Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Wałki rozrządu Jakie??


Gość kamil_lygas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_lygas

Witam

Dość niespodziewanie bo przy odpalaniu samochodu usłyszałem w silniku trach trach trach :). Pierwsza diagnoza to popychacze zaworowe.

Chwila przed domem z narzędziami w reku i wszystko się potwierdza. Walki były podczas wiosennego remontu panewek w dość słabym stanie można powiedzieć oplakanym wiec się nie zdziwiłem.

 

Pytanie do kolegów z forum :

1. Czy wałki np z primery almery itp. 1.6 16V monopunkcie się nadadzą?? posiadam takie wałki wyglądają wręcz identycznie jak do SR20 w mojej serence.

Wstępnie pomierzyłem suwmiarka i tez wygląda ze się nadają. Ale warto najpierw się spytać niż zbędnie napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej w twoim wypadku jechac z walkami do warsztatu zajmujacego sie remontami glownimi silnikow celem pomierzenia katow ustawienia krzywek i ich wysokosci poniewaz takie eksperymenty na wlasna reke moga sie zle skonczyc dla glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_lygas

Wałki od silnika 1.6 16V założone i chodzą jak "ta lala" :) razem z popychaczami,pineskami hydro-napinaczami.

Było kilka niespodzianek brzy rozrządzie gdyż łańcuszek posiadał 1 spinkę, a bolec pokazujący wycięcia na kole pasowym znajduje się z lewej strony ( w auto data itp) pokazany z prawej.

Przy okazji ustawiłem zapłon na 18* tak jak opisane na forum.

Serenka jak nowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...