Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria w Waszych Juke'ach


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na krawędzi klapy nad tablicą  i ochronną na zderzaku .Tą na zderzaku polecam .Chroni przed porysowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy ktoś z was ma te listwy ochronne na dzwiach? Jak tak to czy warto? Jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy ktoś z was ma te listwy ochronne na dzwiach? Jak tak to czy warto? Jaki koszt?

 

Jeśli chodzi o listwy boczne na drzwi, to fabrycznych nie ma - ale są listwy produkowane w Polsce. Ja wiem o dwóch rodzajach:

 

1. Listwy firmy Rider z Częstochowy:

290.jpg

 

2. Listwy firmy Pawa z Łodzi:

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

 

Ja przymierzałem jedne i drugie - wizualnie bardziej podobają mi się te pierwsze, te drugie nie są równoległe do przetłoczenia na drzwiach i sprawiają wrażenie że są zamontowane krzywo. No ale strona wizualna to oczywiście rzecz gustu. 

 

Listwy Pawa można lakierować we własnym zakresie. Listwy Rider również, ale można też zamówić już polakierowane - wystarczy podać kod lakieru przy zakupie. Rider sprzedaje również pojedyncze listwy, nie tylko całe komplety - gdyby coś się stało z jedną listwą, to można dokupić tylko tę uszkodzoną, również polakierowaną (korzystałem z tej możliwości :) ).

 

Listwy Rider na moim aucie wyglądają tak:

 

978f7885859fdbd7.jpg

58cd546b010a87ac.jpg

696b5685e4c6b1f8.jpg

d9c7190f9eb76d6d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem te listwy 2 lata temu nie było wtedy lakierowanych trochę szkoda .Ale kolor tego tworzywa  nawiązuje do nadkoli .Osobiście polecam ,skończyło się obijanie o moje drzwi pod centrami handlowymi.Ładne te NISMO. :wave:

post-76602-0-52335700-1457801255_thumb.jpg

Edytowane przez clawis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zastanawiam się nad modułem domykania szyb z pilota.

Czy już ktoś z Was montował ten gadżet. (...)

Ja kupowałem i montowałem do innego auta. W sumie instalowałem 3  moduły:

 - składania lusterek (bo u mnie nie składały się samoczynnie po wyłączeniu zasilania) i teraz jest jak w Żuku

 - domykania szyb

 - domykania szyberdachu.

Wszystkie moduły pracują idealnie. Polecam zainteresowanym  :punk:

Tylko pamiętajcie o gwarancji  :excl:

W niektórych salonach mogą uznać (nie bez cienia racji), że to ingerencja w instalację elektryczną i w przypadku wystąpienia problemów powiedzą SORRY  :(  

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o listwy boczne na drzwi, to fabrycznych nie ma - ale są listwy produkowane w Polsce. Ja wiem o dwóch rodzajach:

 

1. Listwy firmy Rider z Częstochowy:

290.jpg

 

2. Listwy firmy Pawa z Łodzi:

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

listwy-boczne-nissan-juke.jpg

 

Ja przymierzałem jedne i drugie - wizualnie bardziej podobają mi się te pierwsze, te drugie nie są równoległe do przetłoczenia na drzwiach i sprawiają wrażenie że są zamontowane krzywo. No ale strona wizualna to oczywiście rzecz gustu. 

 

Listwy Pawa można lakierować we własnym zakresie. Listwy Rider również, ale można też zamówić już polakierowane - wystarczy podać kod lakieru przy zakupie. Rider sprzedaje również pojedyncze listwy, nie tylko całe komplety - gdyby coś się stało z jedną listwą, to można dokupić tylko tę uszkodzoną, również polakierowaną (korzystałem z tej możliwości :) ).

 

Listwy Rider na moim aucie wyglądają tak:

 

978f7885859fdbd7.jpg

58cd546b010a87ac.jpg

696b5685e4c6b1f8.jpg

d9c7190f9eb76d6d.jpg

Czy sam naklejałes te listwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolor tego tworzywa  nawiązuje do nadkoli .

 

Dlatego w ogólnym przypadku nie wiem, czy warto lakierować - u mnie było to konieczne, bo nie mam tych elementów z czarnego plastiku. Lakierowane listwy mają też wady - po uderzeniu drzwiami innego auta raczej zostaną nieodwracalnie uszkodzone (u mnie w miejscu uderzenia lakier popękał i zaczął się łuszczyć - dlatego wymieniałem listwę na tylnych prawych drzwiach na nową). 

