Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
właśnie się dowiedziałem w Kato doważanie robi jedna firma 19-25 zł za sztukę koła :shock:

 

:shock: Wlasnie bylem w Wawie na dowazeniu:

 

- sciagniecie przednich kol

- wyczyszczenie ich karcherem jakims (w koncu ktos z glowa podchodzi do tego - pierwszy raz trafilem na szorowanie kol przed wywazeniem)

- sprawdzenie na wywazarce (byly ok)

- zalozenie na samochod

- dowazenie

 

Cena - 30 PLN - IMHO bardzo rozsadna. Wrazenie baaaardzo pozytywne z warsztatu. Lojalnie ostrzegl, ze dowazenie w moim przypadku moze nie pomoc (kiepska opona i felga) i nie daje gwarancji, ale i tak sie zdecydowalem ;-)

 

http://www.rogujski.com.pl/

 

(pracuja w tygodniu do 18.00 a w sobote do 16.00 - a nie tak jak jest napisane na stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też się wybiorę... Cena jest baaardzo przystępna.

Pewnie jakby kola nie byly wywazone i by je wywazali, to by doliczyli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niedawna coś mi "stuka" - podejrzewam, ze mam jakieś wybrzuszenie na oponie, ale jest ono na tyle niewielkie ze go jeszcze nie wypatrzyłem. Objawy są takie, ze w czasie jazdy słyszę i czuję (trzymając rękę na drążku sprzyni) delikatne "łomotanie". Jest to odczuwalne praktycznie tylko gdy mam nogę na gazie, nawet nie chodzi o to ze przyspieszam - wystarczy utrzymywać prędkość. Efekt znika, a przynajmniej przestaję go odczuwać, gdy całkiem zdejmę nogę z gazu. Nie potrafię określić z której strony auta może być coś nie tak, mój brat podejrzewa przednie lewe, ale nie jest pewen.

Opony są praktycznie nowe, mają 4 miesiące, to fuldy, wyleciało mi z głowy jakie, ale nie najtańsze na rynku :)

Denerwuje mnie to, ze nie czuję efektu gdy nie mam nogi na gazie, i boję się, że to coś innego...

Jeżeli jednak to problem opony, to czy da się coś z tym zrobić? - poza wymianą opon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niedawna coś mi "stuka" - podejrzewam, ze mam jakieś wybrzuszenie na oponie, ale jest ono na tyle niewielkie ze go jeszcze nie wypatrzyłem. Objawy są takie, ze w czasie jazdy słyszę i czuję (trzymając rękę na drążku sprzyni) delikatne "łomotanie". Jest to odczuwalne praktycznie tylko gdy mam nogę na gazie, nawet nie chodzi o to ze przyspieszam - wystarczy utrzymywać prędkość. Efekt znika, a przynajmniej przestaję go odczuwać, gdy całkiem zdejmę nogę z gazu. Nie potrafię określić z której strony auta może być coś nie tak, mój brat podejrzewa przednie lewe, ale nie jest pewen.

Opony są praktycznie nowe, mają 4 miesiące, to fuldy, wyleciało mi z głowy jakie, ale nie najtańsze na rynku :)

Denerwuje mnie to, ze nie czuję efektu gdy nie mam nogi na gazie, i boję się, że to coś innego...

Jeżeli jednak to problem opony, to czy da się coś z tym zrobić? - poza wymianą opon ;-)

nie wygląda to na uszkodzenie opony, chociaż nie można tego całkiem wykluczyć.

Może to być lekkie nie doważenie, lub jakieś luzy, opona bez napędu zawsze toczy się trochę inaczej niż napędzana.

 

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_okecie

czy w n15 zmieszczą mi sie opony 195/60/15 ???? Bo mam teraz 195/50/15

 

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2006 ]

skoto nikt nie wie to odpowiem na przod zalozylem Dunlopy 185/60/15 a na tayłDębica Furio 195/60/15. wchodza i pasuja. jest ok. pozdro

 

balem sie ze nie wejdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbliża się zima na czym jeździliście do tej pory i czy jesteście zadowoleni :)

 

Bo muszę kupić dwie nowe i nie wiem jakie

Moje wymagania to -

Dobra trakcja

W miarę ciche

I nie naj droszsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem w poprzednim sezonie Dębicy Frigo S-30 na przedniej osi i byłem bardzo zadowolony. Na nadchodzący sezon zamierzam kupić drugą parę Dębicy - może takie same a może Directional lub Frigo 2. Cena jak najbardziej przystępna a zużycie po ubiegłej zimie znikome.

Cd poziomu hałasu to jest dla mnie bez znaczenia, opony mają mieć dobre właściwości trakcyjne i trzymać się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się zima na czym jeździliście do tej pory i czy jesteście zadowoleni :)

 

Bo muszę kupić dwie nowe i nie wiem jakie

Moje wymagania to -

Dobra trakcja

W miarę ciche

I nie naj droszsze :wink:

 

Witam.

