Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1.8 16V - Spalanie 14l/100km - czy to normalne?


krajesiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto pali mi teraz 14l na 100km, niewiem juz co robic bo regulowalem je u gazownika a wg mnie jest to za wysokie spalanie jak na ten silnik. Instalacja Landi Renzo, do konca niewiem jaki model - ma ktos z was moze jakiegos speca w okolicach Warszawy, ktory potrafilby wyregulowac to ustrojstwo. Co moze byc przyczyna tak wysokiego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna tak wysokiego spalania?

ciężka noga, krótkie dystanse niedogrzany silnik :) było tak wcześniej?

mogą wtryski przepuszczać... sonda lambda...

Edytowane przez GeorgeGt
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtryskami podobno ok, niedawno czyscili mi parownik bo smierdzialo gazem przy przelaczaniu, mambrany podobno byly ok wiec nie wymieniali go na nowy. Z ciezka noga odpada, sondy lambda OK

 

Kasowalem blad 420 - niewydajny kat.

 

Czy jak zapala sie check z tego powodu czy z innego to silnik moze tak reagowac i brac wiecej?

 

Potrzeba mi speca ktory raz na zawsze zrobi z tym porzadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam je od kwietnia, znajomemu z takim autem pali 10-12, mi w lato z klima palilo 12, ale juz wtedy wariowalo.

 

 

Powoli trace cierpliowsc i niewiem co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie masz sekwencji Landi Renzo co? bo wyglada na to ze to nie jest Omegas.

U mnie na tej sekwencji to tak max to 11,5 litr i to butując go ostro.

A co do fachowców to spójrz na strone landi renzo i zobacz w Wawie gdzie jest serwis, ewentualnie na lgp-forum popytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechalem to jednego "autoryzowanego" w wawie to wzial ode mnie 160zl zamontowal czujnik temp. na przewodach z woda a u kolejnego gazownika dowiedzialem sie ze niepotrzebnie bo czujnik w tej instalacji jest na bloku silnika.

 

Musze znalezc kogos konkretnego bo pewnie polowa gazu wylatuje przez rure wydechowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pali mi teraz 14l na 100km, niewiem juz co robic bo regulowalem je u gazownika a wg mnie jest to za wysokie spalanie jak na ten silnik. Instalacja Landi Renzo, do konca niewiem jaki model - ma ktos z was moze jakiegos speca w okolicach Warszawy, ktory potrafilby wyregulowac to ustrojstwo. Co moze byc przyczyna tak wysokiego spalania?

 

Mi pali 12-13 jeżdżąc po mieście (komputer benzyny pokazuje średnie spalanie 10 litrów) tak wiec to jest do 20% wiecej gazu niż benzyny, jednak stojąc w korkach spalanie dochodzi spokojnie do takiego poziomu jak twoje 14 litrow, w trasie pali mi 10 litrów gazu.

Spalanie wydaje mi się, że masz normalne, nie powiedziałeś czy 14 pali tobie na mieście czy poza miastem (wtedy byłoby za duże).

 

pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 12-13 jeżdżąc po mieście (komputer benzyny pokazuje średnie spalanie 10 litrów) tak wiec to jest do 20% wiecej gazu niż benzyny, jednak stojąc w korkach spalanie dochodzi spokojnie do takiego poziomu jak twoje 14 litrow, w trasie pali mi 10 litrów gazu.

Spalanie wydaje mi się, że masz normalne, nie powiedziałeś czy 14 pali tobie na mieście czy poza miastem (wtedy byłoby za duże).

 

pozdrawiam

 

Oskar

 

w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miescie

zważ na to, że stacje gazowe mogły przejść na gaz zimowy (inna zawartość butan-propan)

sprawdź po trasie jak skoczy spalanie to wtedy można się strasznie martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14v litrów to mi SR20 paliło na BLosiE zestrojonym na moc ,,,, na sekw stag 200 miałem góra 12 litów tera 240 km w tym 60 psełdo trasa wyszło 11,6 ,, runs on H2000 dziś walnołem kraków góry 50 zakopiec 110-140 Km/h reszta taś taś do 70 km/h zobaczymy co pokaże ,,,zegar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem co zrobic, tocze dyskusje na lpg forum.

