Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony do Pathfindera R51 max. rozmiar


Gość zoom2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim Pathfinderze kapcie 255/65/R17. To oryginalne opony.

Jaki maksymalny rozmiar opony mogę użyć bez modyfikacji zawieszenia , karoseri i oczywiście przy zachowaniu oryginalnych felg (17)

To że szybkościomierz może mieć błędny odczyt to wiem.

A jakie inne efekty uboczne (jeśli jakieś) mogą występować (wadliwa praca elektroniki trakcji, ABS itp....)?

Edytowane przez zoom2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w swoim Pathfinderze kapcie 255/65/R17. To oryginalne opony.

Jaki maksymalny rozmiar opony mogę użyć bez modyfikacji zawieszenia , karoseri i oczywiście przy zachowaniu oryginalnych felg (17)

To że szybkościomierz może mieć błędny odczyt to wiem.

A jakie inne efekty uboczne (jeśli jakieś) mogą występować (wadliwa praca elektroniki trakcji, ABS itp....)?

w USA fabrycznie daja 265/65R17. mieszcza się 265/70R17. ja mam BFG AT w tym rozmiarze i oryginalne chlapacze, zmniejszające jeszcze nadkola. przy skrecie opony prawie dotykaja do krawędzi chlapaczy, ale jeszcze nie trą. jesli wymienisz wszystkie 4 gumy to ABS i ESP nie bedzie miał problemu. musisz sie liczyć z lekkim wzrostem zuzycia paliwa. teoretycznie powinieneś odczuć spadek mocy, ale z silnikiem V6 mozna na tych kołach jeszcze ładnie zapiszczeć przy ruszaniu. moim zdaniem, optycznie autko duzo zyskuje na wiekszych kołach, lepiej tez sie jezdzi w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opacinski

Nie podajecie, jakie macie roczniki patha. Dziwię się, że u was są 17" felgi, skoro ja jeżdzę na 16" i takie widnieją na tabliczkach "znamionowych" / path R51 ;2005r - 2006r /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajecie, jakie macie roczniki patha. Dziwię się, że u was są 17" felgi, skoro ja jeżdzę na 16" i takie widnieją na tabliczkach "znamionowych" / path R51 ;2005r - 2006r /

tu nie chodzi o rocznik. 16" i 17" występowały równolegle (przynajniej w USA) dopiero potem(od 2008r w USA i wersji V8) pojawily sie 18"

o ile pamiętam alu 16" byly w opcjach do SE włącznie, 17" montowali do LE. (w polsce 17" dawali duzo cześciej, ktoś pisał nawet, ze 16" nie pasuje do europejskiej wersji z ESP)

mam też komplet w teren na fabrycznych alu 16": 265/75R16 BFG MT KM2 i ten zestaw rowniez sie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze jest to regułą ja powinienem mieć 320stki a mam 295 a mam najbogatszą wersję więc w pathu morze być podobnie

w 16stkach masz większy wybór i są tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje pytanie dotyczy nie max. szerokości do path. ale min. szerokości na felgę 17" , pathfinder 2,5dci mam 265/65R17.

 

Witam ponownie czytałem całe forum odnośnie opon do pathfindera , byłem na stronie navary tam miałem najwięcej podpowiedzi choć nie do końca i tak , wiem że każdy zakłada opony takie jak mu się podobają (według własnego i technicznego aspektu ) ale większość woli zakładać max."buciki" bo efekt wzrokowy nie ten sam jak fabryka dała , ja przechodzę na efekt ekonomiczny jak jeden z kolegów w dziale navara i chyba następnym kompletem będą 255/65/17 lub 255/70/17 możliwe że dam dystanse , liczy się u mnie komfort a tego nie powinienem stracić :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jestem tu nowy ja mam założone opny 275-65-17 :thumbsup:

Edytowane przez czarny-kat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz wrzuć fotę swoich kapci - ciekawe co masz. Ja latam na 265/70 r17 i jest zajefajnie. Po mału biega mi po głowie jakich kapciuszków spróbować następną razą i narazie wysuwa się na prowadzenie General Garber AT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ok - bezpiecznie się mieści ale jak dla mnie opona zbyt łagodna, szybko się zaklei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno, jeżeli jeździsz głównie po czarnym to ok. Ja niestety (a raczej na szczęście) dużo jeżdżę poza asfaltem więc wpakowałem największe laczki jakie można bez rzeźby i aktualnie w warsztacie montuje się nowa zawiecha Lovells +2". A wszystko to nie dla lepszego wyglądu (chociaż faktycznie wygląda zajefajnie - zależy też co kto lubi), ale po to żeby móc wyjechać o własnych siłach z miejsca w które konieczne było wjechać :dribble: . A że jest przy tym niesamowity fun no to super.

