Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne zamykanie drzwi


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem w instrukcji, że jest możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu prędkości 12 km/h. Serwis twierdzi, że nie potrafią tego zrobić. Czy znacie sposób aby samemu włączyć tą opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w instrukcji, że jest możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu prędkości 12 km/h. Serwis twierdzi, że nie potrafią tego zrobić. Czy znacie sposób aby samemu włączyć tą opcję?

 

Jest w tej samej instrukcji ;)

 

Pozdr.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania,

jak uruchomić automatyczną blokadę drzwi.

Sposób jaki jest opisany w instrukcji nie działa.

 

Działa :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w instrukcji, że jest możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu prędkości 12 km/h. Serwis twierdzi, że nie potrafią tego zrobić. Czy znacie sposób aby samemu włączyć tą opcję?

Działa bezproblemowo włączyłem zgodnie z instrukcją. Ale serwis kolega trafił sami eksperci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

 

U mnie niestety przy próbie postępowania zgodnie z instrukcją:

 

QQ_alarm_on_off.png

 

przy naciśnięciu i przytrzymaniu przełącznika LOCK zaczyna "pikać", w sposób który sugeruje iż jest to błędna operacja?

 

Czy coś wykonuję nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety przy próbie postępowania zgodnie z instrukcją:

 

QQ_alarm_on_off.png

 

przy naciśnięciu i przytrzymaniu przełącznika LOCK zaczyna "pikać", w sposób który sugeruje iż jest to błędna operacja?

 

Czy coś wykonuję nie tak?

Jest ok, ma pikać chyba 5 razy, potem sie zamknie i bedzie oki.

 

U mnie niestety przy próbie postępowania zgodnie z instrukcją:

 

QQ_alarm_on_off.png

 

przy naciśnięciu i przytrzymaniu przełącznika LOCK zaczyna "pikać", w sposób który sugeruje iż jest to błędna operacja?

 

Czy coś wykonuję nie tak?

Jest ok, ma pikać chyba 5 razy, potem sie zamknie i bedzie oki.

 

U mnie niestety przy próbie postępowania zgodnie z instrukcją:

 

QQ_alarm_on_off.png

 

przy naciśnięciu i przytrzymaniu przełącznika LOCK zaczyna "pikać", w sposób który sugeruje iż jest to błędna operacja?

 

Czy coś wykonuję nie tak?

Jest ok, ma pikać chyba 5 razy, potem sie zamknie i bedzie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drzwi w momencie postoju i wyłączenia zapłonu się odblokowują? Albo jak chce się pasażera wypuścić na światłach albo przestanku to trzeba odblokowywać ręcznie czy same się odblokują choćby przez podwójne pociągnięcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, drzwi otworzą się po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika, bądź jak ktoś sobie otworzy drzwi ręcznie

U mnie nie otwierają się po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika. Dopiero jak sam otworzę drzwi. Trochę mnie to niepokoi, co będzie w razie wypadku. Przy jeździe po mieście problem wydaje się być mniejszy, nie rozwijam takich prędkości. Ale przed wyjazdem na trasę wyłączę ten ficzer, po co kusić los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie otwierają się po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika. Dopiero jak sam otworzę drzwi. Trochę mnie to niepokoi, co będzie w razie wypadku. Przy jeździe po mieście problem wydaje się być mniejszy, nie rozwijam takich prędkości. Ale przed wyjazdem na trasę wyłączę ten ficzer, po co kusić los.

 

W razie wypadku się powinny automatycznie odblokować - czas reakcji po wykryciu zderzenia jest mniej więcej taki jak przy odpaleniu poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Co ciekawe i przydatne (choć może kogoś to denerwować) jeżeli wysiada pasażer tylnego rzędu nie otwiera się bagażnik. Przynajmniej tak mi się wydaje. Trzeba przetestować.

Ale jeżeli wysiądzie pasażer to już się otwiera bagażnik.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie otwarcie drzwi czy przednich czy tylnych [poza tylnymi lewymi których od srodka sie nie da otworzyć -blokada dla dziecka] otwiera wszystkie drzwi łacznie z bagaznikiem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nissanek456

na poczatek witam wsszystkich uzytkownikow nissana .:) Zakupilem nissana tydzien temu i mam pewien problem z blokada drzwi podczas jazdy . W instrukcji napisane jest ze trzeba kluczyk zaplonu przekrecic na on a potem nacisnac jakis przycisk lock przez 5 sek ale nie wiem ktory to jest i nacisnalem ten nad hamulcem recznym i nic sie nie powiodlo . MOglby mi ktos napisac ktory to jest klawisz lock bym byl bardzo uprzejmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w kluczyku, tylko przycisk zamykania drzwi w samochodzie (na środkowej konsoli koło hamulca ręcznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktory przycisk trzeba nacisnac przez 5 sek zeby w trakcie jazdy nikt nie otworzyl ich przypadkiem wewnatrz?

 

hm ale mi się wydaje, że opcja zamykania drzwi w czasie jazdy polaga na tym że od zewnątrz nikt nie otworzy drzwi. A żeby uaktywnić blokadę wszystkich drzwi w czasie jazdy to trzeba stacyjkę odpowiednio ustawić i później te 5s przycisk na konsoli środkowej - przynajmniej ja tak to rozumiem :) jutro rano jak tylko wstanę to sprawdzę na własnym przypadku bo też to chce mieć aktywne ;)

 

 

 

a tylnie drzwi można zablokować po przez lock (przesunąć na włączony) na drzwiach od wewnętrznej strony żeby dziecko nie wysiadło w trakcie jazdy tzw. ochrona rodzicielska.

 

w tej okolicy od wewnetrznej strony można tą blokadę rodzicielską włączyć

 

 

 

Sorki jak źle zrozumiałem posta, albo coś przekręciłem w poście albo na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Na tunelu, pomiędzy pasażerem a kierowcą jest taki owalny przycisk, który ma dwie funkcjonalności - otwiera i zamyka centralny zamek. Jeżeli dobrze pamiętam to jego górna część

jest odpowiedzialna za zamknięcie. To tą część trzeba przytrzymać przez 5 sek by centralny zamek ryglował drzwi po przekroczeniu około 13-15 km/h.

A jeżeli chodzi o otwarcie z wewnątrz to tak jak wyżej kolega napisał można zastosować blokadę mechaniczną dla dzieci ale tylko tylny rząd siedzeń.

Pasażer z przodu może swoje drzwi otworzyć w czasie jazdy. Testowane .. bezpiecznie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przycisk służy tylko do zamykania drzwi, ewentualnie do ustawienia automatycznego zamykania i nie ma wpływu na możliwość otwierania drzwi od wewnątrz. Zablokować (tak aby się nie dało otworzyć od wewnątrz) można tylko tylne drzwi. Pavelsti wytłumaczył to w sposób wyczerpujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...