Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/P11] NAPRAWA KLUCZYKA


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DINO Czy po wymianie przełącznika trzeba programować kluczyk od nowa? Bo trzy posty wyżej adambyw po wymianie programował kluczyki? Wydaje mi się, ze to nie ma wpływu.

Edytowane przez tnt_gt
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to pasowało by gdzieś podjechać żeby sprawdzić czy pilot wysyła jakieś sygnały ;/

Wszystkie piloty i nadajniki sprawdza się w jeden sposób: bierze się aparat cyfrowy, lub w tej chwili telefon komórkowy włancza się aparat, kierujemy obiektyw na badane nadajnik czy to pilot telewizora czy kluczyk, i wciskamy guziki, na monitorze aparatu czy ekranie telefonu powinny ukazać się migające światełka , czasami lekko fioletowe, niebieskie zielone, czerwonawe no różne, nie wierzycie ? sprawdźcie z pilotem telewizora :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie piloty i nadajniki sprawdza się w jeden sposób: bierze się aparat cyfrowy, lub w tej chwili telefon komórkowy włancza się aparat, kierujemy obiektyw na badane nadajnik czy to pilot telewizora czy kluczyk, i wciskamy guziki, na monitorze aparatu czy ekranie telefonu powinny ukazać się migające światełka , czasami lekko fioletowe, niebieskie zielone, czerwonawe no różne, nie wierzycie ? sprawdźcie z pilotem telewizora :rolleyes:

 

kolego, chyba coś Ci sie pomieszało. optyka i sensor swiatloczuly aparatow nie ma absolutnie NIC wspolnego z falami radiowymi pochodzącymi z pilotów. A jeśli już wspominasz o pilocie od telewizora, to tutaj w gre wchodzi podczerwień pochodząca z diody nadawczej pilota. Ludzkie oko nie dostrzega tego zakresu fal światła, ale matryce w aparatach/kamerach juz jak najbardziej tak. Widoczne one są jako zwykłe, białe światło, na ekranie aparatu.

 

to tyle OT i sprostowania niezbyt precyzyjnej informacji przedmowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja programowałem, bo miałem jeden zaprogramowany. Albo inaczej, kupiłem auto, piloty nie działały, po wymianie baterii jeden wstał, ale mogłem tylko otworzyć, bo przełączniki były... a właściwie ich nie było, a drugi cisza. Po wymianie switchy i przeprogramowaniu wstały oba.

 

Przełączniki kupiłem w pierwszym z brzegu sklepie elektronicznym (kraków ul. kalwaryjska). Faktycznie nie widzę takowego w TME. Rozmiar 6 (albo 8)mm x 3,5 x 2,5mm

Ale zerknij np tu:

http://www.inelsc.pl/Mikroprzelacznik_RESET_SMD_25mm_2piny_PYLOSZCZELNY-856.html

 

Na pilocie jest napisana częstotliwość. Coś ponad 400MHz, jak macie taki odbiornik to można sprawdzić :)

Aparat fotograficzny raczej średnio się tu przyda.

Edytowane przez adambyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja sprawdzałem czy moje piloty żyją na starym telewizorze analogowym, odłączyłem kabel antenowy, ustawiałem go w pobliże częstotliwości właśnie około 400MHz i naciskałem guziki pilota, na monitorze pojawiały się wtedy poziome pasy. Po tej operacji byłem pewny że należy je tylko zaprogramować od nowa i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procedura programowania:

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.

2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.

4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

 

zaznaczylem na czerwono wink.gif samochod nie mruga kierunkami, tak jakby sygnal z pilota w ogole do niego nie docierał. już staralem sie wykonac tę czynnosc jak najszybciej, ale to nie przynosi efektu. kombinowalem na rozne sposoby, zamiast trzymac unlock probowalem wcisnac lock, no... wszelkie kombinacje.

 

 

Witam,

 

pierwszy raz na tym forum ...

ale mam ten sam problem.... tzn. po wykonaniu pkt. 1 mruga 2 razy - natomiast po wcisnieciu UNLOCK oraz 3 razy LOCK nic sie nie dzieje po wyk. pkt. 4 mruga 2 razy czyli konczy procedure - wyglada na to, ze nie otrzymuje sygnalu z pilota...