Czy sam naklejałes te listwy?

 

Tak, z samym naklejaniem nie ma większego kłopotu - najtrudniejsze jest chyba wymierzenie, w którym miejscu powinny się znaleźć. :) Po odtłuszczeniu lakieru taśma dwustronna trzyma bardzo mocno, tylko z tymi przednimi listwamo trzeba trochę uważać, bo te końce od strony słupka B sa wygięte do wewnątrz ze względu na kształt drzwi i przy mało starannym przyklejeniu moga potem odłazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno trzyma się .Jest miękki dobrze amortyzuje uderzenia

post-76602-0-80683000-1457968336_thumb.png

Edytowane przez clawis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na krawędzi klapy nad tablicą .

 

Clawis a ta listwa nad tablicą rejestracyjną jest u Ciebie ze stali szlachetnej czy tak jak te przyokienne i nakładki na klamki ze stali szlachetnej polerowanej?

Dzisiaj przyszła do mnie i patrzę ze nie jest taka lśniąca jak pozostałe, chyba spróbuje ją jakoś wypolerować na błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie masz tej listwy nad tablica rejestracyjną o która pytałem. Mi chodzilo o to http://www.chromowane.com.pl/651,listwa-nad-tablice-rejestracyjna-nissan-juke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co kto lubi, mi się podoba ;).

 

EDIT

 

Listwa ze stali nad tablicą została zamontowana. Nie wiem dlaczego producent wszystkie dodatki robi ze stali szlachetnej polerowanej a akurat tą listwę ze stali szlachetnej niepolerowanej (faktura jak szczotkowane aluminium), wygląda matowo i moim zdaniem do reszty niestety nie pasuje, szczególnie odróżniało się od znaczka nissan który jest błyszczący. Trochę czasu i pracy pochłonęło, żeby zrobić z niej stal polerowaną,  tym bardziej że musiałem to robić na aucie, ponieważ dopiero po naklejeniu stwierdziłem że nie za bardzo pasuje. No ale teraz wygląda tak samo lśniąco jak nakładki na klamki i lusterka :D.

 

post-94925-0-32772900-1459086670_thumb.jpg


EDIT

 

W końcu się zmobilizowałem i przykleiłem listwy przyokienne ze stali polerowanej. Przednia w drzwiach kierowcy okazała się trochę przydługa i wymagala delikatnej korekty.

 

post-94925-0-80300000-1459612040_thumb.jpg post-94925-0-95036900-1459612277_thumb.jpg

Edytowane przez GhostDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy sam naklejałes te listwy?

Są listwy w nissanie - w Warszawie kupiłem z montażem w Odyssey. Tylko ta cena (ok. 700zl towar + robota)...

post-98359-0-28747900-1462112011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W końcu się zmobilizowałem i przykleiłem listwy przyokienne ze stali polerowanej. Przednia w drzwiach kierowcy okazała się trochę przydługa i wymagala delikatnej korekty.

 

 

 

Ciekawie to wygląda  :spoko: - ogólnie obawiałem się, że to wszystko razem to będzie przegięcie, ale z tym kolorem nie jest źle.  :D

 

Nie wiem, czy to się łapie na "akcesoria", ale ja swojemu zafundowałem korektę lakieru i powłokę kwarcową:

 

ca78837d9d2a52a0.jpg

384c5843a2711817.jpg

7e0801bbc78a8997.jpg

e1b801cba89837ff.jpg

 

Po usunięciu mikrorysek i zmatowień, z którymi auto wyjechało z salonu (część pewnie była "fabryczna", a potem jeszcze dealer dołożył od siebie) kolor nabrał głębi i wygląda zdecydowanie przyjemniej, niż wcześniej.  :banan:

 

Co ciekawe, miałem brzydkie koliste ryski na okleinie na słupku B (najprawdopodobniej od wycierania auta ścierką na sucho) - nie było ich widać w normalnym świetle, ale w mocnym słońcu czy w świetle jarzeniowym rzucało się to w oczy. Okleina jest półmatowa i zastanawiałem się nad jej wymianą, ale przy okazji korekty lakieru udało się ją przepolerować tak, że ryski zniknęły, a faktura okleiny się nie zmieniła i dalej jest to taki satynowy półmat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Daniel, ile Cię kosztowała powłoka kwarcowa? Myślę o tym w kontekście odświeżenia lakieru na swoim żuku, bo już trochę ma za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, ile Cię kosztowała powłoka kwarcowa? Myślę o tym w kontekście odświeżenia lakieru na swoim żuku, bo już trochę ma za sobą :)

