Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 by Truszczu


Gość truszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truszczu

Model: P11.144, 2000r

 

Silnik: QG18DE

 

Zasilanie: Pb + podtlenek butanu (LPG)

 

Moc: kiedyś 114KM (choć może spróbuję zabaw z chipem)

 

Przebieg: 102000km

 

Zmiany zewnętrzne: praktycznie brak poza płaskimi wycieraczkami i alusami

 

Zmiany wewnątrz: no tu już trochę więcej się zmieniło i jak tylko temperatura pozwoli dokończę projekt wnętrze i carpc.

- Została przeorana trochę deska i wstawiony w miejsce radia monitor LCD 7" dotykowy

- Monitor jest podłączony do laptopa umieszczonego na wysuwanej szufladzie pod fotelem pasażera. Do odpalenia wszystkiego potrzebowałem jeszcze przetwornicę na 230V, zasilacz do laptopa, aktywny hub USB, itp.

- Do radia musiałem dorobić kieszeń z włókna szklanego

- Przelutowanie trochę radia i lapka

- Przełącznik od awaryjnych pochodzi z almery tino i wpasowałem go w miejsce koło zegarów. Poprzedni był za duży

- Dodany uchwyt na kubki od mondeo i schowek od audi A3 (lub A2)

- W lusterku środkowym umieszczona jest kamera filmująca/rejestrująca przebieg trasy

- Z tyłu kamera cofania na podczerwień

- Tweetery philipsa od BMW (o wiele lepiej grają niż seria), na górze słupków dodane głośniki tylko do nawigacji

- Podłokietnik - większy zrobiony z włókna i obciągnięty skórą

- obszyta kierownica skórą, uszyty mieszek na biegi i ręczny, mieszki na przełączniki od kierunków i wycieraczek.

- Wszystkie panele pokryłem skajem samochodowym z gąbką aby był milsze w dotyku (początkowo miał być flock ale terminy był za długie)

- W miejscu popielniczki jest panel sterowniczy do komputera/LCD oraz gniazdo USB

- GPS umieszczony w miejscu na okulary

 

Co jeszcze zostało do zrobienia ?

- Audio i wytłumienie drzwi

- Tapicerka foteli szyta za zamówienie (przód już mam jeszcze czekam na tył i będę wymieniał wszystko + poprawiał fabryczne gąbki + podgrzewane fotele)

- Lepszy laptop/netbook bo kupiłem jakiś stary i tani i trochę słabo daje radę :D

 

Korzyści ?

- Nawigacja na 7"

- Pełna diagnostyka OBDII w czasie jazdy i nie tylko

- muzyka, filmy itp wiadomo co dusza zapragnie tylko :)

 

 

Fotki:

dsc00446t.th.jpg

 

dsc00447fv.th.jpg

 

dsc00449lt.th.jpg

 

img3873x.th.jpg

 

Na zimowych alusach:

dsc09794z.th.jpg

 

Wnętrze przed zmianami i to obleśne pseudodrewno:

img0234vn.th.jpg

 

I modyfikacje:

img5973q.th.jpg

 

dsc00950xd.th.jpg

 

96265968.th.jpg

 

94531765.th.jpg

 

76171384.th.jpg

 

98002103.th.jpg

 

86098813.th.jpg

 

43032061.th.jpg

 

62435720.th.jpg

 

Kolejny etap zmian wnętrza to wymiana obleśnej tapicerki :) Czemu obleśnej ? Nie mam pojęcia co to za tkanina ale była wiecznie brudna. Testowałem już różne środki czystości ale to nie pomagało lub pomagało ale na chwilę. Ale do rzeczy. Pierwszy fotel zajął mi 2 dni i trochę eksperymentowania. Dokumentację foto zrobiłem dopiero przy drugim ulepszonym fotelu. Pierwsze w kolejności było poprawienie kubełkowości fotela. Fabryczne fotele focusa lepiej opasają człowieka niż w primerze. Zastosowałem dosyć proste rozwiązanie. Zdejmujemy część tapicerki odpinając te denerwujące ćwieki.

 

img6201lp.th.jpg

 

img6197a.th.jpg

 

img6203om.th.jpg

 

 

Teraz wystarczy wbić coś ostrego (np. nożyczki) i przeciągnąć trytytkę następnie zawijamy ją w około pręta zalanego w tej piance. Wyciągamy z drugiej strony zaczepiamy o blachę i ściągamy ile chcemy. Fotel się utwardza a boczki przybliżają do środka fotela. Taki zabieg wykonałem na siedzisku i oparciu.