Dla wyjasnienia - pilot dzialal ale kiepsko (wiec pilot sprawny) - wymienilem baterie na nowe (dobrze sa wlozone) i przestal dzialac ...

 

Czy ma ktos moze jeszcze jakies sugestie co zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jak kupiłem zestaw naprawczy na alledrogo, to tam były przyciski i sobie je przelutowałem. Śmiga elegancko. Dodam, że nie jestem elktronikiem i nie mam lutownicy jakiejś profesjonalnej pistoletowej, tylko taką starą co się długo nagrzewa. Nic trudnego. Wymień mikrostyki i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, pistoletowa lutownica, nie jest lutownicą profesjonalnie stosowaną w elektronice. A raczej lolby lutownicze połączone zte stacją stabilizującą temperaturę i takie tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już pomijam fachowe stwierdzenia i nazewnictwo, stwierdzam fakt, że pistoletową zakończoną odpowiednim grotem dużo lepiej mi się lutowało różne rzeczy, niż tą co mam ;) Zachęcam do samodzielnej naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drobne "Ale" niektórych elementów nie można lutować lutownicą pistoletową transformatorową, ze względu na prąd przepływający przez grot. Może on uszkodzić wrażliwe elementy elektrostatycznie.

Dlatego mimo wszystko polecam takie rzeczy lutować lutownicą grzałkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja programowałem, bo miałem jeden zaprogramowany. Albo inaczej, kupiłem auto, piloty nie działały, po wymianie baterii jeden wstał, ale mogłem tylko otworzyć, bo przełączniki były... a właściwie ich nie było, a drugi cisza. Po wymianie switchy i przeprogramowaniu wstały oba.

 

Przełączniki kupiłem w pierwszym z brzegu sklepie elektronicznym (kraków ul. kalwaryjska). Faktycznie nie widzę takowego w TME. Rozmiar 6 (albo 8)mm x 3,5 x 2,5mm

Ale zerknij np tu:

http://www.inelsc.pl...CZELNY-856.html

 

Na pilocie jest napisana częstotliwość. Coś ponad 400MHz, jak macie taki odbiornik to można sprawdzić smile.gif

Aparat fotograficzny raczej średnio się tu przyda.

 

Kupiłem przełączniki które zaproponowałeś, przelutowałem i kluczyg śmiga jak ta lala :) Wielkie Dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

polecam sprawdzenie polaryzacji baterii.. ja sie zasugerowalem tym jak byla wlozona wczesniej stara i juz zaczalem sie zastanawiac czy moj pilot wysyla sygnaly czy nie wysyla (brak reakcji przy programowaniu po UNLOCK + 3x LOCK)

 

po wymianie samych wyalacznikow i baterii na nowa, dobrze wlozona dziala bez programowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

NISSAN I INFINITI-Programowanie.

1- Dotyczy wszystkich rodzajów pilotów zdalnego sterowania

2- Zamknij wszystkie drzwi(niektóre modele/roczniki wymagają dodatkowego zaryglowania zamka)

3- Włóż i wyjmij kluczyk ze stacyjki "ponad" 6 razy w ciągu 10 sekund

4- Kontrolki kierunkowskazów zaświecą się dwukrotnie.

5- Włóż kluczyk do stacyjki i przekręć go do pozycji ACC.

6- Wciśnij dowolny klawisz na pilocie zdalnego sterowania aby go zaprogramować.

7- Kontrolki kierunkowskazów zaświecą się dwukrotnie co jest potwierdzeniem zaprogramowania pilota.

8- Dotychczasowy program pilota jest w tym momencie skasowany(dotyczy programowanych wcześniej pilotów)

9- Aby zaprogramować kolejne piloty:

>Otworz a następnie zamkni wszystkie drzwi używając przycisku centralnego na panelu drzwi kierowcy(ten z kłódeczką), nie używaj do tego celu pilota zdalnego sterowania

>Wciśnij dowolny klawisz na drugim z pilotów, który ma zostać zaprogramowany.

>Kontrolki kierunkowskazów zaświecą się dwukrotnie co jest potwierdzeniem zaprogramowania pilota.

>Dotychczasowy program kolejnego pilota jest w tym momencie skasowany(dotyczy programowanych wcześniej pilotów)

10- Powtórz krok 9- w celu zaprogramowania kolejnych pilotów. Zaprogramowanych może zostać do 4 pilotów.

