Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

tak ale nic w nim nie ma na interesujący mnie temat

 

czy faktycznie te japońskie dość drogie toyo są takie badziewne?

 

pozdro

 

[ Dodano: Pią 20 Paź, 2006 ]

a myślałeś o dunlop sp9000?

Ja jestem B.zadowolony z tych oponek

 

jak widzisz, na testach średnio wyszły

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koneser, dzieki za linka sprawdzilem ale niestety nie ma tego rozmiaru ... chodzi o to ze mam okazje kupic tanio oponki na zime w tym rozmiarze i nie mam pojecia czy z przodu mi wejda ... wiesz moze o ile wyzsza bedzie ta 70 od 60 ... a co do micrusa to jest 3d :)

 

To jest bardzo proste kalkulator i licz np.

175/ 70% = 122.5 x 2 + 13 cali = 570 mm

175/ 60% = 105

165/ 70% = 115.5

155/ 70% = 108.5 x 2 + 13 cali = 542 mm

135/ 80% = 108

 

Jak masz 155/70 a włożysz 175/70 to będą wyższe o około 3cm + 2cm szersze :wink:

Najlepszy zamiennik na zimę to 135/80

 

A moja rada jest taka nie kupuj na zimę szerszych opon :!: :!: :!:

Tylko i wyłącznie możesz ewentualnie węższe ze względu na mniejszy nacisk na cm kw.

Opony zimowe mają znacznie większe opory toczenia na szerszych zimowych będzie sporo więcej palić nawet z 1 l na 100km

Ja zawsze tak robie :!:

We wszystkich moich samochodach mam na zimę węższe opony a na lato szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostalem w prezencie prawie nowe oponki Sava Eskimo o wymiarach 195/65/15. Czy one w ogole wejda do N15 1.4 i czy na nich ujade? Przeczytalem forum i widze, ze powinny wejsc, ale jezdzic nie ma na nich sensu. Ale moje pytanie brzmi, czy spalanie bedzie duzo wieksze i czy samochod faktycznie duzo dluzej bedzie sie rozpedzal? Aha i jeszcze czy przy skrecie nie beda obcierac? A tak w ogole to musialbym ewentualnie zamienic felgi z 14 na 15.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostalem w prezencie prawie nowe oponki Sava Eskimo o wymiarach 195/65/15. Czy one w ogole wejda do N15 1.4 i czy na nich ujade? Przeczytalem forum i widze, ze powinny wejsc, ale jezdzic nie ma na nich sensu. Ale moje pytanie brzmi, czy spalanie bedzie duzo wieksze i czy samochod faktycznie duzo dluzej bedzie sie rozpedzal? Aha i jeszcze czy przy skrecie nie beda obcierac? A tak w ogole to musialbym ewentualnie zamienic felgi z 14 na 15.

Pozdrawiam

 

A jakie masz orginalny rozmiar :?:

Ale na 99% będą obcierać przy skręcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przymierzylem te 175/70/13 ... no i widac ze beda obcierac przy skrecie... te 3 cm to za duzo :? tak wiec kupie "cienkie" laczki na zime i bedzie 155/65/13 co do marki to albo Barum Polaris2 albo DAYTON DW500 [bo sa cenowo fajne a i opinie sa niezle] pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostalem w prezencie prawie nowe oponki Sava Eskimo o wymiarach 195/65/15. Czy one w ogole wejda do N15 1.4 i czy na nich ujade? Przeczytalem forum i widze, ze powinny wejsc, ale jezdzic nie ma na nich sensu. Ale moje pytanie brzmi, czy spalanie bedzie duzo wieksze i czy samochod faktycznie duzo dluzej bedzie sie rozpedzal? Aha i jeszcze czy przy skrecie nie beda obcierac? A tak w ogole to musialbym ewentualnie zamienic felgi z 14 na 15.

