Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tej chwili do wyboru nowe Alpin A2 - zostały w warsztacie z poprzedniego roku - 1000 zł za komplet, zastanawiam sie również nad Witerhawkami, które są troszke tańsze i podobno całkiem całkiem się sprawują. Co moglibyście mi doradzić. Wiem, że Alpin 2 to stary model opony, czy warty jest tej ceny i jak się prezentuje jesli chodzi o ścieralność?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili do wyboru nowe Alpin A2 - zostały w warsztacie z poprzedniego roku - 1000 zł za komplet, zastanawiam sie również nad Witerhawkami, które są troszke tańsze i podobno całkiem całkiem się sprawują. Co moglibyście mi doradzić. Wiem, że Alpin 2 to stary model opony, czy warty jest tej ceny i jak się prezentuje jesli chodzi o ścieralność?? Pozdrawiam

 

No ja mialem podobny problem tylko chcialem kupic dunlopy ale w koncu wybralem Winterhawki i zobaczymyt jak sie beda sprawowac rozmawialem ze znajomymi i bardzo je chwala , na www.opony.com dostalem opony z wrzesnia tego roku i za komplet 700 zł za 185/65 r14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę na Michelinach 185...... Problem w tym że na przodzie miałem kierunkowe a na tyle uniwersalne. Stan bieżnika dobry - opony mają ok 2 lat. Buczało niemiłosiernie zwłaszcza pow. 90-100 km/h. Przełożyłem przód na tył. Buczenie znacznie się zmniejszyło. Zimą zakładam zwykłe Kormorany - zimowe (drugi sezon od nowego) i zero buczenia. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge dorzucic opinie o Continentalu ContiSportContact = na suchym jest swietna, bardzo dobrze trzyma sie asfaltu i za szybko nie ubywa bieznika, jednak jesli jedziemy gdzies w deszczu lub zrobi sie powaznie zimno (ale nie lod etc bo to juz inna historia :roll: )

to bardzo latwo traca przyczepnosc. Czyli siwetna opona do szybkiej jazdy w dobrych warunkach.

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może nie doczytałem ale chyba nikt nie pisał nic do DAYTON DW500 oponka zimowych ... co o nich myślicie - testował je ktoś ???

 

Proszę o ocenę jak coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj polecono mi opony Barum Polaris 2. Miałem już zamawiać Frigo 2 z Dębicy a tutaj Pan z hurtowni polecił Barum. Podparł się opiniami taksiarzy, których zaopatruje od paru sezonów. Twierdzą, że Barum mają lepsze właściwości trakcyjne, lepiej zachowują się na błocie pośniegowym, mniej się zużywają i mało hałasują. To ostatnie mnie wcale nie intersuje ale pozostałe pozycje do mnie przemawiają.

Korzystał ktoś z tych opon? Jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba sprawdzic opinie na opony.com

 

http://www.opony.com/opony/23_barum_polaris_2.html

 

Bardziej wierzylbym w opinie ilusset uzytkownikow niz opinie z hurtowni od taksowkarzy (jak pare lat temu sie pytalem o opony to jedni twierdzili ze Debica jest do bani, a dla innych nalewki byly OK). Wiec ludzie rozne bzdury gadaja, a jak maja wypelnic ankiete to juz bardziej sie zastanowia. Pomijam oczywiscie wiecznych narzekaczy internetowych, dla ktorych wszystko do syf. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te opinie to mam jeszcze większe wątpliwości. Takiego przeglądu stanów emocjonalnych dawno nie widziałem :-) Od złorzeczenia po zachwytu. Pociągnę zapałki i się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach skład mieszanki jest tak ustalany aby opona miał swoje bardzo dobre właściwości trakcyjne przez ok 2 sezony a później .... to już tylko do kosza mimo dużego zapasu bieżnika. Poniekąd marketing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamawiać Frigo 2 z Dębicy

Nie podałeś jaki masz rozmiar opon - nie znalazłem oferty Dębicy.

Testy dla opon Dębica Frigo 2 na stronie tyretest.com

 

[ Dodano: 18 Październik 2006, 12:35 ]

Moje letnie opony - Bridgestony - (...) Nie polecam takich opon.

A może warto zasugerować się reklamą? Bridgestone - Designed to save lives.

Testy Bridgestone na tyretest.com opon letnich i zimowych. Są też całosezonowe, 4x4, i do pojazdów komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozmiar ma jakiś wpływ na charakterystykę opon. Czy to będzie 175/70R13 - takie jak dla mnie, czy 165/70R14 to wg mnie nic nie zmienia.

