) więc jestem spokojny :book:

worm, i jak ? kolega dobrze doradził czy kaplica ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanlucek

Redstuffy to chyba ogólnie trochę za twardy klocek na tył. Poza tym, czy to nie jest trochę bardziej wszystko jedno co tam z tyłu siedzi? :devil:

 

 

Też sie wlasnie nad tym zastanawiam, teraz mam zalozone Ate, ktore sie juz koncza i czy warto wlasnie dokladac np do ferodo DS czy Hawk'ow, roznica chyba nie bedzie zauwazalna? czy jak to jest z tym tyłem ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie wlasnie nad tym zastanawiam, teraz mam zalozone Ate, ktore sie juz koncza i czy warto wlasnie dokladac np do ferodo DS czy Hawk'ow, roznica chyba nie bedzie zauwazalna? czy jak to jest z tym tyłem ? :blink:

 

zależy jak się jeździ. Jak szybko i ostro to ATE się spalą nawet nie będziesz wiedział kiedy. A jak jeździsz zwyczajnie to może być ATE z tym że pokaż mi gdzie je można kupić i żeby to nie było ASO :whistle:

 

Oczywiście na tył można dawać tańsze klocki bo mniej się zużywają i są mniej potrzebne (o ile ESP pozwoli).

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

worm, i jak ? kolega dobrze doradził czy kaplica ? :D

 

 

oj dobrze ,dobrze :D zresztą bedziemy mieli okazję sprawdzić jak się juz spotkamy w sobotę hehe :devil::D

 

p.s. jeszcze sie odezwe na PW co ijak :rofl:

 

Pozdro

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanlucek

zależy jak się jeździ. Jak szybko i ostro to ATE się spalą nawet nie będziesz wiedział kiedy. A jak jeździsz zwyczajnie to może być ATE z tym że pokaż mi gdzie je można kupić i żeby to nie było ASO :whistle:

 

Oczywiście na tył można dawać tańsze klocki bo mniej się zużywają i są mniej potrzebne (o ile ESP pozwoli).

 

ATE niedawno widywalem jeszcze na allegro za niecałe 190 zl, poza tym przekonales mnie do czegos lepszego, poszukam Ferodo DS badz Hawk, chyba, ze macie jakis namiar gdzie mozna takie kupic w rozsadnej cenie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE niedawno widywalem jeszcze na allegro za niecałe 190 zl, poza tym przekonales mnie do czegos lepszego, poszukam Ferodo DS badz Hawk, chyba, ze macie jakis namiar gdzie mozna takie kupic w rozsadnej cenie :rolleyes:

 

Ferodo nie musi być DS, wystarczy premier, czy jakoś tak. Czy rozsądna to nie wiem, ale ja nie miałem problemu ani z przesyłką ani terminem jak kupowałem u Pana Lecha ferodo@hamulce.net

Podajesz gościowi model, rok produkcji i rodzaj zacisku (nissan czy brembo) i dostajesz ofertę na różne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś słyszał o PROJECT MU? Wcześniej nie miałem styczności z takimi klockami ani opiniami o nich.

Wygląda mi oferta na profi:

http://www.project-mu.co.jp/en/index.html

 

(sprawdzam czy jest coś odpowiadającego DS 2500 lub Hawk HP Plus-na tor&street)

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanlucek

Czy ktoś coś słyszał o PROJECT MU? Wcześniej nie miałem styczności z takimi klockami ani opiniami o nich.

Wygląda mi oferta na profi:

http://www.project-mu.co.jp/en/index.html

 

(sprawdzam czy jest coś odpowiadającego DS 2500 lub Howk Plus-na tor&street)

 

sprzęt raczej z górnej półki, w polsce pewnie nieosiagalne, jakis czas temu czytalem o BBK tej firmy na my350z, opinie pozytywne, zajrzyj tam :whistle: . klocki widywalem na ebay-u USA, ale to wiadomo, zza wielka woda dostaniesz wszystko B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś słyszał o PROJECT MU? Wcześniej nie miałem styczności z takimi klockami ani opiniami o nich.

