Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i to mówi właściciel X-trail'a? Et tu Brute contra me?.........

 

użytkownikiem Juka jest żone - jej 4x4 jest zupełnie zbędne

 

..........Pytanie, czy ktoś chce za niego dodatkowo dopłacić? Sprawa indywidualna.

 

w rzeczy samej !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

jeżdze jukiem od tygodnia, na razie miotam sie miedzy zachwytami a .... lekkimi rozczarowaniami.

Wczesniej jezdziłam 5 lat samochodem o wiele wiekszym (honda cr-v), więc brakuje mi głównie bagaznika (teraz katastrofalnie mały), schowków, szyberdachu, podłokietnika.

Teraz mam za to moc, design i rózne nowinki jak USB do ipoda, czy wybór trybów jazdy.

No ale był to mój wybór samochodu, więc nie narzekam, mam co chciałam: wysokie zawieszenie, dużą moc , samochód,za którym sie oglądają, którego można obejrzec na ulicy raz na tydzień...

Co do 4x4 nie mam zdania, w hondzie mojej włączał się sam, na dobrą sprawę nie wiem kiedy. Zobaczymy co będzie zimą.

Ale mam pytanie: wspominał ktos o światłach do jazdy dziennej, które są de facto światłami pozycyjnymi - mozna jeżdzic na nich czy nie bardzo??? Będzie się policja czepiała?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to Twój Nissan jest 4WD. Auto to dysponuje inowacyjną funkcją Torque Vectoring System,czyli tak po ludzku mówiąc dostarczany będzie moment obrotowy w dowolnej proporcji na każde koło z osobna w zależności od tego czy koło jest zewnętrzne czy wewnętrzne i jaki uślizg. Taki system rozdziału momentu obrotowego dostępny jest tylko kosztownych samochodach premium lub nielicznych samochodach z pogranicza sportu takich jak BMW ,Audi , Porsche czy Nissan GTiR. W Juke zamiast ciężkich i skomplikowanych przekładni i sprzęgieł , sprzęgłami steruje komputer. W rezultacie otrzymujemy system napędu , który odczytuje zamierzony tor jazdy i następnie przyspiesza obroty jednego(zewnętrznego ) koła jezdnego. Pracy napędu praktycznie nie odczujesz ale możesz śledzić na monitorze jeżeli go masz. Tam wyświetlana jest wielkość napędu na poszczególne koła.Taki bajer. Poza tym są 3 opcje ustawienia napędu : tylko przednie koła , system o którym piszę i stały napęd na 4 koła w trudnych warunkach . Ja używam systmu TVS ciągle bo po to kupiłem ten samochód. A mały bagażnik ? Cóż . To nie samochód rodzinny i dla dwóch osób w zupełności wystarczy. Szerokiej drogi !

Edytowane przez nnemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nnemrod - oj, przepraszam, ale niejasno sie wyraziłam.

Ja NIE MAM teraz napędu 4x4, i dlatego ciekawa jestem co będzie zimą (zaraz po wyjeżdzie z garazu mam trochę offroadu do najbliższej drogi asfaltowej).

Świadomie zrezygnowałam z 4x4 - chciałam po prostu mieć samochód mały, z mocnym silnikiem, wysoko zawieszony, z normalnym napędem.

 

bardzo dziekuję za twoja wyczerpującą odpowiedź na temat 4x4 w Juke'u.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja czekałem 4x4 ponad rok od zamówienia. Zamawiane teraz wersje 4x4 teraz będą sprowadzane nie z Japonii tylko z UK, gdzie się zaczęła ich produkcja. Mocy ma niby dużo ale aż tak w fotel mocno nie wciska. Jest tak akurat. Bagażnik jest jeszcze mniejszy a pod autem rura wydechowa bardziej wisi, chyba zmniejszając prześwit w porównianiu z wersją 2x4. Przyjemnie się jeździ 4x4 z CVT. Manual 190KM zbyt często zmusza do zmiany biegów i podejrzewam, że łatwo pali się sprzęgło. Ma za to ciut lepsze przyspieszenie. Zimą jeszcze nie jeździłem.

Edytowane przez BikJuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem 4x4 ponad rok od zamówienia.

 

Podziwiam za cierpliwość, ja bym 10x zrezygnował z zakupu gdybym miał tyle czekać na furę zwłaszcza, że na rynku jest sporo nowych aut dostepnych bez czekania od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BikJuke:

nie wiem czemu uwazasz ze w 6-o biegowej manualnej skrzyni trzeba czesto zmieniac biegi ?? co do sprzegla to zalezy jakim sie jest kierowca ... :icecream:

 

DO xxzz777e:

 

"aut" jest moze wiele ale Juke tylko jeden ... :dribble:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma kolega rację, nie trzeba tak zmieniać... Można trzymać do wys. obrotów, które przy silniku 190KM szybko auto rozpędzają. Ja tam wygodny jestem i już więcej nie chce manuala.

