Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana tylnego (napędu) mostu.


Gość Edi70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Proszę o pomoc i podpowiedź. Mam Renault koleos 2,0dci automat 4x4 2012r kupiłem z uszkodzonym mostem – most pękł na pół . Próbuje dobrać most jednak jedyne oznaczenie które posiadam to R145 #2c nie za bardzo wiem jak dobrać - czy istotne są przełożenia? Kilku sprzedawców z którymi rozmawiałem twierdzi że jest jeden typ i pasuje od Nissana t30, t31 od qasqhaia, murano i dustera. Nie wiem na ile to prawda . Będę wdzięczny za jakieś wskazówki czym się kierować. Rozrzut cenowy w zależności od modelu i marki to od 800-3000zł. Nie mogę nigdzie znaleźć mostu z identycznym oznaczeniem co moje ( zastanawiam się czy i jakie ma znaczenie oznaczenie #2c) . Dziękuję za wszystkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy składowe mostu do T30 znajdziesz pod poniższym linkiem. Z tego co widzę to całościowy dyferencjał ma numer OEM oznaczony jako 38300-8H500 (pozycja 27 na diagramie) 

http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t30/2006_10/type_22/power_train/rear_final_drive/illustration_1/

Wchodząc w numer OEM na diagramie dostaniesz informacje w jakich innych modelach Nissana dany element występował.

http://nissan4u.com/parts/info/383008H500/

 

 

Elementy składowe mostu do T31 znajdziesz pod poniższym linkiem. Z tego co widzę to całościowy dyferencjał ma numer OEM oznaczony jako 38300-JD610 (pozycja 31na diagramie) 

http://nissan4u.com/parts/x_trail/el_t31/2007_10/type_22/power_train/rear_final_drive/illustration_1/

Wchodząc w numer OEM na diagramie dostaniesz informacje w jakich innych modelach Nissana dany element występował.

http://nissan4u.com/parts/info/38300JD610/

 

Przeszukując Internet po numerach OEM wstawiaj znak myślnika po pierwszych 5 znakach, czyli przykładowy numer 383008H500 zamień na 38300-8H500. Powinieneś dostaniesz lepsze odpowiedzi.

Skoro numery są inne to raczej oznacza że są między nimi jakieś różnice. Pewnie bardziej chodzi o korpus zewnętrzny, czyli elementy mocowań, środek może być taki sam ale to trzeba by sprawdzić. Tu już musisz sobie sam zdecydować czy kupujesz cały sprawny, czy też interesuje Ciebie tylko środek i sam go sobie naprawisz.

 

Instrukcje serwisową do tylnego dyferencjału od modelu T30 masz tu

https://carmanuals2.com/nissan/x-trail-2006-rear-final-drive-section-rfd-52438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.11.2021 o 01:06, Zordon22 napisał:

Proszę o pomoc i podpowiedź. Mam Renault koleos 2,0dci automat 4x4 2012r kupiłem z uszkodzonym mostem – most pękł na pół . Próbuje dobrać most jednak jedyne oznaczenie które posiadam to R145 #2c nie za bardzo wiem jak dobrać - czy istotne są przełożenia? Kilku sprzedawców z którymi rozmawiałem twierdzi że jest jeden typ i pasuje od Nissana t30, t31 od qasqhaia, murano i dustera. Nie wiem na ile to prawda . Będę wdzięczny za jakieś wskazówki czym się kierować. Rozrzut cenowy w zależności od modelu i marki to od 800-3000zł. Nie mogę nigdzie znaleźć mostu z identycznym oznaczeniem co moje ( zastanawiam się czy i jakie ma znaczenie oznaczenie #2c) . Dziękuję za wszystkie wskazowki

Jak sobie z tym poradziłeś? Mam ten sam problem. Co ciekawe znalazłem most z x-traila t30 z identycznymi oznaczeniami jak mój z Koleosa (2009r. 2.0 dci, manual). Tyle że jeden ze sprzedawców na allegro powiedział mi, że części z Koleosa to to samo co x-trail t31 a t30 już raczej nie i że w przypadku mostów Koleos i x-trail t31 numery na moście nie mają znaczenia, bo jest jeden rodzaj przełożenia i wszystkie się zamieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dobry wieczór, pozdrawiam wszystkich klubowiczów! Mam przed sobą temat wymiany mostu w moim T30 2.0 benz. W związku z tym, proszę doświadczonych w temacie o pomoc i podzielenie się garścią informacji… Czy most w benz to ten sam model jak w 2.2 diesel? Gdzie namierzyć i kupić sprawny most? Mam tez problem z wiązką mdzy mostem a pokrętłem sterującym, trzeba wymienić. Może ma ktoś pomysł gdzie kupić? Może być razem z pokrętłem sterującym napędami… z góry bardzo dziękuję za podzielenie się wiedzą i pozdrawiam!

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie , czy idzie z innego modelu dopasować dyfer do T30 automat 2,5 B ? Bądź może ktoś ma informację gdzie można kupić używkę ?

Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Edytowane przez Rafal81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, sorry za odkopywanie tematu, ale orientował sie któryś z kolegów, czy wszystkie R145 mają takie same przełożenia? Nigdzie nie mogę znaleźć, jest to masowo stosowany dyfer w wielu modelach i markach, ale informacji brak. Według rozpiski kilka postów wyżej, części w obydwu dyfrach mają różne numery i teoretycznie żaden z nich nie był stosowany z silnikiem M9R 140kW, ale o przełożeniach nie ma nic.

I czy może któryś z kolegów próbował przekładać haldex pomiędzy różnymi R145?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba źle czytałeś wątek. Jakieś 6 postów wcześniej (listopad 2021) podałem linka do dokumentacji i na stronie 34 w tabeli dla R145 masz podane Gear ratio = 2.466. Nie wiem czy o ten parametr Ci chodzi?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Dokładnie o to chodziło, nie doczytałem do końca tego dokumentu, bo myślałem że to sama instrukcja.

Wygląda na to że Koleos 2 ma takie samo przełożenie jak T30.

Ciekawe tylko czy haldex spasuje, bo jest taki jak w T32, ale tam jest już inne przełożenie z tego co wynalazłem.

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...