Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] bluetooth


devi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem specjalistą od elektroniki. Kupiłem auto w salonie i nikt nie wie czy ma czy nie ma bluetooth. Wiem, żenada. Serwis nie wie czy adapter jest czy go nie ma, czy instalacja jest czy jej nie ma. Nissan Polska też nic nie wie. Za to przyciski w kierownicy są więc jakaś tam instalacja powinna być. Samochód jest z 2008 roku. W instrukcji podają, że powinienem mieć (dokupić?) do tego jakiś adapter czyli coś w rodzaju kieszeni na telefon z bluetooth ale w ASO nie wiedzą co do nich mówię, jakbym mówił w Suahili a nie po polsku. W internecie można się sporadycznie spotkać z tematem adapterów ale tak naprawdę nic konkretnego. A ja chciałbym tylko podłączyć telefon do samochodu, który wyraźnie ma jakieś przygotowanie pod bluetooth a tani nie był. Zanim zrobię awanturę w ASO i Nissan Polska zapytam ostatni raz czy ktoś rozwiązał ten problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter mieści się w podłokietniku-przynajmniej u mnie tam był od zakupu (auto niewiele,ale używane-telefon wykrywa jako "Nissan350Z").Jeśli tam nie masz to nie masz,ale było by to dziwne bo w instrukcji zetki rocznik,08 stoi że auto jest wyposażone w bluetootha do telefonu i że inicjowany jest automatycznie w chwili odpalenia zapłonu twojej rakiety ;-).

Nie jest to chyba urządzenie plug&play, bo kabelki wchodzą w głąb.Niemniej wygodna sprawa-telefon obsługuje z kierownicy -nawet cholernego iPhona .

Po prostu włącz w telefonie i sprawdź czy znajdzie-kod pinu z każdej Zetce to 1234.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter mieści się w podłokietniku-przynajmniej u mnie tam był od zakupu (auto niewiele,ale używane-telefon wykrywa jako "Nissan350Z").Jeśli tam nie masz to nie masz,ale było by to dziwne bo w instrukcji zetki rocznik,08 stoi że auto jest wyposażone w bluetootha do telefonu i że inicjowany jest automatycznie w chwili odpalenia zapłonu twojej rakiety ;-).

Nie jest to chyba urządzenie plug&play, bo kabelki wchodzą w głąb.Niemniej wygodna sprawa-telefon obsługuje z kierownicy -nawet cholernego iPhona .

Po prostu włącz w telefonie i sprawdź czy znajdzie-kod pinu z każdej Zetce to 1234.

nie znajduje nic, próbowałem już to wcześniej. Mam sterowanie w kierownicy ale ono nic nie robi, nic się nie pokazuje na wyświetlaczu radia. Czy ten adapter jakoś wygląda czy to jest ukryte ? Możesz zrobić zdjęcie tego ustrojstwa ? Pokażę to w serwisie to może wymyślą coś bo jeszcze jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie samochód mam w warsztacie więc bez fotki,ale opiszę :jest to po prostu płaskie pudełeczko wielkości 2/3 paczki papierosów,z zieloną diodą przymocowane do dna podłokietnika na taki wciskany uchwyt.Jak Ci telefon nie znajduje to po prostu nie masz.

Tutaj masz jak to wygląda : http://www.350z-uk.com/downloads/KE283-CDBT0-BT_INSTALL.pdf

http://www.chorleynissan.co.uk/Product-Details.asp?item=350Z-Bluetooth-Module&product=389

Edytowane przez ZdzPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie samochód mam w warsztacie więc bez fotki,ale opiszę :jest to po prostu płaskie pudełeczko wielkości 2/3 paczki papierosów,z zieloną diodą przymocowane do dna podłokietnika na taki wciskany uchwyt.Jak Ci telefon nie znajduje to po prostu nie masz.

