Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria w Waszych Juke'ach


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, patrzę że bagażnik po lifcie jest mniejszy niż przed

 

To kwestia różnicy między wersjami AWD i FWD a nie liftu - do FWD można w ASO kupić np. taki kosz pod podłogę:

 

1434642702_KE9651K5T0_w450_h400.jpg

 

bo tam podłoga bagażnika jest sporo niżej (FWD ma z tyłu belkę skrętną, co zajmuje mniej miejsca, w AWD jest niezależne zawieszenie na wahaczach poprzecznych). Dodatkowo pod podłogą bagażnika wisi skrzynka rozdzielcza z tylnym i międzyosiowym mechanizmem różnicowym - gdzieś to trzeba pomieścić w małym aucie:

 

SHAWD_1.jpg

 

co odbija się negatywnie na pojemności bagażnika.  :)

 

BTW. dotarła do mnie kolejna przesyłka z Chin:

 

http://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-For-Nissan-Juke-2010-2015-Stainless-steel-door-sill-strip-welcome-pedal-scuff-plate/32336636565.html

 

Na żywo wygląda to tak:

 

6ee414c2d98510a8.jpg

09fcdc9d5b56f6d6.jpg

cc4eec6010fbe7b0.jpg

fea95adac4afe150.jpg

 

I jeszcze coś takiego: http://pl.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Stainless-Steel-built-in-rear-bumper-foot-plate-fit-for-NISSAN-JUKE-2010-2015/1513053_32310348139.html

 

Na żywo wygląda to tak: 

 

0f0a5e23e213ea0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia różnicy między wersjami AWD i FWD a nie liftu - do FWD można w ASO kupić np. taki kosz pod podłogę:

 

1434642702_KE9651K5T0_w450_h400.jpg

 

bo tam podłoga bagażnika jest sporo niżej (FWD ma z tyłu belkę skrętną, co zajmuje mniej miejsca, w AWD jest niezależne zawieszenie na wahaczach poprzecznych). Dodatkowo pod podłogą bagażnika wisi skrzynka rozdzielcza z tylnym i międzyosiowym mechanizmem różnicowym - gdzieś to trzeba pomieścić w małym aucie:

 

SHAWD_1.jpg

 

co odbija się negatywnie na pojemności bagażnika.  :)

 

BTW. dotarła do mnie kolejna przesyłka z Chin:

 

http://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-For-Nissan-Juke-2010-2015-Stainless-steel-door-sill-strip-welcome-pedal-scuff-plate/32336636565.html

 

Na żywo wygląda to tak:

 

6ee414c2d98510a8.jpg

09fcdc9d5b56f6d6.jpg

cc4eec6010fbe7b0.jpg

fea95adac4afe150.jpg

 

I jeszcze coś takiego: http://pl.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Stainless-Steel-built-in-rear-bumper-foot-plate-fit-for-NISSAN-JUKE-2010-2015/1513053_32310348139.html

 

Na żywo wygląda to tak: 

 

0f0a5e23e213ea0e.jpg

 

To kwestia różnicy między wersjami AWD i FWD a nie liftu - do FWD można w ASO kupić np. taki kosz pod podłogę:

 

1434642702_KE9651K5T0_w450_h400.jpg

 

bo tam podłoga bagażnika jest sporo niżej (FWD ma z tyłu belkę skrętną, co zajmuje mniej miejsca, w AWD jest niezależne zawieszenie na wahaczach poprzecznych). Dodatkowo pod podłogą bagażnika wisi skrzynka rozdzielcza z tylnym i międzyosiowym mechanizmem różnicowym - gdzieś to trzeba pomieścić w małym aucie:

 

SHAWD_1.jpg

 

co odbija się negatywnie na pojemności bagażnika.  :)

 

BTW. dotarła do mnie kolejna przesyłka z Chin:

 

http://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-For-Nissan-Juke-2010-2015-Stainless-steel-door-sill-strip-welcome-pedal-scuff-plate/32336636565.html

 

Na żywo wygląda to tak:

 

6ee414c2d98510a8.jpg

09fcdc9d5b56f6d6.jpg

cc4eec6010fbe7b0.jpg

fea95adac4afe150.jpg

 

I jeszcze coś takiego: http://pl.aliexpress.com/store/product/High-Quality-Stainless-Steel-built-in-rear-bumper-foot-plate-fit-for-NISSAN-JUKE-2010-2015/1513053_32310348139.html

 

Na żywo wygląda to tak: 

 

0f0a5e23e213ea0e.jpg

U mnie wieczorem ładnie świeci napis JUKE,a u Ciebie jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieczorem ładnie świeci napis JUKE,a u Ciebie jak jest?

 

Z premedytacją wybrałem listwy bez podświetlenia - napis jest tylko wytłoczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia różnicy między wersjami AWD i FWD

 

 

 

Faktycznie, zapomniałem że u Ciebie jest 4WD.

Daniel_l listwy ładnie się prezentują :).

 

Ja u siebie chcę wyłożyć całość kufra na poziomie dojazdówki wykładziną i wykorzystać wnęki pod plastykami do upchnięcia przedmiotów niezbędnych w aucie ale nie używanych na co dzień.

 

7qgytay08fizfmdy.jpeg

No i na lusterkach zagościły nakładki ze stali szlachetnej :D.

 

esw3gb3y5hwzrrlp.jpegmxss2pbixnjhrhb7.jpegk0dt8sqq4vm98fgj.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie chcę wyłożyć całość kufra na poziomie dojazdówki wykładziną i wykorzystać wnęki pod plastykami do upchnięcia przedmiotów niezbędnych w aucie ale nie używanych na co dzień.

 

To miejsce można fajnie zagospodarować  :spoko: - jak ktoś cierpi na nadmiar czasu to można się nawet pokusić o zrobienie wkładki z przegródkami dopasowanymi pod konkretne przedmioty.  :D Tutaj ktoś się wykazał kreatywnością (auto z zestawem naprawczym do kół zamiast dojazdówki):

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ezi-D169QPs

 

Niestety wszystkie graty, które się ze sobą wozi tak czy inaczej (typu płyn do spryskiwaczy, apteczka, kamizelka odblaskowa, zimą odmrażacz do szyb, skrobaczka i miotełka, itp.), jeżdżą u mnie w składanym koszu materiałowym Thule, ale mocno ogranicza to cenne miejsce w i tak małym bagażniku. W moim przypadku jedyną ewentualną opcją na wykazanie się inwencją  twórczą byłoby pozbycie się dojazdówki w ogóle, ale pomimo opon run flat nie jest to chyba specjalnie rozsądny pomysł...

No i na lusterkach zagościły nakładki ze stali szlachetnej :D.

 

mxss2pbixnjhrhb7.jpeg

 

Z tym kolorem lakieru fajnie to wygląda  :spoko: - tylko zdjęcie w podpisie zrobiło się nieaktualne.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tutaj ktoś się wykazał kreatywnością (auto z zestawem naprawczym do kół zamiast dojazdówki):

 

 

Aż tak ekstremalnie jak na filmiku z kufrem działał nie będę :D, chociaż na jakiś wyjazd fajny pomysł i ja bym dojazdówki nie musiał demontowć tylko przełożyć gdzieś lewarek.

Z tym kolorem lakieru fajnie to wygląda  :spoko: - tylko zdjęcie w podpisie zrobiło się nieaktualne.  :D

 

 

Pogoda coraz lepsza, trzeba będzie zrobić sesję i zdjęcie zaktualizować :).

 

Daniel_l opony runflat są w nismo fabrycznie?

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pogoda coraz lepsza, trzeba będzie zrobić sesję i zdjęcie zaktualizować  :).

 

:spoko:

 

Daniel_l opony runflat są w nismo fabrycznie?

 

Nie - fabrycznie były letnie Continentale (ContiSportContact 5 225/45R18) - i chyba we wszystkich Juke z felgami 18" takie opony szły na pierwszy montaż. Mnie zależało na dobrych oponach całorocznych - i tu pojawił się problem. Juke nie mam zamiaru dużo jeździć, stąd pomysł na opony całoroczne, a dobrych całorocznych w takim rozmiarze jest mało. W końcu po lekturze testów stanęło na Pirelli P7 Cinturato All Season, które mają dość dobre opinie i trafiają na pierwszy montaż do wielu mocnych aut, więc stwierdziłem, że w Juke też powinny dać radę. Te opony są tylko w wersji run flat, więc skoro jest TPMS to nie było to przeszkodą - i raczej na tej zasadzie takie opony trafiły do mojego auta. 

 

Mam w innym aucie fabrycznie opony run flat i jakieś tam z nimi doświadczenia, stąd nie ufam temu rozwiązaniu na 100% jeśli chodzi o możliwość jazdy po utracie powietrza  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki na klamki odebrane :) , czekam na trochę lepszą pogodę z montażem.

 

jz3e6xer07xlvhwr.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile kupiłeś nakladki..? Czy są to nakladki nissanowskie ?

 

Nakładki są dedykowane, nie ma na nich napisu nissan. Są dwa rodzaje, moje są do juke'a z dostępem bezkluczykowym i są też do ''normalnego''. Kupiłem z linku poniżej, wcześniej też tam kupowałem chromowane okulary, jakość bdb.

 

http://www.chromowane.com.pl/3443,nakladki-na-klamki-nissan-juke-keyless.html

http://www.chromowane.com.pl/3444,nakladki-na-klamki-nissan-juke-1-otwor.html

Edit

 

Listwy przyokienne odebrane, może jutro uda mi się zamontować :)

 

7xthxyfec7oikbyb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada.

Do klejenia tych nakładek temperatura powyżej 15 stopni,bo odpadną przy myciu na myjni .

Też mam takie od 2 lat i już ponownie doklejałem te nakładki i ramki wokół lamp.Jedynie listwy wokół okien solidnie trzymają.

Ta turecka taśma klejąca słaba.

post-76602-0-97187200-1455996011_thumb.jpg

post-76602-0-93030300-1455996038_thumb.jpg

Edytowane przez clawis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście trzymają się elegancko. Zawsze przed montażem dokładnie przymierzam, myję, odtłuszczam i obydwa elementy (naklejany i podłoże) podgrzewam porządnie suszarką, nigdy nic z takich akcesoriów nie odpadło i nie musiałem montować ponownie, mam nadzieje że i tym razem będzie tak samo :).


Clawis te listwy przyokienne wchodzą u Ciebie delikatnie z przodu pod plastik lusterka a z tyłu pod ten plastik co jest klamka, bo jak dziś przymierzałem to u mnie wygląda że będzie kilka mm wchodzić?

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem suszarką.A listwy odrobinę zachodzą pod plastiki lusterka i klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Też mam takie od 2 lat i już ponownie doklejałem te nakładki i ramki wokół lamp.

 

Które nakładki, na klamki?

 

Ja przed montażem tych ''okularów'' jeszcze dokładnie zaznaczałem mazakiem położenie okularu względem zderzaka, żeby dokładnie przyłożyć za pierwszym razem, wystarczy delikatne przesuniecie i już nie będzie dokładnie przylegać, będzie naprężenie którego taśma nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki na klamki i ramki wokół lamp oryginalnie mają kiepską taśmę klejącą. To nie jest 3M więc ponownie kleiłem te chromy na lampach i klamkach.

Może Ty masz już z lepszą taśmą.

Za to nakładka na zderzak tylni i listwa ozdobna z klapy trzyma się bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda że na nakładkach na światła, lusterka, klamki i listwy jest taka sama taśma, taka żelowa, przezroczysta. Dzisiaj spadł śnieg, więc odpuszczam sobie montaż listew, poczekam na lepszą pogodę.


Clawis a swoje akcesoria kupowałeś tam gdzie ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nakładki na klamki zamontowane, jakość wykonania :spoko: .

 

okryc3o9lvenutch.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki na klamki zamontowane, jakość wykonania :spoko: .

 

 

 

Fajnie wygląda  :claps:  - a listwy na uszczelki okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda  :claps:  - a listwy na uszczelki okien?

 

Dzięki :) . Listwy leżą w garażu i czekają na lepszą pogodę :D, zobaczę może jutro będę miał trochę chęci i uda mi się zamontować.

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwowało mnie, że kieszenie w drzwiach są całe z plastiku - w niektórych autach na dnie jest piankowa mata albo jakiś rodzaj tkaniny, co powoduje, że ich zawartość nie tłucze się w czasie jazdy. Przypadkiem na znanym chińskim portalu znalazłem coś takiego: http://pl.aliexpress.com/item/For-Nissan-Juke-anti-slip-mat-gate-slot-pad-door-carpets-Interior-decoration-Accessories-2014-2015/32565327000.html

 

Dzisiaj dotarła przesyłka: 

 

dd72b582288098e0.jpg

 

na żywo wygląda to całkiem OK, jakość wykonania jest całkiem przyzwoita - oprócz mat pasujących do kieszeni drzwi są jeszcze maty do tych otworów w podłokietnikach na drzwiach, uchwytów na napoje w konsoli środkowej i tego schowka na końcu konsoli. Jako że mam podłokietnik, to ten ostatni element jest raczej nieprzydatny, maty do uchwytów na napoje chyba też bo tam fabrycznie na dnie jest coś w rodzaju gumy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne :spoko:, mam takie w cruze'ie, nawet kolor taki sam :). Przed liftem są inne kieszenie, bo patrzę piszą 2014-15?


Sprawdzałeś już czy pasują, bo niektórzy w komentarzach narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne  :spoko:, mam takie w cruze'ie, nawet kolor taki sam  :). Przed liftem są inne kieszenie, bo patrzę piszą 2014-15?

 

Z tych kolorów, które są dostępne, ten czerwony u mnie chyba najlepiej będzie wyglądał. Co do kieszeni na drzwiach to głowy nie dam, ale wydaje mi się że plastikowe panele się nie zmieniły w czasie liftingu i powinny być takie same. 

 

Sprawdzałeś już czy pasują, bo niektórzy w komentarzach narzekają.

 

Te w drzwiach pasują bardzo dobrze - i w kieszeniach i w podłokietnikach. :spoko: Nie pasuje jedna z tych dwóch mat do uchwytów na napoje - przedni uchwyt zwęża się bardziej niż tylny i dno ma mniejszą średnicę; mata powinna być mniejsza, a te okrągłe są identyczne. I tak nie zamierzałem ich używać, więc nie jest to dla mnie problem.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Zastanawiam się nad modułem domykania szyb z pilota.

Czy już ktoś z Was montował ten gadżet.

Jest do kupienia na AliEkspress

post-76602-4792_thumb.jpg

post-76602-4910_thumb.jpg

post-76602-23153_thumb.jpg

Edytowane przez clawis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 listwa ozdobna z klapy trzyma się bardzo mocno.

 

Którą montowałeś, tą na brzeg klapy przy zderzaku czy nad tablicą rejestracyjną?

O domykaczu szyb myślałem, w cruzie to była mała kostka wpinana w gniazdo OBD, tutaj widzę że z montażem jest trochę pracy, więc w juke'u odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...