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki koszt tego LEVELASA +2 masz jakiś foty tego jak to wygląda na goło albo stronę gdzie można zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 2700. Jedna tylko niespodzianka - przednie amory są IRON MAN, na Lovellsy musiałbym czekać do końca czerwca a ja już nie mam czasu. Myślę, że będą robiły dobrze:

 

18052012414.jpg

 

18052012415.jpg

 

18052012416.jpg

 

18052012417.jpg

 

Pstrykałem na szybkiego bo musiałem pędzić ale cos tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajawa super tylko ja myślałem że się podnoś budę do góry na krążkach takich :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krążkach robi się tzw bodylift. Ja nie widzę sensu u siebie taki zabieg robić. Zrobiłem zdjęcia z miarką przed robótką i jak zjedzie z warsztatu też zrobię i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka wrzuciłem fotki do wątku obok - chyba jest bardziej trafiony dla wydumek nt zawiechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie odgrzeję kotleta... nie chcę zakładać nowego tematu o oponach i zasmiecać forum

jestem przed wyborem opon do mojego pata i nie wiem ktore ATki wybrać:

a.- Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 265/70 R17 121/118 R

b.-  Cooper Discoverer S/T MAXX M+S 265/70 R17 

 

cooper mają o 2mm głębszy bieznik bo aż 14,5mm i mniejsze opory toczenia (nie wiem jak to mozliwe-wg naklejki ) ale wzrokowo bardziej agresywny bieżnik. Minus ten iż bedą do max. 160km/h ale to ograniczenie akurat mnie nie zraża. Nie jezdzę aż tak szybko....

co polecacie niezdecydowanemu?

 

18.03. Panowie skoro nikt nie ma doswiadczenia z w/w oponkami to może ja cos dozucę. Wybrałem coopery discoverer'y, dziś odebrałem i załozyłem na autku...

Wizualna zmiana na wielki plus! nawet żona stwierdziła, zaskoczona iz zarąbiście teraz path wygląda.

Opony są wielkie i cięzkie ok 30kg jedna sztuka! Klocki grube, bieznik o głębokosci 15mm.

Zaskoczeniem dla mnie jest ich głosność, jak na taki "traktor" są ciche, powiedzmy przy jezdzie typowo miejskiej nieznacznie głosniejsze od moich zjechanych zimówek. Spalanie -jeszcze nie wiem.

Minusy? niestety są, były problemy z wyważeniem,dosyć dużo odważników mam naklejone na felgi...

Ale udało się wyważyć i żadnych drgań/bić/wibracji nie czuć.

Niestety 30kg gumy i 265/70 rozmiar dla felgi o szerokosci 7 cali to troszkę za dużo,wg. oponiaża 8cali to minimum...

Po pomiarach na równym, wyszło iz path urosnął na wysokość o 2cm, niby mało ale te 20mm większego prześwitu może uratować osłony czy reduktor w terenie. Niby nic, ale dobre i to na początek.

Jak tylko bardziej przetestuję oponki zdam relację. pzdr.

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam a które założyłeś oponki ????


teraz dopiero doczytałem jakie oponki  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oponki prezentują się tak: (sorrki za djęcia, robione komórką a i fotoszpec ze mnie żaden..)

b0566b3b9451181cm.jpg

6f45db649677bf75m.jpg

 

ebcc66c4598910afm.jpg

W realu robią znacznie lepsze wrażenie,(lepiej wypełniają wielgalachne nadkola) wracajac do odczuć, path wyraznie ciut słabiej przyśpiesza (większe koła..) predkościomierz znacznie lub wogóle nie ma przekłamania.To znaczy zawyzonych wskazań, 100 to 100 a nie 93km/h realnie.

Podniesienie o 2cm środka cięzkości na ori zawieszeniu skutkuje odczuciem wiekszego przechyłu jak na titaniku... ;-)

Mam wrazenie jakbym siedział z 10cm wyzej, no dobra 5cm...

Dziury w jezdni, wyrwy,kamyki na szutrowce stały się jeszcze mniej odczuwalne.Podjazd pod krawężnik tak samo. Ogolne odczucia 100% pozytywne. Oponki dobrze trzymią na suchym, w terenie nie sprawdzałem ale z takimi klockami nie ma porównania z fabrycznym ogumieniem czy zimówkami w ori rozmiarze.Powiem tak, ma się takie złudne wrażenie iz można wjechać na mount everest czyli wszędzie i po wszystkim.

Odległość od ziemi do górnej krawędzi nadkola w przodzie 89cm, w tyle 91cm, czyli jak pisałem 2cm wyzej auto stoi.

I co najważniejsze jestem cholernie miło zaskoczony głośnoscią tych opon. Co do zwiększenia spalania- za mało przejechałem jeszcze km, jak narazie średnia na kompie po przejechaniu 70km po mieście nie wzrosła.

na obecną chwilę mogę te opony polecić. pozdrawiam.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając większe opony licznik przekłamuje w 2 stronę czyli powinien zaniżać prędkość bo na jeden obrót koło pokonuje większą odległość niż na orginalnych kołach. przekłamanie na minus występuje jak opony są mniejsze niż te które są montowane fabrycznie. nie wspominając o tym że licznik i tak i tak przy różnej prędkości ma błąd (inny przy 50kmh i inny przy 100kmh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie KrisT to ma na myśli. Na fabrycznych oponach prędkościomierz zawyża wskazanie o 5-10%. Zakładając większe opony w pewnym stopniu kompensujemy to przekłamanie, czyli wskazanie prędkościomierza jest bliższe rzeczywistej prędkości auta. Też mam opony w rozmiarze 265/70/R17, ale nigdy nie sprawdzałem jak bardzo licznik oszukuje ani przed, ani po zmianie opon z fabrycznych na AT. Wzrost wskazania spalania przy większych oponach jest w głównej mierze spowodowany większym obwodem opony, czyli jest pozorny. Choć oczywiście większa opona to większe opory toczenia, większa masa (w moim przypadku znacznie większa względem opony fabrycznej) i większa bezwładność, co na pewno podnosi zużycie paliwa zwłaszcza przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...