Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Jutro odbieram swojego Juka 1,6 Acenta biała perła. Pod Krakowem przybedzie kolejny Juke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 10:02, Annawik napisał:

Witam jestem tu nowa i szukam porady mam kłopot z moim juke chodzi o kasete zmiany biegów

No i? 

4 godziny temu, 1Marek1 napisał:

Witam, 

Jutro odbieram swojego Juka 1,6 Acenta biała perła. Pod Krakowem przybedzie kolejny Juke!

Witaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Zanabyłem źuczka jakieś pół roku temu, czas przywitać się na forumie

Źuczek bieda wersja, ale prawie jak nowy. Na razie zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak z innej półki a może zrobili byśmy sobie jakąś fajną wlepę na tylnia szybę?

Edytowane przez Mjuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.05.2019 o 18:18, Mjuke napisał:

Tak z innej półki a może zrobili byśmy sobie jakąś fajną wlepę na tylnia szybę?

Świetny pomysł, może ktoś z forumowiczów ma talent i jest na tyle kreatywny, aby coś zaprojektować/wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o poradę z jakim silnikiem i skrzynią biegów (automatyczną) lub może lepiej manul ,kupić autko  Nissan Juke  z roku 2012-2013r

Auto będzie użytkowane raczej w mieście, czasami wyjazd za miasto.

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do miasta kupiłbym teraz auto tylko z automatem.

Nie jestem ekspertem, ale jeśli chodzi o Nissana Juke, to z tego co się orientuję to jest chyba tylko skrzynia CTV, a ten typ skrzyni jest dość specyficzny i nie każdemu odpowiada więc może najpierw zorganizuj sobie jazdę testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lucky24 napisał:

Ja do miasta kupiłbym teraz auto tylko z automatem.

Nie jestem ekspertem, ale jeśli chodzi o Nissana Juke, to z tego co się orientuję to jest chyba tylko skrzynia CTV, 

Ta skrzynia CVT to jest tzw Automatyczna hydrauliczna(klasyczna)?

czy CVT to jest Automatyczna bezstopniowa?

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do  Nissana Juke są wsadzane dwie różne skrzynie automatyczne?

Przy zakupie  z roku 2012 lub 2013 wybierać  Automatyczna bezstopniowa(CVT) ?

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2019 o 20:34, xyz77 napisał:

o do  Nissana Juke są wsadzane dwie różne skrzynie automatyczne?

Z tego, co mi wiadomo, to nawet trzy - wszystkie bezstopniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xyz77 napisał:

To z którą skrzynią  bezstopniową  najlepiej kupić Juke  i jak ją rozpoznać?

Od razu zastrzegam, że nie jest to kompletna informacja i nie wyczerpuje tematu - może ktoś lepiej zorientowany mnie skoryguje, bo nie znam różnic technicznych, piszę tylko od strony doświadczeń z użytkowania.

W wersji z silnikiem 1.6 wolnossącym występuje CVT z przyciskiem po bocznej stronie wybieraka:

IMG_4289.jpg

i ta skrzynia zachowuje się zgodnie ze stereotypowym postrzeganiem CVT: przy równej jeździe jest OK, ale np. już przyspieszanie powoduje dziwne wrażenia. Nie żeby zaraz był to jakiś dramat, który skreśla to auto definitywnie, ale np. osobiście wolałbym "standardową" skrzynię hydrokinetyczną (gdyby był taki wybór). Alternatywą jest natomiast tutaj niestety wyłącznie skrzynia manualna, więc trzeba się przejechać i ocenić samemu. 

W 1.6 DIG-T jest inna skrzynia, wewnątrz kabiny można ją rozpoznać po przycisku wybieraka umieszczonym z przodu:

nissan-juke-a01.jpg

Silnik 1.6 wolnossący został zastąpiony potem przez 1.2 DIG-T i z nim też występuje jakaś skrzynia CVT. Nie wiem, czy bliżej jest spokrewniona z tą dostępną wcześniej z silnikiem wolnossącym, czy tą oferowaną z silnikiem 1.6 DIG-T.

No i dochodzi jeszcze wariant dostępny w Nismo RS, gdzie dodatkowo jest opcja zmiany "biegów" przy pomocy łopatek przy kierownicy:

nismo-rs-2015-17.jpg

Ta skrzynia jest bardzo przyjemna moim zdaniem, jeżdżę z taką na codzień i od strony wrażeń z użytkowania nie mam uwag - na pewno jest to dużo lepiej dopracowane urządzenie niż CVT dostępna z wolnossącym silnikiem 1.6. Łopatki przy kierownicy przydają się przy zjeżdżaniu z górki, można hamować silnikiem. 

Zaimplementowano w tej skrzyni taką dziwaczną funkcjonalność, która ma udawać agresywne zmiany biegów w trybie sport - obroty rosną do pewnego poziomu, potem jest szarpnięcie ("zmiana biegu"), obroty spadają niżej i znów rosną aż do kolejnej zmiany biegu, itd. Na szczęście w trybach norma i eco nie ma już tych głupot, skrzynia zmienia przełożenia płynnie i gładko. 

W codziennym użytkowaniu mam porównanie z pięciobiegowym automatem Hondy i ze skrzynią DCT w Renault Megane GT (tam jest chyba nawet jakiś wariant silnika 1.6 DIG-T) i na tym tle skrzynia Nissana wypada zdecydowanie najlepiej. 

Co do usterek, to nie mam żadnych doświadczeń - ale przebieg mam nieduży (33 kkm). Zardzewiała mi miska olejowa w skrzyni, więc trzeba ją było wymienić (i przy tej okazji zmienić olej) :D - i to tyle. 

 

Edytowane przez Daniel_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że to dobry wątek na takie pytanie. Która wersja wygląda lepiej - felga ta sama, ale różne kapsle:

Nr 1:

80114d60765125da.jpg

Nr 2:

69558e6ddb6d258d.jpg

W wersji 1 na zdjęciu felga jest już z nakrętkami. Wersja nr 2 zasłania całe mocowanie felgi do piasty, ale ta atrapa nakrętki centralnej jest trochę mało przekonująca, dlatego się zastanawiam. :D

Na razie założyłem koła w wersji nr 2:

c9d533318f1581b5.jpg

4c33c349afd637b3.jpg

Edytowane przez Daniel_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nie bardzo wiem, gdzie umieścić post. Może ktoś pomoże. Kupiłem Juke 1.5 dci ostatni wpis serwis marzec 2015 53 tys. Prędzej styczeń 51 tys. olej. Silnik przy przyspieszaniu lyb dodawaniu gazu ma dziwny turkot " talie spalanie stukowe". Servin nissan - brak błędów ale stwierdzenie że dziwnie pracuję. Zaprzyjaźniony mechanik brak błędów ale to samo. Samochód ma moc, żadnych problemów z odpalaniem itp. Diagnostyka wtrysków na stole 2 sztuki spalone cewki. Wymiana na nowe wtryski - to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci, może panewki umierają, co jest normą w tych silnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...