Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl
Gość zoom2

Opony do Pathfindera R51 max. rozmiar

Rekomendowane odpowiedzi

KrisT
Napisano (edytowane)

Coopery nie należą do przesadnie głośnych, wg info dają jak dobrze pamiętam 83dB czy jakoś tak. Do porównania dodam iz do plaskaczy szerokie niskoprofilowki mają grubo ponad 70db.

Jak na AT i tak wielgalachne klocki są ciche. Mało tego, są cichsze przy 100km/h a nizeli przy 50-60km/h. Bardzo dużo robi też jakość asfaltu, na jednym są ciche a na innym wyrażnie głośniejsze.

Jedno małe ale, jak każde ATki zaleca się/trzeba co max 15tyś km zamieniać je stronami- ich kierunek toczenia aby nie uległy wyząbkowaniu (efekt piły na klockach) bo wtedy hałas będzie niemiłosierny! Ja tak miałem i musiałem poddać opony szorstkowaniu (robiłem to sam) , a następnie je zamienić (lewe na prawą stronę i odwrotnie) aby ostatecznie się wyrównały podczas jazdy.

Nadal jezdzę na Cooperach, nie zmieniam na zimę. Dają radę i w śniegu i na lodzie, lecz niestety trzeba mieć świadomość iz to nie jest typowa zimówka i zatrzymanie auta trwa trochę dłużej na śliskim.

Latem na suchym asfalcie przyczepność jest b. dobra, hamowałem awaryjnie na maxa z lekko ponad setki- nawet nie załączyło ABSu, przy lifcie 2" przód "zanurkował" i to mocno a gość jadący za mną audicą  zapełnił pampers, bo gdybym profilaktycznie nie uciekł na lewy pas to wjechałby mi w kofer....... Póżniej jechał nie dość ze bardzo spokojnie to jeszcze trzymał odstęp lekko 30 metrowy.. :-)

Na "mokrym" nie ma już tak dobrze.... ale to chyba każdej Atki się dotyczy. Terenowo, na kamieniach czy piachu, błocie robią swoją robotę. 

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beast

Dziękuję za obszerną odpowiedź :)

Jeszcze jedno pytanie, jak ze zużyciem i czy kupiłbyś je ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mleczko

Cześć. 

Też mam Coopery. Całkiem nieźle wytrzymują asfalt. Następne też będą Coopery 

Pozdrawiamy 

Ml 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisT

Coopery dosyć dobrze wytrzymują jazdę po czarnym,  jak na agresywne ATki , masywne klocki zużycie jest na przyzwoitym poziomie. Mam je 4 lata, przejechałem na nich ok 60kkm , poddałem szorstkowaniu w zeszłym roku, obecnie bieżnik ma jeszcze jakieś 11-12mm grubości.

Następne też chciałbym Coopery. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beast

Dziękuję Panowie za pomoc, pozostało mi tylko znaleźć najlepszą ofertę, bo rozrzut cenowy jest ogromny. Jak założę wrzucę zdjęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bobek428
Napisano (edytowane)

W ramach ciekawostki :)

Edytowane przez Bobek428

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisT

lift 2", lift budy, lekko przyciąć nadkola , do tego zderzaki off road i da się !

tylko czy aby nie trzeba zmieniac przełożenia w dyfrach? ciezko to widzę aby 2.5 dizel uciągnał takie koła w piachu....

ogólnie fanie wygląda na 35"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
etylowyczeslaw

Jeśli to z USA to nie jest to 2,5l diesel tylko benzyna 4.0 V6 lub 5.6 V8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisT

właśnie dlatego napisałem ze cięzko to widzę aby diesel to pociągnął w terenie.... bez zmiany przełożeń w dyfrach się nie da... wersje V6 i V8 w automacie dadzą radę tylko jakim kosztem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
KrisT

35" w pathu... jak to jeżdzi off roadowo możecie obejrzeć tu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi