Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 370Z... tu ocena, komentarz, opinie


Gość Kimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad roku użytkowania 370 naszła mnie myśl podsumowania moich odczuć związanych z tym autem. Być może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia, być może ktoś nawet potwierdzi to, co zauważyłem. Wersja auta to Platinum, nie muszę więc wymieniać wyposażenia, aż tak dużego wyboru nie ma.
Od maja 2017 do sierpnia 2018 przejechałem ponad 16.000 km. Auto było użytkowane tylko w sezonach letnich, nie wypowiem się więc jak działa podgrzewanie foteli, czy jak jeździ się w zimie.
A więc najpierw plusy:
- rewelacyjna linia nadwozia. Auto jest, moim zdaniem, piękne! Proporcje są idealne, przyciągają wzrok i wyróżniają auto na tle innych aut. Często słyszę głosy zachwytu od obcych ludzi.
- fantastyczne przyśpieszenie w tej klasie cenowej. Nie trzeba długo czekać aby wskazówka prędkościomierza osiągnęła 200km/h. W trasie czy na autostradzie banan nie schodzi z twarzy. Wiem, że obecne TDI też dobrze dmuchają, tak równomierne i niczym nie zakłócone rozwijanie mocy większość stawia jednak przed ścianą. Często nie jest potrzebna nawet redukcja, wystarczy z wbitą 6tką poczekać aż pacjent wywiesi białą flagę. Przy tym pewność prowadzenia i odczucie przyklejenia do drogi przy dużych prędkościach w moim odczuciu o wiele lepsze od np Porsche 911 czy MR2 SW20 z mid engine. I nie trzeba mieć możliwie pełnego baku, jak np w Porsche, żeby mieć tą pewność.
- wnętrze bardzo przytulne i uszyte na moją miarę (170 cm)
- bardzo fajny dźwięk i obsługa multimediów. W salonie sprzedawca ostrzegał przed zawiłością systemu, moim zdaniem jest on jednak lepszy od np tego w Toyocie. Serwer muzyczny to coś, czego mi np brakuje w nowych systemach Toyoty.
- biksenon - niby taka oczywista rzecz, w niektórych droższych autach jednak tego nie ma.
- wygoda na dłuższych trasach - to czego najbardziej się obawiałem. Auto kupiłem z myślą o częstych wyjazdach do Niemiec. Dotychczas korzystałem z wielkiej ale wolnej terenówki. Jeżeli jadę sam, chętniej jednak sięgam po Nissana. Zawieszenie jest do takich dłuższych jazd po równym super zestrojone. Za granicą 370 też jest „zjawiskiem” na drodze. Jeszcze mi się nie zdarzyło spotkać drugiego 370, ba - nawet 350 na autostradzie.

Nie wszystko jednak jest takie różowe, dlatego też kilka słów na temat tego, co uważam za minusy:

- jakość plastików - z niektórymi trzeba obnosić się jak z jajkiem. Szybko widać rysy czy zadrapania. Wcale nie trzeba mieć długich „szponów” czy „mocno udekorowanej partnerki” żeby powstały trwałe ślady na niektórych elementach.
- przyciski na kierownicy - trochę trudno niektóre odnaleźć w trakcie jazdy nie odrywając wzroku od drogi. Przyciski głośności są, moim zdaniem, zupełnie zepchnięte na margines.
- wydech oryginalny - wewnątrz system dźwiękowy robi z tego auta rasową wyścigówkę, na zewnątrz jednak auto brzmi jak Micra. Trochę czasu potrzebowałem żeby to stwierdzić. 🤪 Dlatego wylądował Remus. Jest lepiej. Ze względu na trasy które pokonuję tym autem, jednak nie jest to uciążliwe.
- dwa miejsca - wiem, że to auto w innej wersji nie ma prawa bytu, tych dwóch miejsc awaryjnych jak w np GT86 mi brakuje. Może to nawet plus, inaczej auto miałoby po roku przebieg 30.000 km zamiast 16.000 km. 🤣
- brak czujników parkowania (zwłaszcza) z przodu i z tyłu - wiem, można domontować, nie odważyłbym się jednak zepsuć idealnych krągłości zderzaków. Kamera z tyłu trochę osładza tą gorycz.
- niezbyt duży wybór schowków podręcznych. Te które są, są niezbyt poręczne. Telefon najczęściej leży na włącznikach przed gałką zmiany biegów. Boczne kieszenie w drzwiach są mikroskopijne i trudno dostępne.
- podparcie kręgosłupa w fotelu kierowcy - fajnie, że jest. Szkoda tylko, że sterowane „wajchą”, która z czasem potrafi się trochę cofnąć. Elektryczne wypchanie fotela nie byłoby chyba wielkim trudem i obciążeniem auta?
- lipny wieszak na korek wlewu paliwa - drobny szczegół, trochę jednak wkurza przy tankowaniu.

