Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie Juke


Gość skawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie do zapalenia rezerwy wystarcza na nieco ponad 500km ;).

 

 

O ja Cie ... :huh: no to faktycznie ,zdecydowanie za maly ten bak ,czeste wizyty musisz miec na stacji ? :)

190 kucy lubi pic , cos za cos :devil::dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.Wtedy bylby wiekszy zasieg , niz te niecale 800 km :rolleyes2:

 

U mnie przy baku 60l dałoby się spokojnie przejechać 450 km do zapalenia się kontrolki rezerwy i to byłoby już w miarę OK jak dla mnie - jeżdżąc Juke na codzień tankowałbym co 3 dni. W tej chwili rezerwa się zapala po przejechaniu niespełna 400 km, co dla mnie oznacza tankowanie co dwa dni  :rolleyes:  - jakoś tak mam, że jeśli można wybierać to wolę tankować na znanej stacji "pod domem" niż gdzieś w przypadkowych miejscach w trasie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jak moc ale 240 Nm już przy 1750rpm,robi swoje :dribble:

Moment 240Nm silnik 1.6t uzyskuje dopiero ok. 3600 obr - sprawdzone na hamowni7c22e9bdd3c64861aeea05e45f80151d.jpg

Tryby eco, normal, sport to nie tryby pracy silnika - na każdym uzyskuje ten sam moment i moc w funkcji obrotów. To jest jedynie regulacja charakterystyki pedału gazu która na normal jest liniowa, na sport wykładnicza a na eco odwrotna do sport. Wszystko zależy ile wciśniesz :)

Mój 1.6t po upgradzie do 240km i 320nm przy jeździe mieszanej ale 80% to warszawa pali ok. 10.5. Uważajcie bo wskazania komputera przekłamują - lepiej to policzyć samemu.

dziś wyszłam na kompletną blondynkę, sprzedawca zalecał nam paliwo 95 oktanowe, ale nie powiedział że 95 ma max 95, a do mojego żuczka powinnam kupić 98 bezołowiową... no comments...

Ja leję 95 i jest ok ale w upały (jak będą) proponuję 98 jeśli chcesz zachować obecną dynamikę auta.

Dla kogoś kto ma za małą moc silniczki 1.5 dCi w Juke czipują jeszcze na 130KM i 300Nm - poszalejemy po gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witajcie, przy "normalnej" jeździe pali średnio 6,6-6,8. Natomiast kiedy się spiesze i cisne to ponad 8. W sumie jestem milo zaskoczona bo przed zakupem obawiałam się bolesnych tankowań. a przejechałam już 9tys km.  pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla kogoś kto ma za małą moc silniczki 1.5 dCi w Juke czipują jeszcze na 130KM i 300Nm - poszalejemy po gwarancji...

 

 

Jakies konkrety ? Masz jakies namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda 1.6t fabrycznie 190KM/240Nm ale po wymianie wydechu i optymalizacji map wtrysku jest 240KM/320Nm.

Pali mniej bo jeżdżę w zasadzie tak samo ale frajda jest objechać jakieś bmw czy mustanga za 2 razy większą kasę :). Ponadto okzało się, że te silniki w zakresie 1500-3500 obr. są przelane i trzeba było zdjąć dawkę. Dodano paliwa na większych obr. Turbina dmucha 1.38, fabrycznie miała 1.2atm.

Wydech robiony w PrzemoCar w Wiązownej a mapy w Ecu Performance w Warszawie. Obie firmy szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim :),

 

chciałbym nieco pociągnąć wątek o którym wspomniał kilka postów wyżej GhostDriver. Mam okazję testować Nissana Juke 1.2 115 KM. Generalnie bardzo fajne autko do miasta, jednak jest kwestia, która trochę mnie dziwi.

 

Otóż odbierając samochód został on zatankowany pod korek. Wlane ~39 l, w zbiorniku było jeszcze kilka litrów, więc zakładam, że wsiadając do niego miał w zbiorniku 43-46 l. Początkowo komputer pokładowy wskazywał zasięg 400 km. Przez trzy dni przejechałem nim 300 km (głównie w trasie) przy średnim spalaniu poniżej 6.0 l, więc teoretycznie powinien spalić ~18 litrów (~40 % pojemności), natomiast na komputerze pokładowym wyświetla się zasięg tylko 300km a wskaźnik stanu paliwa pokazuje dokładnie połowę.

