Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Note] Nissan Connect


Gość bumblebee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bumblebee

Witam,

 

Od 4 miesięcy jestem użytkownikiem Not'a I Way, przy zakupie myślałem, że ominie mnie zakup Navi ale jednak życie okazało się brutalne. Auto wyprodukowane w II'2010. Jak się okazuje, mapy pokrywają zaledwie 9% Polski :excl: :excl: Napisałem do AutoMapy czy będzie działać, ale jak już wspomniane w innych wątkach, AM wymaga środowiska Windowsa, napisałem do Nissan'a, podzieliłem się z nimi uwagami odnośnie jakości map i zaproponowali mi ...

 

w grudniu tego roku weszła aktualizacja map (17% pokrycia) za jedyne 508 PLN :blink: dla ciekawostki napiszę, że na tą gwiazdkę zakupiłem w prezencie TomTom Quick Start Polska za 279 PLN i pierwszą aktualizacją map w cenie. Jakiś dramat, lepiej chyba zakupić nowe urządzenie niż kupować Nissan'owskie updaty :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że z tym pokryciem to jakiś żart noworoczny:) 9%???? wczoraj odebrałem auto i cieszyłem się, że nawigację na przyssawkę będę mógł sobie odpuścić ale w tej sytuacji chyba lepiej ją zatrzymam.

 

Jest jakaś szansa w tym systemie zainstalować coś porządnego? tzn czy bez utraty gwarancji można dostosować tą nawigację do obsługi mapy map albo coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bumblebee

mam nadzieję że z tym pokryciem to jakiś żart noworoczny:) 9%???? wczoraj odebrałem auto i cieszyłem się, że nawigację na przyssawkę będę mógł sobie odpuścić ale w tej sytuacji chyba lepiej ją zatrzymam.

 

Jest jakaś szansa w tym systemie zainstalować coś porządnego? tzn czy bez utraty gwarancji można dostosować tą nawigację do obsługi mapy map albo coś podobnego?

 

No raczej nie ma tu z czego żartować, w tym tygodniu podjadę do Nissan'a i sprawdzę wersję map. Podobno ich numer jest na karcie SD. Powiedzieli mi, że ze względu na datę produkcji samochodu u mnie jest pierwsza wersja map. Nie wiem gdzie używasz navi ale w Warszawie, niby ulice są ale o nr możesz już zapomnieć. Nawet jeżeli jakieś są to wybrane albo zakresy numerowe. Dla mnie jest to problem, bo jeżeli używam navi to po to aby zaprowadziła mnie pod dany numer a nie na ulicę.

 

Poza tym wybrałem się raz w PL i także nie ma wprowadzonych nowych dróg. Przypuszczam, że w innych miastach jest podobnie. Czytając wątek ponieżej QQ, w europie również lipa :angry:

 

A co zmiany softu, nie wie, w ASO twierdzą że się nie da, ale to standardowa odpowiedź, jakby dało radę wgrać Win to zapewne by hulało, jest jeszcze inne wyjście ale kosztuje 4000 PLN :whistle: a mianowicie TO, albo ten tańszy model SHARPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa... choć wczoraj trochę testowałem (Warszawa) i na nazwę ulicy i nr - zaprowadziło mnie bez problemu.

 

Tymczasem będę szukał rozwiązania (opcji wgrania innej mapy) jak znajdę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cena aktualizacji jest jeszcze rzeczywiście za duża, ale z mojego rocznego doświadczenia podróży po kraju tak może z dwa, trzy razy nawigacja wprowadziła mnie w błąd i musiałem zawracać - zbudowali nowe drogi, jakieś nowe rozjazdy a navi prowadziła po staremu. Ale poza tym ja jestem zadowolony i w pozostałych kilku tys. km z włączoną navi było ok, łącznie z doprowadzaniem pod konkretne adresy. Przedtem jeździłem z automapą, ale i teraz nie narzekam, może dlatego że navi w gratisie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bumblebee

Wczoraj przejechałem się do Ułęża, jako kibic, i tak ... cel czyli UŁĘŻ - brak, pierwsze większa miejscowość przed - MOSZCZÓWKA - brak, duża pierwsza miejscowość - RYKI - brak. Co najciekawsze a zarazem najśmieszniejsze to fakt, iż wszystkie miejscowości są na mapach ale system ich nie rozpoznaje i nie wytycza drogi :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam tego systemu od ponad roku. Moja opinia jest pozytywna, jeżeli chodzi o wyznaczanie tras i uaktualnianie w zależności od zmian trasy. Bolączką jest natomiast działanie wyszukiwarki miejscowości - jest bardzo uboga lista nazw.

Odrebnym tematem jest możliwość aktualizacji map. W serwisie proponują tylko zakup nowej karty SD za ok. 500 PLN. Czy ktoś coś wie o innych możliwościach aktualizacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość qq_user

Czy odbierał ktoś teraz w maju qq -jak to jest z tą nawigacją - mapy są z 2010 czy jest update na 2011? Czy ktoś wie kiedy będzie dostępne menu po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...