Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... jazda do 3000-3500 rpm, spokojna jazda ...

pozostawienie na wolnych obrotach (do minuty), przed ruszeniem i przed wylaczeniem silnika (wciaz to robie jak mam na to czas ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

U mnie wypadło to po roku czyli po ok 20tys km.

Zapytałem kiedyś taksówkarza co robią, że udaje im się w lichych czasem modelach aut

zrobić 300-400tyś i jednym czynnikiem, który padł była częsta wymiana oleju.

Powiedział, że wymienia co 12-15tyś, gdzie normą jest 30tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak wiadomo , że kto smaruje ten jedzie. Ale bez przesady. Dzisiejsza jakość olejów i samochodów w zupełności pozwala wymieniać olej zgodnie z instrukcją. W jednym z moich aut przejechałem 300 000 km zmieniając olej zgodnie z instrukcją i silnik jak dzwon- nie pali ani nie gubi oleju ! Czyściutki jak po umyciu. A autem tym jest Daweoo Leganza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo:):)

 

 

Mam pytanie

Jak szybko nagrzewa się w Waszych zuczkach?

bo u mnie jakoś to długo trwa, chyba ,że coś źle ustawiam.

 

Czy esp pomaga przy wyjeździe pod gorę po bardzo śliskiej nawierzchni? czy lepiej wyłączyć?

Oczywiści mowię o częstym stawaniu i ruszaniu z konieczności.

Dzisiaj miałam dziwną sytuację, zuczek nie chcial za ktoryms razem jechac,kontrolka esp co rusz migała,

nawet na prostej zasniezonej i sliskiej drodze nie chcial ruszyc.

o wylączeniu esp było juz ok.

 

jestem laikiem w tych sprawach ,nie mialam auta z esp, abs itp.

Dla mnie to nowość i lekcja.

Edytowane przez zoja61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo sliskiej drodze i przy malych predkosciach proponuje wylaczyc esp. Dotyczy to szczegolnie ruszania, jazdy w kopnym sniegu i po lodzie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

Przy takich podjazdach na śliskiej nawierzchni łatwiej będzie Ci z wyłączonym, ale przy jeździe z większymi prędkościami niż te "podjazdowe" osobiście polecałbym mieć włączone, ESP służy do stabilizacji toru jazdy, czyli pomaga przyhamowując koło/koła kiedy "stawia Cię bokiem" na śliskiej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo sliskiej drodze i przy malych predkosciach proponuje wylaczyc esp. Dotyczy to szczegolnie ruszania, jazdy w kopnym sniegu i po lodzie.

 

pozdro

Bardziej nierozważnej propozycji jeszcze nie czytałem ! Wręcz przeciwnie na lodzie, co wczoraj celowo testowałem na lotnisku , można spokojnie i szybko ruszyć. Moc silnika wyraźnie się zmniejszyła by koła nie wpadły w poślizg i samochód żwawo i PROSTO ruszał do przodu. Jeżeli chcecie ślizgania się to proszę bardzo polecam jednak łyżwy. Potestujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę ile płynu do spryskiwaczy Wam wchodzi?

u mnie jest coś nie tak..

wczoraj dolewałam,weszło bardzo mało, a dzisiaj znowu nie miałam,nic nie leciało na szybę,

Dolałam, ale weszło ok.0,5l tylko..

coś jest nie tak chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

Mógł przymarznąć i to był powód tego, że mechanizm spryskiwaczy nie podawał płynu.

Wlej profilaktycznie małą butelkę koncentratu płynu do spryskiwaczy, kupisz na większości stacji benzynowych,

choć najtaniej będzie w hurtowni motoryzacyjnej, których wszędzie jest wiele, sprawdź - zapłacisz dwa razy mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewałam płyn do -22...

 

ale ok, tak zrobię :)

 

Dzięki za wszelkie rady:)

 

Niestety dzisiaj znowu nie działały mi spryskiwacze, zadzwoniłam do serwisu,podjechałam.

 

Panowie znaleźli w zbiorniku bryłke lodu, która podobno była winna .

Usunęli cały płyn, zalali nowym, ma działać.

 

Obsługa na wysokim poziomie,nawet auto chcieli mi umyć :)

ale stwierdziłam ,ze na taka pogodę nie ma sensu.

Edytowane przez zoja61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rockatansky

Mam nadzieję, że już wszystko będzie jak należy, ja też muszę się wybrać,

prawdopodobnie w mechanizmie nawiewu zagnieździł się liść i na maksymalnej mocy

daje się słyszeć głośniejszy niż zazwyczaj odgłos, jakby coś stawiało opór podawanemu powietrzu.

Próbowałem to zlokalizować, niestety niczego nie znalazłem, macie jakieś sugestie gdzie mógłbym zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kwietnia 2011 jestem posiadaczem juka 190 KM w manualu. Nie ukrywam, że kupiłem go głównie dla silnika i jego osiągów.Na drodze zawstydziłem niejednego posiadacza znacznie droższych marek o mocniejszych silnikach. Stosunkowo mała masa pojazdu i sporo koni robią swoje.W tej cenie za takie osiągi u konkurencji trzeba dużo więcej zapłacić.Dla mnie wygląd auta miał drugorzędne znaczenuie,frajda z jazdy-bezcenna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...