 

Też zastanawiałem się nad innym wozem gdy okazało się, że tak długo trzeba czekać ale żona się zakochała w tym dziwolągu. A ja już chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę i ja wtrącić swoje 5 groszy do Waszej dyskusji. Miałem przyjemność przed zakupem testować przez kilka dni model 190 KM z przednim napedem i ręczną skrzynią. . Potem w styczniu kupiłem swego 4x4 z CVT. Mam nastepujace porównania :

ten pierwszy wydawał mi się bardziej " narowisty " . Kiedy zapomniałem się i dodałem na rondzie zbyt gwałtownie gazu to zerwał się niby narowisty rumak i chciał mnie wyprowadzić poza rondo. Kiedy miałem już swojego Juka celowo ponowiłem ten manewr na tym samym rondzie. Dodam , że cały czas jeżdżę w systemie z napędem na cztery koła TVS . Samochód zerwał się ale posłusznie pojechał jak po torach wokół ronda ! To pierwsza różnica na plus.Podobnie na mokrej jezdni też musiałem z umiarem dodawać gazu bo koła zrywały przyczepność . Co do częstej zmiany biegów to mam inne zdanie. Silnik ma 190 KM i wysoki moment obrotowy juz przy 2000 obrotów. Przy 3 tys obrotów rwał do przodu jak smok.Częsta zmiana biegów tylko dostarczała więcej adrealiny ale nie była taka potrzebna. Reasumując : tradycyjna skrzynia daje wiecej frajdy w zabawie z samochodem ale automat niewiele ustępuje za to jest piekielnie wygodny szczególnie w mieście i korkach . Przy ostrym zrywie nie muszę błyskawicznie zmieniać biegów ( ma taką opcje tkz. 6 sekwencyjnych biegów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie :)

 

W styczniu odbieram Juke'a T ;) i potrzebuje kupić bardzo dobrej jakości kabel OBD II z programem diagnostycznym najlepiej taki jaki mają w serwisach (coś typu dla VW etka). Ktoś może mi pokierować bo nie mogę znaleść. Przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy dostanie "GO" TopGear do testow i co o nim powiedza, bo Juke'a bardzo pojechali przed COOL WALL a w opisie na stronie pochwalili (poniekad), wiec jestem ciekaw co powiedza na temat Juke-R ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedy Clarkson mówił o powstaniu Juka to stwierdził że "u Nissana musieli być wtedy strasznie upaleni"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juke-R przecież nie będzie modelem produkcyjnym tak samo jak Micra 350SR...

 

to nie ma znaczenia, testowali juz tam rozne "cuda"

 

a tak na marginesie to slyszalem ze jest afera wokol Nissana JUke-R, bo Japonia nie wiedziala dokonca o nim czy cos takiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juke-R to część kampanii reklamowej Nissana. Taniej zrobić Juka-R (napiszą o nim bezpłatnie wszystkie moto gazety i pokażą w TV) niż wydawać kolejne miliony na promocję normalnego Juka w tych samych mediach. Fakt faktem, że Juke-R rozpala wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :) Od pewnego czasu zacząłem robić przymiarki do Nissana Juke, jazdy próbne itd. spowodowały, że coś mnie bardzo ciągnie :) I stąd pytanie do użytkowników czy jesteście zadowoleni ze swoich autem i podjęlibyście drugi raz tą samą decyzję? Aha wersja silnikowa jaka mnie interesuję to 1,6 190 KM manual 2WD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Od pewnego czasu zacząłem robić przymiarki do Nissana Juke, jazdy próbne itd. spowodowały, że coś mnie bardzo ciągnie :) I stąd pytanie do użytkowników czy jesteście zadowoleni ze swoich autem i podjęlibyście drugi raz tą samą decyzję? Aha wersja silnikowa jaka mnie interesuję to 1,6 190 KM manual 2WD :)

 

Poczytaj uważnie już zamieszczone posty i dowiesz się wiecej od nas użytkowników. Tematy dyskusji - wszelakie. Życzę przyjemnej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj uważnie już zamieszczone posty i dowiesz się wiecej od nas użytkowników. Tematy dyskusji - wszelakie. Życzę przyjemnej lektury.

Z tego co wyczytałem to wrażenia pozytywne, mam rację? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to wrażenia pozytywne, mam rację? :P

Jeżeli o mnie chodzi to tak. No może poza kilkoma uwagami , o których wyczytać można w moich i innych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miom zdaniem SUPER wybor, sam takim jezdze i musze powiedziec ze jest naprawde cool :dribble:

190 KM - chociaz na hamowni pokazuje 214-215 (sprawdzone pare modeli), no i spalanie w manualu to okolo 8l. po miescie na ECO i spokojnej jezdzie ale jak trzeba umie pokazac pazur nie jednemu ... :devil:

 

Sorry ale ten banner : Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2012 - życzy Administracja

 

strasznie mnie rozbawil - zalatuje gleboka komuna ...

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2012 - życzy dzalacz forum

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...