Pozdrawiam

 

A jakie masz orginalny rozmiar :?:

Ale na 99% będą obcierać przy skręcie

 

 

175/65/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175/65/14

 

To nie zakładałbym opon 195/65/15 przede wszystkim za duża różnica wysokości :!:

Około 50 mm :!: będą obcierać przy skręcie

I szersza o 2 rozmiary a na zimę lepsze węższe niż szersze :)

 

[ Dodano: Nie 29 Paź, 2006 ]

Czy ktoś z was śmigał na Nokianach NRE :?:

Proszę o jakieś opinie o tym modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie powinienem zakladac zimowki w seryjnym rozmiarze 155/70 r13 czy raczej 135/80? w obu przypadkachw gre wchodza daytony w pierwszym dw510 a w drugim dw500 .dzieki za pomoc

 

155/80 będą większe od 155/70 o trzy cm więc raczej seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić nokian urzywane ale dobre jeszcze z "włoskami", ale ich parametry to 175/70/R14

 

Zastanawiam się czy je wziąć bo troszkę się obawiam czy mi trzeć nie będą albo cuś innego.

Dajcie znak czy ktoś już zakładał większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

i bedziesz wiedział czy możesz je założyć (dopuszczalna różnica w średnicy koła :zalecane Max. 2%)

 

175/70/14 ma o 25.4 mm większa średnicę opony niż 175/70/13 tj. ponad 4% będzie obcierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dominik86st

A ja dam pytanie trochę z innej beki:

Co myślicie o kupowaniu opon z indeksem prędkości "Q" czyli do 160km/h?

Większość opon ma "T" czyli do 190 czego w swoim sunny 1,4 i tak nie osiągnę, ale 170 już pojadę... Wystarczy że nie będę przekraczał 160 i mogę kupować oponę "Q"?

Konkretnie chodzi mi o pireli carving to chyba dosyć stary model ale chyba wolę to niż Sava (już mam 2 takie opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dam pytanie trochę z innej beki:

Co myślicie o kupowaniu opon z indeksem prędkości "Q" czyli do 160km/h?

Większość opon ma "T" czyli do 190 czego w swoim sunny 1,4 i tak nie osiągnę, ale 170 już pojadę... Wystarczy że nie będę przekraczał 160 i mogę kupować oponę "Q"?

Konkretnie chodzi mi o pireli carving to chyba dosyć stary model ale chyba wolę to niż Sava (już mam 2 takie opony).

 

Juz sobie sam odpowiedziałes :-) mozesz kupić sobie z tym indeksem ale ze względu na swoje bezpieczeństwo nie mozesz przekraczac 160 km/h

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Jako ze niedawno kupiłem sunny i z kaską cieniutko :< to załozyłem na przód dwie opony dębica frigo w rozmiarze 165/70 r13...orginalne były 175/70 ale miałem 1 oponke 165 po jednym sezonie- dokupiłem do niej drugą w taki samym stanie za śmieszne pieniądze...i jeżdże :D. Będe w styczniu jak sie uspokoi wszystko związane z rejestracją auka w kraju kupował pozostałe 2 oponki. I pomyślałem że kupie sobie takie jak mają być czyli te 175/70. Moje pytanie to czy moge jezdzić na oponach o różnych rozmiarach- innym z przodu i innym z tyłu :?: .Pomijam skutki uboczne w postaci np przekłamań licznika. Być może na drugi sezon zakupie 2 175/70 aby był komplet ale narazie musze kombinować aby było tanio...

Prosze o odpowiedz i prosze nie bic jeżeli takie pytanko już sie kiedyś pojawiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj przekładkę na zimowe.

Na przodzie wylądowały Frigo2 a na tyle S30. Stajnia Dębica.

Wrażenia z pierwszej jazdy przyjemnie i miękko. Wyczuwalny hałas zaczyna się pow 120km/h. To dobra wiadomość bo rzadko je przekraczam.

Pozostaje czekać na pogorszenie warunków i zobaczę czy dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st

Moi starzy mają w focusie dębice frigo2 i na mokrym a szczególnie na takim gładkim jak pasy (przejście dla pieszych) hałasują dosyć dosyć, dlatego ich nie kupię choć podobno właściwości mają niezłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to czy moge jezdzić na oponach o różnych rozmiarach- innym z przodu i innym z tyłu .Pomijam skutki uboczne w postaci np przekłamań licznika.

Spokojnie możesz jeździć na oponach o różnej szerokości z tyłu i z przodu. Często ludzie zakładają z przodu opony węższe, a jeśli chodzi o przekłamania na liczniku to nie powinny wystąpić bo ty zmieniasz szrokość a nie wysokość opony. Jak byś zmienił np. na 165/60 to owszem średnica koła jest mniejsza i mogą wystąpić przekłamania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...