Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] mruga air bag


jakubek217
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I niech sobie mruga.Po 1 odrobina kultury. Po 2 dobrze opisz temat. Po 3 wstaw go na warsztat do mechaników i im tak powiedz panowie mruga air bak i ma nie mrugać :):):):):) Albo zachowaj zasady korespondencji, odrobina skromności i może coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes2: Sorry,bardzo żadko tu zaglądam,bo "lalunia" się nie psuje.Prałem tapicerkę wystawiłem siedzenia i po włączeniu wtyczek i montażu siedzeń,mruga.

Mam to samo tylko że cały czas się świeci Air Bag, czasami się wyłącza ale nigdy nie mrugał. Pod fotelem pasażera są chyba kable od Air Bag'u i wystarczy je ruszyć czasem i potrafi się konrolka wyłączyć. Przynajmniej u mnie się tak dzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko że cały czas się świeci Air Bag, czasami się wyłącza ale nigdy nie mrugał. Pod fotelem pasażera są chyba kable od Air Bag'u i wystarczy je ruszyć czasem i potrafi się konrolka wyłączyć. Przynajmniej u mnie się tak dzieje:)

 

Przed "ruszaniem" jakichkolwiek wtyczek od poduszek trzeba odłączyć akumulator. Jak się tego nie zrobi, to potem do serwisu bo inaczej będzie mrugać i świecić bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 i P12 (źródło NKP)

przekręcić kluczyk na ON-wszystko się pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala się na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myślach oczywiście )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciągiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, uśmiechamy się do siebie i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed "ruszaniem" jakichkolwiek wtyczek od poduszek trzeba odłączyć akumulator. Jak się tego nie zrobi, to potem do serwisu bo inaczej będzie mrugać i świecić bez końca.

Pisząc słowo ruszyć miałem na myśli popchnięcie kabla pod fotelem :) nie rozłączałem tej wtyczki tylko lekko ja popchnąłem palcem i Air Bag zgasł. Muszę przetestować sposób z kluczykiem, zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc słowo ruszyć miałem na myśli popchnięcie kabla pod fotelem :) nie rozłączałem tej wtyczki tylko lekko ja popchnąłem palcem i Air Bag zgasł. Muszę przetestować sposób z kluczykiem, zobaczymy czy pomoże.

poszukaj jeszcze z przyciskiem od zamykanie drzwi... miałem też tak, że szarpnąłem fotel i złapał błąd.. bajer z kluczykiem nie zadziałał z przyciskiem tak :)

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jeszcze z przyciskiem od zamykanie drzwi... miałem też tak, że szarpnąłem fotel i złapał błąd.. bajer z kluczykiem nie zadziałał z przyciskiem tak :)

Chodzi ci o to?

Jutro postaram się to posprawdzać na spokojnie bo ostatnio nie mam czasu nawet porządnie się najeść:) U mnie ta kontrolka w sumie nie mruga tylko świeci cały czas ale napiszę czy pomogło jak już posprawdzam wszystko.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to?

Jutro postaram się to posprawdzać na spokojnie bo ostatnio nie mam czasu nawet porządnie się najeść:) U mnie ta kontrolka w sumie nie mruga tylko świeci cały czas ale napiszę czy pomogło jak już posprawdzam wszystko.

dokładnie o to na forum było dokładnie opisane ale filmik też daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to na forum było dokładnie opisane ale filmik też daje radę :)

Kurde ani jeden sposób ani drugi mi nie pomógł. Może coś źle zrobiłem ale to raczej nic trudnego więc zakładam, że muszę podłączyć się do kompa ale niedawno podłączany był to żadnych błędów nie wykazał. Mam ten problem że ten air bag gaśnie kiedy mu się podoba. Może styki w kablach gdzieś się poluzowały. Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Witam!!! Potwirdzam że w P11.144 QG18DE problem rozwiązany za pomocą przycisku krancowego drzwi kierowcy.

Wsiadamy do auta, mamy cały czas otwarte drzwi, przekręcamy zapłon na ON (nie na ACC) i wciskamy przycisk( czujnik otwarcia drzwi) 5 - 8 razy co sekundę. Kontrolka AIR BAG zacznie (powinna) mrugać znacznie wolniej, po tych 5-8 razach. Zapłon OFF, wyciągamy kluczyk. Wkładamy, przekręcamy na ON i po paru sekundach AB znika.

Błąd ten da się skasować w taki sposób pod warunkiem że mamy sprawny cały układ AirBag ( poduchy ok, pasy i czujniki ) , dodatkowo ta migająca kontrolka jeśli układ jest sprawny nie będzie wyświetlała błędu na komputerze przy diagnostyce.

 

c...d...n... :)


Problem był rozwiązany a 2 dni :) później znowu żarzenie się, miganie, raz całkiem zapalona kontrolka...  Jedyny ratunek to przelutowanie pinów od tych dwóch kostek które łączą instalację z zegarami. Należy również sprawdzić inne pod lupą czy nie są popękane lub odbarwione) Ale najpierw trzeba niestety wyciągnąć i rozebrać zegary. Nie odlutowywać silniczków żadnych.... Zdjąć wskazówki (najlepszy sposó B). Następnie lutownica w dłoń i troszkę cyny. Dobrze jest kupić odsysacz cyny jak ktoś nie ma (polecam yato). Trzeba pamiętać o tym by nie połączyć nóżek od kostki zarówno szarej jak i białej. Wtedy ratuje tylko odsysacz. Sprzęt do wykonania tej operacji:

- płaski wkrętak

- krzyżakowy wkrętak ( w miarę długawy i najlepiej namagnesować wcześniej by śr€bek nie szukać gdzieś)

- lutownica

- cyna

- jak najmniejsze końcówki do lutownicy  ( groty)

 

dedra-ded_whhnnqw.jpgGrot-mied_whhnepp.jpg750jpg_whhnepw.jpg

Edytowane przez devie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Wczoraj po przejechaniu kilku km po wyboistej drodze pojawił się taki błąd. 

Zastosowałem trik z kluczykiem i papierosem :-). Zadziałało. Wszystko gra jak dawniej.

Primera p11 lift z 2000 silnik 1.8

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 15.10.2010 o 00:03, tomus75 napisał:

P11 i P12 (źródło NKP)

przekręcić kluczyk na ON-wszystko się pali, silnik nie chodzi,

1. kontrolka AIR BAG zapala się na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek)

2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala

3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myślach oczywiście )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz

5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciągiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, uśmiechamy się do siebie i

8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i

9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie"

I to jest to .. gites BIG THX Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...