 

I teraz pytanie do bardziej zorientowanych :). Czy na podstawie Waszych doświadczeń komputer pokładowy przekłamuje spalanie, źle pokazuje ilość paliwa w zbiorniku itp?

 

Miałem okazję jeździć kilkoma nowymi Nissanami i jeszcze z czymś takim się nie spotkałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam :)

U mnie tez teraz wyszlo,ze komputer pokazuje inaczej,co do ilosci paliwa w zbiorniku.

Ogolnie polowa baku to mniej wiecej 400 km zasiegu.Czyli wychodzi 800 km na jednym zbiorniku ,co sie zgadza w 99%. :spoko:

Zdjecie z wczoraj ....na 1/4 baku przejechalem 300 km.

300km x 4 = 1200 km zasiegu ??? HA HA HA HA :lol:

Nigdy w zyciu  :D

post-93557-0-61286500-1474488509_thumb.jpg

post-93557-0-48500100-1474488521_thumb.jpg

post-93557-0-70873700-1474488542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , jeżdżę juke 1,6 117km i nie podoba mi się spalanie w mieście powyżej 8 litrów w trasie 6 i więcej dużo więcej niż przewiduje producent, nie mam ciężkiej nogi , oszczędzam go bo wiem że musi się ułożyć , napiszcie ile wasze auta palą. 2016 nowy  5 tys przejechane  U mnie podobnie CYKL mieszany trasa miasto na economic 242 km  22 l paliwa  na normalnym trybie 241 km   17 l paliwa jeszcze nie probowalem sport czasami tylko zalaczam ,takze samochod mojej zony ale uwazam za swietne autko 

 

Witam , jeżdżę juke 1,6 117km i nie podoba mi się spalanie w mieście powyżej 8 litrów w trasie 6 i więcej dużo więcej niż przewiduje producent, nie mam ciężkiej nogi , oszczędzam go bo wiem że musi się ułożyć , napiszcie ile wasze auta palą. 2016 nowy  5 tys przejechane  U mnie podobnie CYKL mieszany trasa miasto na economic 242 km  22 l paliwa  na normalnym trybie 241 km   17 l paliwa jeszcze nie probowalem sport czasami tylko zalaczam ,takze samochod mojej zony ale uwazam za swietne autko 

 

2016 nowy  5 tys przejechane  U mnie podobnie CYKL mieszany trasa miasto na economic 242 km  22 l paliwa  na normalnym trybie 241 km   17 l paliwa jeszcze nie probowalem sport czasami tylko zalaczam ,takze samochod mojej zony ale uwazam za swietne autko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Mam Juke 2010, 1.6, 117kh,CVT, przejechane 60400. Mam go  2/5 roku.

Do tej pory palil ca.7.2l po miescie latem i 7.6l zima. Na trasie schodzil do 6.4l.

W tym roku jak zwykle byl na przegladzie, lacznie z wymiana oleju w skrzyni biegow.

Niestety zaczal palic  wiecej, doszedl do 8.6l jak bylo jeszcze cieplo, teraz temperatura spada i moge

miec niespodzianke

Ustawilam licznik spalania bierzacego, nie wiem jak to sie dokladnie nazywa i mam niespodzianke.

Kazde zatrzymanie auta, zwolnienie prawie do zera przed skrzyzowaniem pokazuje spalanie 30.0 l.

Po ruszeniu wskaznik spalania spada. Nie sprawdzilam obrotow, ale na P tez ma 30.0l, i wszystko

przy rozgrzanym silniku.

Czy ktos z Was moze mial cos takiego? Albo moze wiedziec co to jest?

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jakos mnie to nie przeknuje, stojac powinnam miec spalanie na najnizszym poziomie,

jakim, nie wiem.

Na pewno cos sie dzieje, jednak ponad 2 lata go znam i srednie spalanie utrzymywalo sie na

rownym poziomie a teraz skoczylo.

Powiedz mi jak twoj Pulsar, jestes zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

Dotarlo :fish: , wczoraj oprocz zmeczenia :dribble: doszedl ten problem i jakos sie zawiesilam. :0recourse:

Co do Pulsara, mialam okazje prowadzic Diesla turbo, rewelacyjne przyspieszenie, i komfort jazdy.