11- Aby zakończyć tryb programowania otworz drzwi kierowcy.

UWAGA ! : Upewnij się, że za każdym razem CAŁKOWICIE wyjmujesz kluczyk ze stacyjki. Nie rób tego ani zbyt WOLNO ani zbyt SZYBKO. Po szustym razie kontrolki kierunkowskazów powinny zaświeć dwukrotnie. Włóż wówczas powtórnie kluczyk do stacyjki i przekręć go do pozycji ACC, I.T.D

Większość problemów z programowaniem wynika albo z NIECAŁKOWITEGO wyjmowania kluczyka ze stacyjki, albo zbyt WOLNYCH lub zbyt SZYBKICH powtórzeń czynności! Cykl 6 złożeń i wysunięć musi zakończyć się w 10 sekund!!!!!

Miłej zabawy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,może komuś się przyda.

Opiszę jak ja dorobiłem 2 kluczyk do Primery 2000 rok prod. 2.0 benzyna, kluczyk z pilotem 2 przyciski NATS z Siemensem.

 

1.Zakupiłem kluczyk na szrocie z działającym pilotem (można sprawdzić, gdzie dorabiają klucze czy pilot w kluczyku wysyła sygnały)60zł całość.

 

2.Dorobienie kluczyka tzn.grot plus immobiliser 240zł

 

3.Zakup surowego kluczyka 50 zł 

 

 

Immobiliser dorabiany , przynajmniej w moim przypadku ma kształt dość sporej szklanej  rurki i w kluczyku gdzie jest oryginalne immo nawet po jego wydłubaniu nie bardzo chce się zmieścić więc w kluczyku gdzie  jest  dorobiony grot w miejsce gdzie był pilot włożone jest immo a w kluczyku surowym po odpiłowaniu grotu włożony jest pilot od otwierania i zamykania auta.

 

na koniec trzeba było zaprogramować kluczyki żeby otwierały i zamykały auto łącznie z alarmem.

 

U mnie zadziałała ta procedura i auto było otwarte z pilota 2 razy czyli wszystkie drzwi odblokowane przed programowaniem:

 

1. przekręcić kluczyk w stacyjce 6 razy w ciągu 10 sekund (włączasz zapłon i wyłączasz), po 6 razie na pozycję ACC i powinien mrugnąć kierunkami 2 razy.
2. trzymając pilota blisko stacyjki wcisnąć i trzymać na pilocie UNLOCK, trzymając UNLOCK wciskasz 3 razy LOCK- powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.
3. następnie bierzesz drugiego pilota i też wciskasz i trzymasz UNLOCK i 3 razy wciskasz LOCK- znów powinien mrugnąć 1 raz kierunkami.
4. na końcu przekręcasz na pozycję ZAPŁON i wtedy powinien mrugnąć 2 razy.

 

Całość 350 zł i działa

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mój pierwszy post na forum. 

 

Mam następujący problem: mam dwa kluczyki. Pierwszy w 100% sprawny, drugi po włożeniu w stacyjkę i przekręceniu nie wyłącza immobilizera (wciąż pali się czerwona ikona "włączonego immobilizera" i nie możliwe jest odpalenie auta). Dodam, że wł/wył alarm oraz otwieranie/zamykanie drzwi z pilota jest możliwe. 

 

Czy konieczna jest wizyta w ASO aby naprawić kluczyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Immobilaizer i alarm to dwa niezależne systemy.

Trzeba zakodować kluczyk w komputerze immobilaizera.

Dzięki za informację... Teraz "płacz i płać" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podpowiem, tu:

http://www.aliexpress.com/item/Blank-Key-shell-for-Nissan-Almera-Micra-Primera-X-Trial-Cargo-Terrano-REMOTE-FOB/862357830.html

 

Za ok 30zł można kupić obudowę do kluczyka. Tylko trzeba troszkę poczekać na przesyłkę.

Są też na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Spotkała mnie ostatnio przykra niespodzianka. Pilot odmówił posłuszeństwa. Ceny za dorobienie klucza w ASO to nieporozumienie. Naprawić nie mieli zamiaru.

 

Uszkodzenie polegało na tym, że pilot nie działał prawidłowo. Nie zawsze zamykał/otwierał, w końcu w ogóle przestał.