Ja jeżdzę na Dunlop Winter M3. Były założone jak kupowałem auto, więc nie miałem wyboru ( nie narzekam). Godne polecenia co do własciwości, ale na pewno nie co do ceny. W poprzednim aucie kupiłem z wyboru nowe Fuldy i o nich tez mam pozytywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłej zimy mam Sava Eskimo S3. Wypadły bardzo dobrze, jak na tanie opony, w testach ADAC. Jestem zadowolony, chociaż specjalnie nie miałem okazji przetestować ich w warunkach typowo zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś zimowe Nokiany? bo zastanawiam się nad nimi Wink

Ewentualnie Frigo 2 bo najtańsze sam nie wiem Rolling Eyes

 

Mialem ten sam problem chcialem kupic Dunlop SP WINTER SPORT M3 ale facet ze sklepu powiedzia ze nie ma sensu przeplaca bo jakosciowo takie same sa a znacznie tansze Firestone WINTERHAWK no i sie zdecydowalem, jutro powinienem je dostac i zamiast 930 to zaplacilem 690 zł , rozmawialem ze znajomymi ktorzy je maja i bardzo je chwala. Poleca sklep www.opony.com znacznie taniej niz u mnie w miescie nawet do 40 zł na oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś zimowe Nokiany? bo zastanawiam się nad nimi :wink:

Ja mam Nokian W. Tutaj masz link do ocen tej opony. Ja ze swojej strony powiem, że jestem z nich bardzo zadowolony, podobnie zresztą jak z letnich NRHi. Naprawdę godne polecenia, a w moim subiektywnym odczuciu dużo lepsze od sporo droższych Continentali czy Dunlopów. Inna sprawa, że nie są to są opony produkowane dla wyższej klasy samochodów, co za tym idzie w moim rozmiarze (185/65/R14) mają tylko indeks prędkości T (do 190 km/h). Pomijając to, oponki są best of the best of the best :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

ja tak troche z innej beczki. Trochę się ostatnio przestraszyłem. Kolega po fachu miał okazję uczestniczyć w kilku testach opon. Owe kilka opon (kół) zostało zamocowane w specjalnej maszynie. Opony są w niej dociskane do wału napędowego z regulowaną siłą nacisku za pomocą specjalnych suportów. W tym przypadku nacisk wynosił 400kg. Następnie wał napędowy rozpędza koło do prędkości nieco poniżej indeksu prędkości dla danej opony. Rozpoczyna się test. Prędkość jest następnie skokowo zwiększana. Niewiele po przekroczeniu indeksu prędkości opona zaczyna się odkształcać. Przy takim nacisku opona staje się... sześciokątem :D Po prostu nie nadąża się prostować. Widać to podobno w świetle stroboskopu. Nieco później następuje BUM! Z opony zostają ścianki boczne i fragmenty zbrojenia (nie wiem jak to fachowo nazwać), a część jezdna przeistacza się w latające odłamki gumy.

 

Wczoraj sprawdziłem indeks swoich opon: "T". Latałem tym autem ok. 210km/h, co prawda tylko dla próby, ale perspektywa jazdy na sześciokątach mnie przeraziła. Zanim się ktoś wybierze testować furę, niech na to rzuci okiem. Szczególnie Ci, którzy są świeżo upieczonymi nissankowacmi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Fulda Kristall Supremo, podobno sa calkiem niezłe i w przystępnej cenie??

 

Mam dwie Fuldy Kristall Montrelo i jestem z nich niezadowolony i nie polecam ich

Mają bardzo słaby uciąg na śniegu pare razy nie mogłem ruszyć z miejsca :!:

Potwornie szumią mało brakło do wymiany łożysk a to opony :D

Może te Supremo są lepsze nie wiem :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam zimówki Pirelli 190 SnowSport 185/65/15 i jestem z nich średnio zadowolony.

Oponki mają 2 duże zalety i 1 wadę.

Zalety to wolno się zużywają i bardzo dobrze sobie radzą na wysokim śniegu więc jak ktoś mieszka w górach lub jeździ dużo poza miastem to gorąco polecam, opony zajeły 1 miejsce w teście jakiegoś niemieckiego miesięcznika.

Wada to przeciętne zachowanie na błocie pośniegowym i na suchym asfalcie przy dużym mrozie, choć nie ma większych problemów. Ja jeżdżę głownie po mieście więc te opony średnio mi pasują.

Niedługo chciałbym kupić nowe zimówki z wyższej pólki, co sądzicie o: Dunlop M3 sport, Firestone Winterhawk, a może jakieś inne do jazdy po mieście.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Czarek

ja kupilem pare dni temu komplet zimowek do p12 z felgami wybor padl na fulde kristall supremo.letnie mam na felgach 17 a zimowki kupilem 16.jak sie sprawuja napisze wiosna ale mam nadzieje ze lepiej jak pisze Tomaszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a jak sie ma jakosc opony do jej wieku (nawet jesli nie byla uzywana)? Zamowilem oponki w www.opony.pl kiedys tam. Przyslali mi takie roczne conajmniej - nie pamietam dokladnie - ale na oponce jest oznaczenie w ktorym tygodniu i ktorego roku zostala wyprodukowana.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosman,

Każda opona ma swoją żywotność. Nieużywana opona 3 letnia traci mniej więcej 50% pierwotnych właściwości. Guma się utlenia i twardnieje przez co spada np. przyczepność i wzrasta ścieralność. Bezpieczniej kupować np roczne (pełno w marketach). Na 2 sezony spokojnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z www.opony.com przysłali bodajże 4 m-czne. Są drugi sezon na kółkach. Myślę, że jeszcze jeden sezon pociągną i pod koniec będą miały z 3-4 mm bieżnika. No i trzeba będzie nowe kupić. Osobiście nie kupię opon starszych niż roczne, bo po 3 sezonach będą one miały już 4 lata. A to wydaje mi się graniczną wartością jak na gumę, od której ma zależeć moje życie.

 

A tak swoją drogą, jak kupowałem na opony.com, to wydaje mi się, że pisali cos o tym, że nie sprzedają opon starszych niż rok. Ale może mi się tylko wydaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...