Własnie widze jak specjalista wmawia ci ile te auta palą. Popatrz ile plą np tutaj http://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=56&model_id=1020&fuel_type_id=3&year_from=2000&year_to=2010&gearing_type=0&power_from=&power_to=&country=0&club=0&search=Szukaj

 

Ja też tam założyłem temat który wywołał małą wojnę : http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=6824

A drugi tutaj forum: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68148-wysokie-spalanie-lpg/

 

Chyba warto przeczytać dokładnie oba wątki by zrozumieć wszystko i jakie błędy były popełnione.

 

Mi też auto paliło 12-14L LPG, ostatnio udało się zejść do 9.85L ale na oficjalne potwierdzenie tego to jeszcze za wcześnie bo muszę więcej przejechać a nie tylko 100km.

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi co zrobiles ze masz ludzkie spalanie, czy jedynym lekarstwem jest wymiana calej instalacji?

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistle: W moim bolidzie (p12)mam intalacje Elpigas i ponoc nie jest to doskonala instalacja ale przy delikatnej jezdzie miesci sie w 10(jesli jezdzi corka)jak ja to 12.a na autostradzie 4 osoby z zapakowany jak stodola na jesien robie na 40 litrach 300-350 km.Czy to przyzwoite spalanie????Nie jest zle! :devil: szerokosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistle: W moim bolidzie (p12)mam intalacje Elpigas i ponoc nie jest to doskonala instalacja ale przy delikatnej jezdzie miesci sie w 10(jesli jezdzi corka)jak ja to 12.a na autostradzie 4 osoby z zapakowany jak stodola na jesien robie na 40 litrach 300-350 km.Czy to przyzwoite spalanie????Nie jest zle! :devil: szerokości

a jaki masz silnik bo mi pali

12 miasto

10 ostra trasa i trochę miasta SR20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz silnik bo mi pali

12 miasto

10 ostra trasa i trochę miasta SR20

 

 

W sumie mam opony 17 215/50 wiec moze i te 14 to nie jest zly wynik, chyba kupie tylko zestaw i zregeneruje reduktor bo byl czyszczony i ogolnie chyba dosluzyl swego kresu, bo pewnie nowa instalacja troche by mnie kosztowala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zrób test: zatankuj gaz do pełna, zrób trasę 150-200km poza terenem zabudowanym normalnym tempem zgodnie z przepisami (dobrze jakbyś wieczorem jechał, żeby w korek nie wpaść, wróć na tą samą stację i znów zatankuj. Może to kosztowny test (+- 50zł) ale będziesz w 100% pewien jakie masz spalanie na trasie i będzie argument do rozmowy z gazownikiem. Możesz też spróbować gazu z innej stacji (u mnie różnica w spalaniu na tej samej trasie to czasami ponad 1l/100km więcej jeśli gaz jest kiepskiej jakości)

PS ew. możesz sprawdzić ile pali Ci na benzynie (istnieje opcja, że nie jest to wina instalki a np brudnego lub niesprawnego przepływomierza lub uszkodzonej sondy lambda.)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zrób test: zatankuj gaz do pełna, zrób trasę 150-200km poza terenem zabudowanym normalnym tempem zgodnie z przepisami (dobrze jakbyś wieczorem jechał, żeby w korek nie wpaść, wróć na tą samą stację i znów zatankuj. Może to kosztowny test (+- 50zł) ale będziesz w 100% pewien jakie masz spalanie na trasie i będzie argument do rozmowy z gazownikiem. Możesz też spróbować gazu z innej stacji (u mnie różnica w spalaniu na tej samej trasie to czasami ponad 1l/100km więcej jeśli gaz jest kiepskiej jakości)

PS ew. możesz sprawdzić ile pali Ci na benzynie (istnieje opcja, że nie jest to wina instalki a np brudnego lub niesprawnego przepływomierza lub uszkodzonej sondy lambda.)

 

Ile mi p12 kombi na R17 215/50 powinien spalic benzyny trasa/miasto a ile gazu - proste pytanie do posiadaczy tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo da porządny reduktor i wtryski a elektronika wtedy mniej kombinuje ,,,

Jeli mowisz o p10 to (bo widze w opisie ze taka masz )tez miescilem sie w 10 z automatem,a przy ostrej jezdzie 12.W p12 gosciu co mi probowal juz kilka razy nastawic przyzwoiciwicie tez mial p12 z 2002i jakas holenderska inst.lpg na trasie do 160 miescila sie w 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...