Większość minusów to raczej moje fanaberie spowodowane porównaniem do innych aut, bez nich byłoby to jednak dla mnie auto idealne. Tak naprawdę, to najbardziej przeszkadzają mi te plastiki.

Ogólnie po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony. Trochę narobiło mi apetytu na „większego brata” i jest wystawione na sprzedaż, nie będę jednak smutny, jeżeli kolejny sezon też będę mógł nim śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Firma jakiegoś włoskiego Generała czy jakoś tak.
Pakiet Dealerski zawiera ubezpieczenie:
-Assistance- na terenie Polski i Europy (1000km holowanie i auto zastępcze na 7 dni)
-Ubezpieczenie od ryzyka kradzieży, włamań, zdarzeń losowych, czynników atmosferycznych itd.
-Rozliczanie szkód serwisowe - bezgotówkowe
-Naprawa w ASO wyłącznie w oparciu o części oryginalne
-Brak redukcji sumy ubezpieczenia
-Stałą wartość samochodu przez rok
-Brak udziałów własnych

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się coś lepiej wynegocjować w Warcie

 

HDI serwis ( wariant serwisowy - możliwość naprawy w autoryzowanym serwisie NISSANA)

Suma ubezpieczenia/wartość pojazdu 139200zł

- zniesiona amortyzacja

- naprawa na oryginalnych częściach

- bez udziałów własnych w szkodzie

- NNW

- wariant ALL RISK

- ASS ZŁOTY+

* holowanie pojazdu 400km RP + EUROPA

 

składka = 3389zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Być może 370z będzie moim celem. Możecie wskazać mi jakieś materiały na temat systemu nawigacji lub jego braku? Da radę zmodyfikowac stare wersje ( z 2011-2014) do Android auto? Warto szukać egzemplarza z nawi czy jest ona kompletnie bezużyteczna w dzisiejszych czasach Google maps? Być może są inne zalety tego wyświetlacza?

Interesuje mnie głównie spotify, Google maps i połączenie z telefonem przez bluetooth do odbierania rozmów.

 

Może lepiej brać wersje bez navi i wstawić się jakieś radio z wyświetlaczem na 2din?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja w 370 trochę mnie zaskoczyła. Nie oczekiwałem wiele od auta z tyloma latami na karku, daje jednak radę. W porównaniu z nową nawigacją w Toyocie jest dobrze. Nie mam dobrego zdania o nawigacjach fabrycznych, często używam w niej jednak opcji wyświetlania następujących po sobie parkingów i stacji benzynowych w trasie. Dokładne adresy wprowadzam jednak do Google Maps na telefonie.
Ze Spotify działa bez zarzutu, w sumie nie używam nawet wbudowanego serwera muzyki. Wgrałem 3 ulubione płyty i na tym się skończyło. Strasznie na początku brakowało mi tej opcji serwera w nowej nawigacji Toyoty, stwierdziłem jednak, że w sumie jest niepotrzebna. Wrzucasz Spotify i jazda....

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.08.2018 o 14:53, luksio napisał:

na pewno na zdjęciach wygląda fajnie tylko poduszka kierowcy jest hmm taka jak w Infiniti FX, na mój gust nieoryginalna od Z

 

image.png.db710fdf933101732de0c562214dbed9.pngimage.thumb.png.baab782bd528660464dc26d6af170736.pngimage.thumb.png.54f2c5faaf22656f528b5769995ebad6.png

 

Dawno na forum nie zaglądałem ale odgrzeje kotleta dla potomnych.

