Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moje 350Z


CMQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem się pochwalić nabytkiem, dopiero teraz znalazłem na to chwilę. Moje Z to europejska wersja z Premium Pack i tapicerką Alezan. Jest wszystko na czym mi zależało: kute Raysy, Bose, szpera i w zasadzie wszystko poza nawigacją. Skrzynia jest słyszalna, ale pracuje bardzo dobrze. Sprzęgło chyba jeszcze trochę pożyje. Nie podoba mi się tuk przy ostrzejszym dodawaniu gazu i ostrej zmianie biegów, jakby z tulei wózka, będę to oczywiście ogarniał. Oto zdjęcie:

 

Krótko po kupnie:

IMG_1362.jpg

 

Dziś auto ma już drugi komplet felg, niebawem otrzyma zimówki. Poza tym wykonałem detailing lakieru oraz zleciłem detailing wnętrza. No i uczę się tym jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdzie Ty znalazłeś taką ładną czarną maszynę?

 

Czy to jest samochód z wybrzeża rocznik 2003,niby bezwypadkowy z przebiegiem +100tys km?

 

Ja tez szukam czarnego, ale kolor już zaczynam sobie odpuszczać, priorytet zaczynają brać bezwypadkowość i niski udokumentowany przebieg.

 

Gratulacje zakupu ładnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tak, to jest ten z wybrzeża, kupiłem z przebiegiem 117tkm. Auto generalnie bardzo dobre i bardzo dobrze utrzymane. Jak chcecie wrzucę foty na drugich felach i z detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy.

 

Spodziewałem się spacerku, jako że lakier pewnie miękki i w ogóle sama rutyna. Ciut się pomyliłem. Generalnie lakier nie był w złym stanie, typowe oznaki użytkowania czyli swirle, płytkie rysy i syf z drzew. Nic, czego bym nie usunął. Rozpocząłem od umycia auta i wyglinkowania go Sonusem włącznie z szybami. Zeszło sporo osadu. Następnie sporo czasu poświęciłem na oklejenie auta gdzie tylko się da, by zaoszczędzić czasu na czyszczeniu.

 

 

Następnie udokumentowałem defekty zaczynając od błotnika lewy przód. Zdjęcia robiłem bez statywu, lamp chyba trochę spłyciła temat.

blotniklp.jpg

blotniklp2.jpg

blotniklp3.jpg

 

Następnie mamy błotnik prawy przód.

blotnikpp.jpg

 

Oraz błotnik prawy tył.

blotniktp.jpg

blotniktp2.jpg

 

Drzwi lewe

drzwil.jpg

drzwil2.jpg

 

Klapa i zderzak tył.

klapa.jpg

klapa2.jpg

 

Maska.

maska.jpg

maska2.jpg

maska3.jpg

 

Tak prezentowało się oklejone auto.

oklejony1.jpg

oklejony2.jpg

 

Zaatakowałem przekonany że żółty pad i żółty korek 3M wystarczą. Cóż, nie wystarczyły. Większość rys została, więc sięgnąłem po zielony pad i zielony korek 3M, czyli Fast Cut Plus. Mieszałem go z Ultrafiną by tak szybko nie wysychało. Następnie zszedłem do żółtego pada i żółtego korka w połączeniu z Ultrafiną. Myślałem, że to wystarczy by skasować to, co narobi FC+. Po umyciu auta zobaczyłem las hologramów. Konieczne było kasowanie ich niebieskim padem i Ultrafiną na bardzo wysokich obrotach. Po tym zabiegu i ponownym myciu nie dojrzałem już hologramów. Powierzchnię profilaktycznie przetarłem IPA, ale to była formalność, była już doskonale czysta. Jako warstwę pierwszą wybrałem Wolfganga, świetny sealant dający połysk, pokrycie i trwałość. Po wypolerowaniu go odczekałem zajmując się oponami (SV Pneu) oraz felgami (SV Autobahn). Po jakimś czasie roztarłem w dłoniach Concorso i zacząłem dokładnie nakładać na auto cienką warstwę. Po ponownym wyczekaniu tematu wypolerowałem auto mikrofibrami różnej gęstości i z zadowoleniem stwierdziłem, że efekt wali po oczach.

 

Błotnik lewy przód.

blotniklp.jpg

blotniklp2.jpg

blotniklp3.jpg

blotniklp4.jpg

 

Błotnik lewy tył.

blotniklt.jpg

blotniklt2.jpg

 

Błotnik prawy tył.

blotnikpt.jpg

 

Zderzak.

bumper.jpg

 

Ja, w wersji normalnie i z łbem jak alien.

detailer.jpg

detailer2.jpg

 

Zka od d... strony.

d*pa.jpg

 

Parę ujęć przodu.

front.jpg

front2.jpg

front3.jpg

 

Maska.

maska.jpg

 

To forum ogranicza ilość zdjęc a mam jeszcze duużo. Jak coś podopisujecie, będę mógł wrzucić resztę.