 

img6212t.th.jpg

 

img6213i.th.jpg

 

img6225.th.jpg

 

A tu przy okazji boczna poducha :)

img6210b.th.jpg

 

 

Kolejny punkt to dodatkowa pianka T35 aby było wygodniej i pokryć fabryczne nacięcia oraz druty w tapicerce. Z powodu mrozu nie mam fotek siedziska, ale są oparcia (w sumie praktycznie było to wszystko tak samo robione). Najpierw dopasowujemy i wycinamy odpowiednie kawałki pianki. Potem klej Bonaterm A-plus (AS jest do pistoletu) Może komuś się przyda to opiszę krótko jak go stosować. Nakładamy cienką warstwę, ale bez przesady z tą cienkością. Podgrzewamy suszarką i dopiero przykładamy materiał po chwili będzie trzymało bardzo mocno. Po przyklejeniu mojej pianki do fabrycznej pianki założyłem z powrotem tapicerkę i przykleiłem ostatnią warstwę na wierzch tapicerki (dodatkowo zastosowałem maty grzewcze ). Chciałem w ten sposób wyrównać nierówności w oryginalnej tapicerce i piance co wydaje mi się że się udało.

 

img6219p.th.jpg

 

img6220g.th.jpg

 

 

I dopiero teraz czas na nową tapicerkę. Wszyłem druty aby mieć za co ją ściągnąć.

 

img6215s.th.jpg

 

img6217c.th.jpg

 

Potem podobnie jak wcześniej nożyczki i przeciągamy trytytkę na oparcie dałem 8 szt na siedzisko 6szt.

 

img6222e.th.jpg

 

Teraz najgorsze bo było trzeba na ślepo przeciągnąć krytykę przez drut w nowej tapicerce i przeciągnąć ją z powrotem na tył fotela gdzie zaczepiamy o blachę i ścigamy ile chcemy.

 

img6227s.th.jpg

 

img6225.th.jpg

 

I na koniec wystarczy wszystko ładnie dopasować, podkleić gdzie trzeba i cieszyć się z nowych foteli, które są sztywniejsze, trochę twardsze i poprawiło się trzymanie boczne.

 

img6229h.th.jpg

 

img6233m.th.jpg

 

img6238b.th.jpg

 

p11144.th.jpg

 

primerah.th.jpg

 

Został jeszcze tył i boczki w drzwiach lecz z nimi się wstrzymam ponieważ chcę jednocześnie wytłumić drzwi i nie ściągać tapicerki drzwi w mrozie aby nie połamać zatrzasków. No i zepsuł się zamek centralny tylnych drzwi to muszę się dowiedzieć czy da się go rozebrać i zrobić coś z nim.

Został mi jeszcze problem z ogrzewaniem foteli i rozgryzieniem o co chodzi w fabrycznym przycisku od podgrzewania foteli. Czy był jakiś dodatkowy moduł odpowiedzialny za ogrzewanie foteli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie :)

Ładnie obszyte siedzenia - fajna robota,jesteś tapicerem czy jak?:D

Fajny pomysł z ekranem, aczkolwiek myśle, że powinien nawigaować itp a nie oglądać filmy :P (rozproszenie uwagi).

Tylko jak sprawa się ma z tym laptopem? Nie przeszkadza mu temp? Nie wywala błędów przy jeździe po naszych drogach? Jeszcze jedziesz wszystko na przetwornicy 12-230v :rofl: na dłuższą mete - to chyba nie jest wskazane :P

 

Ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truszczu

Tapicerem nie jestem. Bardziej siłą samozaparcia :D

LCD to nie tylko filmy, ale też lepszy dostęp do muzyki, nawigacja, komputer pokładowy, OBDII, rejestrator drogi przed autem(kamera), kamera cofania itp. :)

Laptop żyje :D Już trochę kilometrów z nim zrobiłem. Jak na razie nie ma błędów w zimę w mrozie też działa choć mocno szronem się pokrywa czasem :P Dlatego wstawiłem taniutki sprzęt w razie się zepsuje nie będzie żal. Dopiero po testach zdecyduję się może na lepszy sprzęt.

Laptop ma zasilacz osobny. Specjalny samochodowy aby nie było zakłóceń. Przetwornica służy tylko i wyłącznie do zasilania huba USB :) Wyszło taniej niż robić specjalny stabilizator na 5V i 5A. No a w razie czego zawsze można użyć ją do czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

autko zacne z fajnym wyposażeniem,ale skąd taki niewielki przebieg??przeciez to nie 3 letnie autko,jest--może jakiś rodzynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Primera, widać, że zadbana ;)

 

Fajny pomysł z tym ekranem i laptopem. Jaki masz tam system, że Ci współpracuje z dotykowym ekranem? Zwykłe, dajmy na to XP podejdzie??

A tak swoją drogą, możesz wsadzić taką matę grzewczą również do tej szuflady pod fotelem, to będzie lepiej znosił zimę ;) Najlepiej by było, gdyby działała jak webasto, że wsiadasz rano, a laptop jest ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...