Kluczykiem można było uruchomić samochód, problemem było samo sterowanie alarmem.

 

Zamówiłem w internecie zestaw naprawczy. Składał się on z kompletnej obudowy, a także dwóch nowych styków.

 

Do wykonania naprawy konieczna jest wiedza dotycząca lutowania małych elementów, dobra lutownica (ja używałem grzałkowej lutownicy o mocy 50 watt i bardzo cienkim grocie). Oczywiście cyna i kalafonia (lub coś kalafoniopodobnego) jak najbardziej wskazane.

 

Na początek należy rozmontować kluczyk i dostać się do płytki z elektroniką.

 

407197.jpg

 

468580.jpg

 

792821.jpg

 

Kiedy oddzielimy grot klucza od obudowy elektroniki, zabieramy się za rozmontowanie drugiego ze wspomnianych elementów.

 

755252.jpg

 

899216.jpg

 

976395.jpg

 

Następnie wyjmujemy osłoniętą plastikową nakładką "płytę główną" pilota.

 

150945.jpg

 

610571.jpg

 

Kolejne zdjęcia pokazują na czym polegały uszkodzenia mojego pilota.

Sama obudowa, popękane w niej gumki to nie przyczyna usterki, a jej efekt.

Obudowa i gumowe przyciski uszkadzają się przez nieprawidłowo funkcjonujące styki na płytce z elektroniką.

 

898302.jpg

 

431237.jpg

 

I wspomniane już nieszczęsne styki.

 

962825.jpg

 

646256.jpg

 

186653.jpg

 

Styki zamontowane oryginalnie w pilocie posiadały gumowe elementy. Guma z czasem się wyciera, jej cząstki dostają się pod blaszki styków, powodują gorszy przepływ prądu i w efekcie musimy dusić przyciski pilota mocniej, aby auto otworzyć/zamknąć. Nowe styki, posiadają zamiast gumowych, elementy plastikowe. Po ich wciśnięciu daje się usłyszeć charakterystyczne, dźwięczne "KLIK". Pracują bardzo delikatnie. Bez porównania do starych, zużytych styków.

 

898795.jpg

 

455265.jpg

 

Dostępne są także styki z czerwonym przyciskiem. Podobno są one trwalsze, podobno mają większą ilość cykli przepracować. Żywotność styków z białym przyciskiem określana jest na 100.000 kliknięć. Z czerwonym - nie wiem.

 

Teraz należy przylutować styki do płytki, w miejsca gdzie znajdowały się popsute.

Raz jeszcze podkreślam. Należy posiadać wiedzę, należy posiadać dobrą lutownicę. W przypadku przycisku "ZAMKNIJ" blisko znajdują się inne elementy, które łatwo uszkodzić. Odradzam lutownicę transformatorową, ze względu na rozmiary grotu.

 

499592.jpg

 

958849.jpg

 

991078.jpg

 

Teraz wszystko należy zmontować w kolejności odwrotnej, do demontażu. Logiczne :)

 

573109.jpg

 

Na koniec napiszę jeszcze, że do kompletu była także bateria. Nie zmieniałem jej, ponieważ mój pilot na obecnie zamontowanej baterii nie ma problemu aby otworzyć/zamknąć auto zaparkowane przed blokiem, kiedy klikam pilotem z szóstego piętra. Czyli zasilanie jest OK :)

 

Bateria do pilota to model CR2025.

 

629443.jpg

 

 

Koszt zestawu naprawczego to kwoty zaczynające się od około 25 PLN + wysyłka. Czasem trafi się taniej, czasem drożej. Są także dostępne same obudowy, już od 10 PLN + wysyłka. Jednak uważam, że jeśli rozdarciu ulegają gumowe przyciski, oznacza to że styki są już na tyle zabrudzone pokruszoną gumą ze styków, że warto od razu zregenerować pilot kompleksowo.

 

Co ważne: po naprawie nie musiałem od nowa programować pilota. Pilot był bez baterii około 20 minut. Nie utracił ustawień, po zmontowaniu wszystkiego w całość od razu można było nim otwierać/zamykać samochód.

 

W razie pytań, chętnie udzielę informacji. Można pisać tutaj. Można pisać na PW.

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...