Tutaj masz jak to wygląda : http://www.350z-uk.com/downloads/KE283-CDBT0-BT_INSTALL.pdf

http://www.chorleynissan.co.uk/Product-Details.asp?item=350Z-Bluetooth-Module&product=389

a dzięki Ci dobry człowieku :D

 

zamówiłem, w poniedziałek instalacja. zobaczymy jak to chłopakom z ASO pójdzie.

 

nie poszło. jakaś część nie dojechała. Drugie podejście robimy w środę. może się uda tym razem.

Edytowane przez devi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja całą instalacje mam tylko adaptera BT tego odłączanego brak <_<

ile taki zestaw w ASO?

no to ja to samo mam, klawisze od BT w kierownicy, samochód przygotowany, tylko nie ma kabla łączącego adapter i samego adaptera. Ta przyjemność jakieś 1300 PLN <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie stacja dokującą w podłokietniku jest brak samego adaptera

1300 wszystko z montażem?

Edytowane przez BossNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie stacja dokującą w podłokietniku jest brak samego adaptera

1300 wszystko z montażem?

 

jak mi zrobią i będzie działało to konkretnie podam jak się nazywa gościu, który to robi i już umie i pewnie też Ci zrobi. Będzie tez już znał numery katalogowe poszczególnych części. Bo jak ja zamówiłem to był ich pierwszy raz :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi zrobią i będzie działało to konkretnie podam jak się nazywa gościu, który to robi i już umie i pewnie też Ci zrobi. Będzie tez już znał numery katalogowe poszczególnych części. Bo jak ja zamówiłem to był ich pierwszy raz :whistle:

ok, bd czekał na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Do odtwarzania muzyki z telefonu musiałby posiadać protokół A2DP, a niestety nie ma. Ten z 350z służy wyłącznie do rozmów telefonicznych przez BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Wiem, że odkopuję kotleta, ale przepatrzyłem 25 stron rożnych tematów na forum: Serie NX, SX, ZX, Z ale nie znalazłem odpowiedzi.

Chciałbym dołożyć zestaw głośnomówiący do 350Z z 2006 r. Mam do tego przyciski na kierownicy, oraz mikrofon nad lusterkiem środkowym, ale modułu w podłokietniku niestety już nie ma.

Moje pytania brzmią:

1. Czy jest sens kupować OEM moduł do tego samochodu i go podłączyć, czy gra nie warta świeczki i lepiej dorzucić coś aftermarketowego?

2. Jeśli odpowiedź powyżej brzmi "Tak", to czy zna ktoś nr OEM tego modułu abym mógł go gdzieś poszukać (ebay, internet) albo lepiej - podesłać konkretny link?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a mógłbyś podesłać link do tego co wrzuciłeś do siebie? Czytałem Twój temat od deski do deski, ale brak tam info...może dodatkowo info jak to podłączyć? Byłbym wdzięczny...

 

EDIT:

Przegrzebałem internet i znalazłem coś takiego na ebay.pl :

https://www.ebay.pl/itm/2006-Nissan-350Z-Bluetooth-Adapter-28334CD00A-B174/372519026361?hash=item56bbdd3eb9:g:LgcAAOSwe9FcAPDc:rk:3:pf:0

nr OEM: 28334CD00A

Czy taki właśnie moduł wpinam w kostki które powinny znajdować się gdzieś w podłokietniku i poprzez to łączę się z telefonem oraz wszystko wtedy działa? Powtórzę: mam do tego przyciski na kierownicy, oraz mikrofon nad lusterkiem środkowym.

 

Edytowane przez Nowik86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ok...temat rozwiązałem częściowo. Kupiłem podstawkę pod adapter i sam adapter ale...coś nie chce działać. Czy jest ktoś z Warszawy, do kogo mógłbym podjechać i sprawdzić swój moduł podmieniając go na chwilę z pewnym, działającym? Oczywiście za pomoc stawiam dobre zimne piwo\flaszkę czy tam co kto sobie zażyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...