Edytowane przez CMQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że efekt niezły sam mam zetke w takiej specyfikacji Alez+Black ,ale moja sie kryje... lakier wygląda podobnie jak u ciebie przed:// ale to sie zmieni :) !!!

 

Pozdro

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku czasu w tej chwili krótko i zwięźle.

 

1)Oglądałem czarne, bo zakup tylko takiego wchodził w grę, może ok.7, wszystkie miały b. zniszczony lakier,czego na innych kolorach nie widziałem/właściwie tylko 2 niebieski i szary/

 

2)Z tego, co wiem przód samochodu był malowany, i na zdjęciach widać min. różnicę albo to może moja autosugestia.

 

3)Szkoda, że nic nie rozumie z technologii prac, które tu zastosowałeś ani nie mam zielonego pojęcia o użytych materiałach.

 

4)EFEKT, PIERUNUJĄCY!

 

5) A tak, dlaczego wrzuciłeś te zdjęcia akurat teraz :). W weekend mam jechać zobaczyć Z-etke w innym kolorze i znów mi się chce tylko czarnej.

 

Pozdr.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Tak, zderzak był malowany, podobnie jak maska i błotniki. I dokładnie wiem dlaczego, mam zdjęcia, powodem były duże odpryski oraz utlenianie się aluminiowej maski. Sam fakt malowania o niczym złym nie musi świadczyć, można zapytać, sprawdzić...W moim przypadku właściciel był bardzo uczciwy.

 

I parę ujęć końcowych.

skos.jpg

skos2.jpg

skos3.jpg

 

 

Tak wygląda po drugiej warstwie Concorso i na felunku na zimę. Raysy w malowaniu, jutro odiberam z nowym P Zero Rosso na tyle.

IMG_1890.jpg

IMG_1893.jpg

IMG_1894.jpg

IMG_1897.jpg

IMG_1907.jpg

IMG_1909.jpg

IMG_1912.jpg

IMG_1915.jpg

IMG_1922.jpg

IMG_1945.jpg

IMG_1953.jpg

IMG_1959.jpg

IMG_1964.jpg

IMG_1949.jpg

IMG_1956.jpg

IMG_1950.jpg

IMG_1958.jpg

IMG_1961.jpg

IMG_1967.jpg

IMG_1973.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty! Ja używam tylko Turtlewax i widzę że jednak będę musiał się bardziej zagłębić w ten temat :P

Wcale nie dziwie się że malowany, sam się zastanawiam czy nie malować zderzaka bo mam strasznie skatowany..

a z Raysami co nie tak że w malowani? czy tylko zmiana koloru? ja swoje Reysy malowałem bo farba się łuszczyła, a dlaczego to nie mam pojęcia, nie były przedtem malowane

co do felunku zimowego to generalnie nie trawie tego wzoru felg .. ale w czerni wyglądają wyjątkowo dobrze oczywiście w połączeniu z czarnym lakierem :devil:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Naprawdę gratuluję, jestem pod nie małym wrażeniem. W życiu nie poświeciłem więcej niż 30-40 min na umycie samochodu. (inna sprawa, że wolę jak robią to inni)

 

Naprawdę szacunek !! :)

 

Ja sobie odpuszczam jazdę zimą, dla mnie Z-ka jest za nisko zawieszona. Moi sąsiedzi by umarli ze śmiechu gdybym zaczął po latach odśnieżać drogę wyjazdową. Na zimę już swojej szykuję garaż a sam wracam do 4x4.

 

Jak dla mnie to powinieneś założyć wątek: "Pielęgnacja lakieru - co gdzie, kiedy " :):) - moglibyśmy się wszyscy wiele nauczyć z różnych kombinacji chemii na lakier :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, jestem detailerem z zamiłowania i z przyjemnością podzielę się tym, co wiem. Nie wiem czy zderzaka przedniego nie pomaluję ponownie bo ktoś oparł mi się o niego autem na parkingu i lakier popękał, strasznie mnie to wkurza. Raysy trzeba było odmalować z powodu otarć na rantach i utleniania, dziś je odebrałem, potem wrzucę foteksy.

 

Auto odbyło małą foto sesję, oto kilka moich ujęć:

 

IMG_1614.jpg

IMG_1622.jpg

IMG_1645.jpg

IMG_1657.jpg

 

A oto zdjęcia wykonane przez Łyka. Osoby z ciekawymi autami zainteresowane profi sesją bez kosztów proszę o kontakt ze mną.

 

000190.jpg

000191.jpg

000192.jpg

000193.jpg

000194.jpg

000195.jpg

000196.jpg

000197.jpg

000198.jpg

000199.jpg

000200.jpg

000201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem zjęcia mojej Z-tki, ale... teraz to juz nie mam co pokazać.

Czemu? ...tak myślę że przydałby się osobny temat do wrzucania ciekawych fot B) , co Wy na to?

 

@CMQ ...sporo fajnych ujęć!