Wybór i tak (w 90%) padnie na Barum z uwagi na korzystniejszą cenę oraz średnią ocenę w testach czy to opony.com czy na tyrets.com.

To jak się sprawdzą okaże się po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowi sie mozna nad oponami Kleber'a. Ja musze wymienic letnie i tez szukalem wsrod Barumow, Fuldy, Pirelli ale jak spojrzalem na opinie dot. Klebera to mial wysokie oceny jak i wiekszosc ludzi byla zgodna, ze maja dobre opony. Wczesniej kupilem zimowki Pirelli i tu nie wiem czy byl to dobry wybor, bo jedni psiacza inni pisza ze co firma to firma (kierowalem sie wtedy nazwa a nie testami).

Spojrzyj na to:

http://www.opony.com/opony/1150_kleber_krisalp_hp.html

Wydaje mi sie to dobra propozycja, chyba ze cena opon jest sprawa nadrzedna (chociaz znowu nie sa tak bardzo drozsze od najtanszych opon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli chodzi o 175/70R13 to ...

UWAGA !!!

W tym rozmiarze model Krisalp 3 został zastąpiony modelem Krisalp HP z zachowaniem dotychczasowego bieżnika, ale nową mieszanką. Opony Krisalp HP nie można montować na jednej osi z oponą Krisalp 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 175/70R13 wejda mi do micry 1,3 k-11 93r?

:arrow: Nissan Micra Typ K11 3türig Mod.01 :arrow: Nissan Micra Typ K11 5türig Mod.01

nimic00x.jpgnimic5t.jpg

 

Zalecane opony: 155/70R13 165/65R13 175/60R13 185/60R13 195/55R13

Sprawdź inne rozmiary felg: dostępne R14 i R15.

 

Więcej opon i felg do każdego modelu Nissana w wyszukiwarce na stronie NetCar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koneser, dzieki za linka sprawdzilem ale niestety nie ma tego rozmiaru ... chodzi o to ze mam okazje kupic tanio oponki na zime w tym rozmiarze i nie mam pojecia czy z przodu mi wejda ... wiesz moze o ile wyzsza bedzie ta 70 od 60 ... a co do micrusa to jest 3d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia czy z przodu mi wejda
Ja też nie mam pojęcia. Zawsze możesz próbować od tyłu.

 

wiesz moze o ile wyzsza bedzie ta 70 od 60
Przypuszczam, że można to obliczyć skoro "druga liczba określa stosunek wysokości ściany bocznej do szerokości opony". Chociaż im starsze tym bliżej ziemi.

 

Była o tym mowa na forum ale zamiast odsyłać do różnych tematów umieszczę to co znalazłem:

 

:arrow: przelicznik wielkości opon i felg

 

:arrow: oznaczenia opon (1)

 

:arrow: oznaczenia opon (2)

 

:arrow: odczytywanie opisów opon do samochodów osobowych

 

:arrow: teoretycznie możliwe do zastosowania zamienniki

 

1wymiaryopon.gif

 

:arrow: encyklopedia - naprawdę warto przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje beznadziejne continental sportcontact już się kończą (nareszcie) i chciałem kupić JAPOŃSKIE toyo Proxes T1R. Przeczytałem kilka testów i wypadły bardzo słabo. Żona w k12 ma goodyear eagle f1 i są super po za tym, że się mocno ścierają jak ktoś ostro rusza i hamuje (eagle f1 według różnych testów są najlepsze)

 

potrzebuję prawdziwej opini o toyo Proxes T1R

 

wg testów to patrząc na ilość technologi które zostały wykorzystane w to powinny to być najlepsze opony na świecie, ale nikt nie rozumie co dokładnie oznaczają :) testy wyszły bardzo marnie. Nie chciał bym znowu wyląndować na continentalach bo już się prawie kilka razy rozbiłem!

 

moje contisportcontact mają:

aqaplacing przy 60km/h (normalna nowa droga w sporym deszczu)

bardzo się ślizgają przy chamowaniu (wiecznie abs się włącza nawet przy 40km/h!)

auto wylatuje z łuku przy lekkim hamowaniu.

a co najgorsze, jeżeli pasy przejść dla pieszych są na zakręcie i pada deszcz to ja już mam mokro w gaciach, zawsze wypadam z 40 cm z toru jazdy! pół biedy jak znam drogę ale jak nie znam to jest ragedia!

 

totalnia porażka. Dobrze działały gdy miały rok. Potem coś szklak gume trafił i opona się do niczego nie nadaje

 

link do testów

 

niemeckich kwadratowych nieroformowalnych łbów test niemiecki

 

angielskich nieczego nie kumających łbów angielsi test

 

jakie są wasze opinie?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...