Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

cześć, co byście wybrali?

  1. NOKIAN http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-line-suv-215-60-r17-100-h-xl#135734453
  2. FALKEN http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-ze-914-215-60-r17-96-h#129512745

 

a może coś innego, ale raczej nie droższego :)

Edytowane przez slik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Do sportowej jazdy moim zdaniem są ok. Generalnie Yokohama ma dobre opony zwłaszcza serię Geolandar, czy tą co dałeś w linku Advan. Jak lubisz szybką, dynamiczną jazdę to będziesz z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czesc wszystkim. Zakupilem poliftowego Qashqaia 2017 i mam nastepujace pytanie;

 

Auto jest na letnich 18 215x55

 

Wiem ze w Qashqaiach montuje sie TPMS aktywny. Szukam najbardziej oplacalnego rozwiazania i wymyslilem ze opony letnie (nowe) sprzedam a na auto zaloze Michelin Cross Climate SUV. Co musze wziac pod uwage przy takiej zamianie? Czy serwis bedzie musial przekladac czujniki czy sa one na feldze wiec jedyne co bedzie do zeobienia to programowanie?

 

Auto bedzie uzytkowane 80% w miescie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Zakupilem poliftowego Qashqaia 2017 i mam nastepujace pytanie;

 

Auto jest na letnich 18 215x55

 

Wiem ze w Qashqaiach montuje sie TPMS aktywny. Szukam najbardziej oplacalnego rozwiazania i wymyslilem ze opony letnie (nowe) sprzedam a na auto zaloze Michelin Cross Climate SUV. Co musze wziac pod uwage przy takiej zamianie? Czy serwis bedzie musial przekladac czujniki czy sa one na feldze wiec jedyne co bedzie do zeobienia to programowanie?

 

Auto bedzie uzytkowane 80% w miescie.

Czujniki są zakładane na felgę. Poinformuj tylko w serwisie że masz czujniki. Oni sobie z tym poradzą i jak napompują identyczną ilość powietrza, którą masz mieć przy danym rozmiarze opon, nie będziesz musiał robić żadnej kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
23 godziny temu, ben3 napisał:

Potrzebuję jakiś przyzwoitych zimówek do QQ w rozmiarze 215/60 R17. Pytanie, jakie wybrać, jakie polecacie?

Tu zapytaj, prędzej ktoś odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 11:13, ben3 napisał:

Potrzebuję jakiś przyzwoitych zimówek do QQ w rozmiarze 215/60 R17. Pytanie, jakie wybrać, jakie polecacie?

Zależy jeszcze jaki masz budżet, bo opony średniej klasy czy premium w takiej rozmiarówce potrafią trochę kosztować.

Dobrze pod względem przyczepności i innych parametrów (indeks prędkości, indeks nośności) z pewnością będą opony typu Nokian WR Snowproof, Vredestein Quatrac Pro.

Z tańszych mogą to być np opony Dębica Frigo HP 2.

Zacznij od sprawdzenia Vredestein Quatrac Pro:

info_E-B-2-71.jpg

 

Źródło: https://www.sklepopon.com/opona-caloroczna/vredestein-quatrac-pro-225-45-r17-94-v-fr-117885

Trochę się cenią, ale nie bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Andrzej G
2 godziny temu, ben3 napisał:

A co powiecie o oponach całorocznych? Czyli letnich, ale z homologacją zimową. Myślicie, że to dobry pomysł?

Wszystko zależy od tego, czy z samochodu musimy korzystać niezależnie od pogody, rejonu w jakich się poruszamy i warunków jakie w nim panują w okresie zimowym.
Dla przykładu - ja w Pyrlandii prawdziwej zimy dawno nie widziałem. Z samochodu korzystam głównie latem. Nie muszę codziennie jeździć ... więc jak dla mnie całoroczne są najlepszym rozwiązaniem.

Jesienią podjąłem ostateczną decyzję i założyłem buciki całoroczne Pirelli Cinturato All Season SF 2 205/50R17 93W XL FR 3PMSF , z których jestem super zadowolony.
Natomiast na zadane przez Ciebie pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć biorąc pod uwagę uwarunkowania, które wymieniłem wyżej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, z jaką prędkością średnią jeździsz. Wprawdzie opony mają zawsze zaniżoną wartość, aby była jeszcze pewna tolerancja błędu, ale mimo wszystko lepiej nie przekraczać prędkości niż ta, która jest zalecana przez producenta opony.
Zwykle najpopularniejsze to takie z przedzialu od 150 do 180 km/h, bo w zasadzie gdzie w naszym kraju pojedziesz szybciej. No pojedziesz, ale to ryzyko jest dosyć duże.
Każda tego typu opona, posiada w specyfikacji informacje na temat indeksu prędkości. 

Możesz zorientować sie tutaj https://www.miwan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...