Edytowane przez BossNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, trzeba ożywić to miejsce. Tematem o detailingu się też zajmę.

 

I na koniec detailing wnętrza wykonany przez DR Auto.

 

Skóry nosiły ślady drobnych przetarć od wsiadania i wysiadania, to samo z kierownicą i ręcznym, były ciut wytarte. Dodatkowo ogarnięte zostały dwa plastiki.

 

Uchwyt drzwi kierowcy przed:

drzwiprzed.jpg

 

Kierownica przed:

kieraprzed.jpg

 

Boczek kierowcy przed:

kierowcaprzed.jpg

 

Siedzisko kierowcy przed:

DSC02208.jpg

 

Boczek pasażera przed:

pasazerprzed.jpg

 

Pokrywka konsoli przed:

pokrywkaprzed.jpg

 

Ręczny przed:

recznyprzed.jpg

 

Dr.Auto przy pracy:

workin.jpg

 

 

Oto efekty.

 

Uchwyt drzwi kierowcy po:

drzwipo.jpg

 

Kierownica po:

kierapo.jpg

 

Fotel kierowcy po:

kierowcapo.jpg

kierowcapo2.jpg

pasazerpo2.jpg

siedziskopo.jpg

 

Boczek pasażera po:

pasazerpo.jpg

 

Pokrywka konsoli po:

pokrywkapo.jpg

 

Ręczny po:

recznypo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak dla mnie to niezła magia. Widać po tym jak można wypicować samochód do sprzedaży, aż strach z taką wiedzą kupić cokolwiek używanego. :devil:

 

Mnie interesuje coś innego: ile to kosztuje i ile czasu to zajęło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarcia na skórze zostały pomalowane farbą, dobieraną i komponowaną na miejscu. To trwałe rozwiązanie. Trwało to wraz z tymi dwoma plastikami może z 3h. Ja miałem inną cenę, bo gość robił sporo dla mojej firmy i zrobił mi promo. Myślę że ok 300-400pln trzeba liczyć. I uważam, że warto. Jak zlecę komuś usunięcie 2 wgniotków to też udokumentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMQ gratuluję zakupu-na czarnych felgach wygląda "bandycko"

Powiedz jaka jest trwałość detaligu zewnętrznego?Wytrzyma to kilka myć? Pół sezonu?

Dołączam się też do prośby o mały poradnik z Twojej strony jakie używać środki do zewnętrznego.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Co prawda wróciłem do Raysów, na tyle nowe P Zero i szok - przestał machać tyłkiem na zawołanie i be zawołania - szkoda ;)

 

Co do detailingu to jasne że wytrzyma, ale to już zależy przede wszystkim od użytkownika. Eysy sa usunięte, nie pokryte a sam lakier dobrze pokryty sealantem i woskiem. Jest jednak dość delikatny i jeśli zaatakujesz go myjnią szczotkową, chemią, nieodpowiednią gąbką i złą metoda mycia to rysy powrócą szybko. Zajmuję się detailingiem już od jakiegoś czasu i widzę że nowsze auta maja bardzo miękkie lakiery, można je porysować nawet mikrofibrą. Ja ze swojej strony za jakiś czas pojadę auto samą lajtową pastą 3M, taką wykończeniówką. Poradnik będzie, tylko muszę się zebrać, bo trochę tego pisania będzie. Zajrzyjcie też czasem na kosmetykaaut.pl, można się sporo dowiedzieć. W dziale pokaż swój blask są relacje z detailingu, min moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, gratuluję.

Profi robota z odnawianiem auta.

 

To zdjęcie wybitnie przypadło mi do gustu.

000190.jpg

 

myślę że przydałby się osobny temat do wrzucania ciekawych fot B) , co Wy na to?

Ja się piszę.

Edytowane przez mrCD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No lakier i wnętrze, w mocno średnim stanie. Można się było wykazać :)

Czytałem już historię na forum o kosmetyce.

 

 

Generalnie to fajnie wygląda - taki "stock" z 2003 r. :) Mam nadzieję, że mechanicznie nie jest tak styrany życiem.

Edytowane przez IvanH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mocno przesadzasz. Nie bierzesz pod uwagę, że to jest czarny lakier, na którym mocno wszystko widać, a dwa - zdjęcia robione pod halogenami baaardzo wydobywają każdą, najmniejszą nawet rysę. Na żywo, bez mocnego światła tego typu, lakier wyglądał dość dobrze. Skóra - to samo, lekkie przetarcia, które widzisz były już po przetarciu degreaserem, więc namokły. Na sucho były ledwie widoczne. Styranym to ja bym mojego auta absolutnie nie nazwał. Wręcz przeciwnie, nawet przed kosmetyką wyglądało na dość zadbane, a efekty, o których mowa to jest po prostu eksploatacja. Twoje P11 jak rozumiem nie ma ani jednej rysy a wnętrze jest jak z fabryki?

Edytowane przez CMQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...