Pytam sie o ewentualny servis, jest to nowe auto i na jakich podzespolach go wyprodukowali?

Juke w servisie wcale nie jest tani a co z Twoim na przegladach?

Przyznaje sie, ze nie czytalam uwaznie Waszych postow, bo mi troche czasu brak, dlatego prosze

o wyrozumialosc :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D jakim najniższym? Każdy Nissan tak ma... te 30 litrów oznacza raczej, że spalanie jest nieokreślone.

Nie tylko nissan tak mam w kia też tak  jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Mimo, ze juz zrozumialam :jump: to jakos nielogiczne mi sie to wydaje. Widocznie

projektant :whistle: chcial dostarczac stresu takim uzytkownikom jak ja.

Z tym, ze dalej zostal problem tego wiekszego spalania. Niestety nie moge na razie

podjechac do warsztatu, zeby to sprawdzili, wyjde z zalozenia, ze jak sie chce jezdzic to trzeba

tankowac, tak jak radio puszczone glosniej zmniejsza odczucia sluchowe :D pracujacych czesci auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Wasze podpowiedzi, filtry i cala reszta, lacznie z paskiem wielo.... , dwoma tlumikami, tarcze+klocki itp wymieniane bylo w sierpniu, spalanie zwiekszylo sie po servisie, ciagle na letnich oponach. 2 tyg temu zmienilam na zimowki i dalej jest to samo, kola dopompowane do wymaganych norm. Jedno co to warsztat zawalil dwa poprzednie servisy, prosilam o servis na rocznik i przebieg. Niestety przejechalam o 20tys wiecej na oleju w skrzyni biegow. Ci co maja automat niech dbaja o wymiane oleju co 40tys, taki wymog. Czy moze to byc "powiklaniem" ze skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zciekawosci czy poprzednio, przed serwisem nie pokazywało takiego spalania jak autko stało na biegu jałowym. Pytam bo jeśli nie pokazywało poprzednio takich wyników a teraz pokazuje to wskazywało by na ingerencje serwisu w komputer, i martwić się z tego powodu nie ma co, a spalanie, nie sugeruj się tym co wyświetla, miarodajnym wynikiem jest sprawdzenie samemu po zatankowaniu i tak prawdę powiedziawszy pół litra więcej pół mniej czy to ma aż takie znaczenie, ma być przyjemność z jazdy a nie zamartwianie się tym pół litrem.

Paliwa tankowane na stacjach to loteria i tego się trzymaj. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi kubalon, ingerencja byla bo resetowali skrzynie i logowali na nowo po wymianie oleju.

Nie wiem jaki bylo spalanie chwilowe?? bo nie sprawdzalam, trzymam licznik na ilosci paliwa i ten przeklamuje na pewno.

Masz racje , jak sie ma auto to sie nim jezdzi. I tak mam lepiej bo poprzedni trzymal sie w okolicach 9.5l.

Mam jedna stacje Shell, i na niej tankuje ale co oni dostaja to nikt nie wie.

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę moim Żuczkiem prawie 5 lat..

Raczej nie zwracam uwagi na spalanie,jak poprzednicy wspomnieli-trzeba czerpać przyjemność z jazdy ,a nie patrzeć ciągle

ile pali.

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zoja61

mnie rodzice nauczyli mnie, zeby nie wyrzucac niepotrzebnie pieniedzy jak moge je przeznaczyc na cos przyjemniejszego,

ale w Twoim wypadku to mozna powiedzic: kto bogatemu zabroni. Ciesz sie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zoja61

mnie rodzice nauczyli mnie, zeby nie wyrzucac niepotrzebnie pieniedzy jak moge je przeznaczyc na cos przyjemniejszego,

ale w Twoim wypadku to mozna powiedzic: kto bogatemu zabroni. Ciesz sie dalej

Też nie jestem jakoś specjalnie rozrzutna,ale ciągłe sprawdzanie ,kontrolowanie, myślenie jak zaoszczędzić ten litr wg mnie odbiera całą przyjemność z jazdy.

I nie znasz mnie, więc nie oceniaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...