 

Korekta lakieru 400 i potem kwarc 1200. Samochód został na ponad trzy dni (oddałem w piątek rano, odebrałem wieczorem w poniedziałek). W sumie najwiekszym plusem jest chyba to, że teraz to auto zdecydowanie łatwiej umyć  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przymierzam się do zakupu dywaników welurowych na wiosnę. Możecie polecić jakiś sprawdzony sklep? 

zamierzam kupić takie  http://motos.pl/p/898/3122/dywaniki-welurowe-czarne-standard-nissan-juke-od-2010-juke-nissan-dywaniki-samochodowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na tej aukcji. Dzisiaj mają do mnie przyjść. Postaram się wrzucić zdjęcia i podzielę się opinią

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6530541468

 

Update. Tak to wygląda. Dywaniki dobrze zapakowane i co najważniejsze nie zawijane w rulon na czas transportu. Jakość naprawdę dobra, są sztywne i robią dobre wrażenie. O klasę lepsze od tych które kupiłem do poprzedniego auta na innej aukcji allegro.

 

31eb4d119be243d7a2bc928b871f1e24.jpg

 

Dywaniki już w samochodzie. Wszystko elegancko spasowane. Otwory w dywaniku kierowcy idealnie pasują do uchwytów montażowych Juka .

 

Podsumowując, jestem zadowolony i mogę polecić zakup ;)

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem w tym wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106248-ke6101ka00-czy-ktoś-maużywa/ o owiewkę na maskę. Pytanie z niezrozumiałych przyczyn wzbudziło u niektórych jakieś dziwne emocje  :rolleyes: - w każdym razie kolega krzycho59 potwierdził w jakimś zakresie skuteczność tej owiewki, więc ją kupiłem. A że ostatnio Juke nie jeżdżę, to leżała i się kurzyła, aż dzisiaj się zmobilizowałem i postanowiłem ją zamontować w końcu - przy okazji spłukałem też kurz z samochodu.  ;)

 

Montaż jest w zasadzie bezinwazyjny - jedna śrubka (otwór jest już w masce, w zestawie z owiewką jest plastikowy kołek, który się mocuje w tym otworze, a potem wkręca w niego śrubkę) plus dwa klipsy. W miejscach mocowania spinek nakleiłem większe kawałki folii zabezpieczającej niż te, które dostarczył producent, poza tym żadne inne modyfikacje nie były potrzebne. Gdybym się rozmyślił to zawsze można tę owiewkę zdemontować bez śladu. 

 

Na pierwszym zdjęciu jeszcze z folią zabezpieczającą:

 

b278ca4e8a5917ee.jpg

 

13596a2f86623a41.jpg

 

1f792969eadf48b4.jpg

 

f7deb02b0f22b7c2.jpg

 

a0c5398da6c8ebf8.jpg

 

9d489381120943a2.jpg

 

Kolor auta powoduje, że ta owiewka jest stosunkowo mało widoczna - chyba jedyna zaleta czarnego lakieru.  :D Najbardziej widać ją z boku. Na razie nie wiem, jak wygląda sytuacja z robalami - pamiętam, jak to wyglądało w zeszłym roku, w sezonie okaże się czy jest różnica - jeśli nie będzie, to się tę owiewkę zdejmie.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś z Was potrzebował dywaniki gumowe w konkurencyjnej cenie to zapraszam do kontaktu. Mam jedne na zbyciu, więcej tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/107314-dywaniki-gumowe-do-nissana-juke/?do=findComment&comment=1169089

Jeśli nie można tutaj umieszczać takich ofert to proszę usunąć ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem zamontować te §wiatła do jazdy dziennej. Są dopasowane dość dobrze i fajnie świecą białym światłem. Wygląd...jak dla mnie zbyt plastikowe. Jest jeszcze jeden problem, a mianowicie, z jednej strony trzeba wyciąć małą ściankę w zderzaku by móc je zamontować, czego nie chciałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...