Wygląda mi oferta na profi:

http://www.project-mu.co.jp/en/index.html

(sprawdzam czy jest coś odpowiadającego DS 2500 lub Hawk HP Plus-na tor&street)

 

a po co kombinować ?

ja właśnie kupiłem na allegro nakrętki do kół. Oczywiście nie pasują. I tak wszystko może wyglądać ściągane z US. co z tego, że będziecie mieli rację, że przysłali wam nie to co powinni. Koszty poniesiecie. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych wzorców. No chyba że ktoś ma żyłkę hazardzisty i nie jest to jego podstawowy samochód :D

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nadszedł czas wymiany przednich tarcz, system Brembo. Klocki mam w porządku więc nie widzę sensu wymiany ich (poprzedni właściciel zmienił klocki, tarcze zostawił). Z tego co wyczytałem nawiercanych nie polecacie.

 

http://allegro.pl/ta...1817282164.html

 

te są sporo tańsze:

http://allegro.pl/ta...1819711075.html

 

Ewentualnie jakie inne źródła mogę sprawdzić, ebay-a przepatrzyłem, ceny nie powalają.

mają one być do "zwykłej" szybszej jazdy, seria brembo mnie zadowalała do tej pory, pozostaje kwestia wyboru odpowiednich, najlepiej żeby nie kosztowały więcej niż 750-800zł/szt.

 

Mam też delikatny problem z rozmiarem, 322mm vs 324mm oraz grubość 22mm vs 30mm - takie wymiary można znaleźć, które mają pasować do Brembo

Edytowane przez MM-TECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas wymiany przednich tarcz, system Brembo. Klocki mam w porządku więc nie widzę sensu wymiany ich (poprzedni właściciel zmienił klocki, tarcze zostawił). Z tego co wyczytałem nawiercanych nie polecacie.

 

http://allegro.pl/ta...1817282164.html

 

te są sporo tańsze:

http://allegro.pl/ta...1819711075.html

 

Ewentualnie jakie inne źródła mogę sprawdzić, ebay-a przepatrzyłem, ceny nie powalają.

mają one być do "zwykłej" szybszej jazdy, seria brembo mnie zadowalała do tej pory, pozostaje kwestia wyboru odpowiednich, najlepiej żeby nie kosztowały więcej niż 750-800zł/szt.

 

Mam też delikatny problem z rozmiarem, 322mm vs 324mm oraz grubość 22mm vs 30mm - takie wymiary można znaleźć, które mają pasować do Brembo

 

omijaj posredników po co komus kieszen sponsorować:)

Ja założyłem pod zaciski brembo tarcze DBA 4000 series XS

,zamawiałem bezposrednio na http://dba.com.au/product-search

koszt jednej tarczy ok 687zł brutto (dolary australijskie) ,czas oczekiwania bodaj tydzień

 

29927150.th.jpg

18481690.th.jpg

 

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisano by unikać nawiercanych, to jakie polecacie ostatecznie. Zwykłe płaskie, nacinane, czy nawiercane a może nawiercane i nacinane?

I czy producenta ostatecznie obstawić jako DBA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisano by unikać nawiercanych, to jakie polecacie ostatecznie. Zwykłe płaskie, nacinane, czy nawiercane a może nawiercane i nacinane?

I czy producenta ostatecznie obstawić jako DBA?

 

Zależy jak planujesz użytkować samochód. Mi do nietorowej jazdy wystarczają normalne markowe tarcze bez żadnych udziwnień :) Jeżeli planujesz jazdę na torze, ciągłe rozpędzanie i hamowanie, to być może faktycznie zwykłe nie będą w stanie odprowadzić tyle ciepła i może warto się zastanowić nad czymś innym

 

Jednak, co do nawiercanych, to pamiętam sytuację opisywaną na forum Toyoty, gdy ktoś kupił takie tarcze, a później narzekał że popękały wzdłuż tych dziur właśnie. Dlatego przed wyborem takich tarcz lepiej przeszperać internet w poszukiwaniu opinii, żeby nie władować się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odgrzewam kotleta, nie chce robic nowego tematu.

 

Ile płynu hamulcowego wchodzi do układu Zetki ?

Jutro chcę wymienic i nie wiem , czy 0,5l. wystarczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat klocków moze macie jakieś nowe przemyślenia na temat jakie klocki kupić pod tarcze dba warunek maja być do sportu i maja nie piszczec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...