Oglądałem ten samochód zanim trafił do właściciela który wystawił to ogłoszenie.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/nissan-370z-europa-navi-bose-rays-maxton-invidia-i7496057803.html

Auto było sprowadzone ze szwajcarii dość mocno uderzone w przód, któraś z podłużnic była prostowana ale nie pamiętam która. Deska regenerowana nie najgorzej ale airbag w kierownicy tak jak widać na foto. Na żywo fatalnie to wyglądało. Jak znajdę foty na komputerze jak auto było walone to dodam. Pierwszy właściciel w pl który ją kupił w mazowieckim był z okolic Dębicy i on ją naprawiał. oglądałem ja zaraz po tym jak wystawił ogłoszenie, zgodził sie na cene 62k za nią, nastepnego dnia koło południa dzwoniłem do niego ale samochód był już  sprzedany jak twierdził za 65 z tego co pamiętam. aa jeszcze purchel rdzy pod jedną klamką drzwi

Edytowane przez slothy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.12.2018 o 19:21, slothy napisał:

Dawno na forum nie zaglądałem ale odgrzeje kotleta dla potomnych.

Oglądałem ten samochód zanim trafił do właściciela który wystawił to ogłoszenie.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/nissan-370z-europa-navi-bose-rays-maxton-invidia-i7496057803.html

Auto było sprowadzone ze szwajcarii dość mocno uderzone w przód, któraś z podłużnic była prostowana ale nie pamiętam która. Deska regenerowana nie najgorzej ale airbag w kierownicy tak jak widać na foto. Na żywo fatalnie to wyglądało. Jak znajdę foty na komputerze jak auto było walone to dodam. Pierwszy właściciel w pl który ją kupił w mazowieckim był z okolic Dębicy i on ją naprawiał. oglądałem ja zaraz po tym jak wystawił ogłoszenie, zgodził sie na cene 62k za nią, nastepnego dnia koło południa dzwoniłem do niego ale samochód był już  sprzedany jak twierdził za 65 z tego co pamiętam. aa jeszcze purchel rdzy pod jedną klamką drzwi

te purchle to standard chyba, u mnie tez wyszedl chociaz auto nie bylo malowane/uderzone nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-nismo-3-7-v6-344-km-felgi-rays-audio-bose-zadbany-numerowany-egz-ID6z5JKK.html#9528133637

 

Ktoś oglądał i może coś powiedzieć na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowe z salonu, czy z tego ogłoszenia

 https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-pojazd-wciaz-uzytkowany-jedynie-sloneczne-weekendy-garazowany-ID6AzMlp.html#9528133637

Jak się nie mylę ,właściciel tego samochodu   jakiś czas temu , trochę pisał na forum.

Edytowane przez andrzej6411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkie osoby tego forum. Oglądałem tą zetkę w Gdańsku:
https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-370-z-nissan-370z-automat-7-at-platinium-salon-polska-ID6BUjSz.html
Auto igła, doinwestowane. Nie ma się do czego przyczepić, natomiast ja jednak zdecydowałem wziąć wersję Nismo z salonu


Za niewiele drożej jest do wzięcia moja 370tka. Tyle, że jeszcze na gwarancji do początku 2020 z przebiegiem 22.000km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dużo tabliczek Vin ......fantasta .....

Najlepszy był taki gość co sprzedawał infiniti chyba FX i tam miał takie pomarańczowe/rude (nie wiem jaki to kolor) skóry i pisał w ogłoszeniu że to prawdziwe skóry z węża ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie,

Ostatnia szansa na złapanie uczciwego 370Z z polskiego salonu. Auto od nowości w moich rękach, niebite, regularnie serwisowane. Gwarancja do stycznia 2020.

Jak nie pójdzie, to za 2 tygodnie prawdopodobnie trafi do Niemca w rozliczeniu za inne auto lub do komisu. Salon w Niemczech już przebadał auto i wyraził żywe zainteresowanie ze względu na stan auta. Szkoda, żeby miał potem na kimś dodatkowo zarobić.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?dam=0&fe%21=EXPORT&fr=2017%3A&id=282610575&md=26&mk=18700&ms=18700%3B26%3B%3B&s=Car&scopeId=C&vc=Car

Dla forumowicza cena 105.000 PLN.

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...