Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie Juke


Gość skawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ziuka napisał:

 Polega to na błędnych wskazaniach komputera, czy na faktycznie niższym spalaniu?  A jeżeli
rzeczywiście mniej pali - to dlatego że jest mocniejsza iskra ? czy jest może inny powód?  Osobiście doświadczyłem tego - jeżdżę regularnie dystans  100 km. palił mi 6.2 - 6,3 l  - po maksymalnym naładowaniu spalanie spadło do 5,4 - 5,5 l.  na tym samym dystansie.

 

 

Podpuszczasz? 

Czy jaja se robisz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  poprzednim poście twierdzisz że jest to możliwe , a teraz się dziwisz. Sam jestem zaszokowany taką różnicą i szukam na to odpowiedzi (może komputer zwariował) - może masz jakieś inne wytłumaczenie , i naprawdę nie podpuszczam i nie robię se jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Juke 1.2 dig-t '15

Jazda po mieście i średnie spalanie komp pokazuje 9.5L/100
Czy to nie za wiele?
Wcześnie był Suzuki Splash 1.0 i było 6.5L/100

Rozumiem że większa waga itp, ale żeby aż 3 litry różnicy było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie około 10 to jak jadę tylko 2 km i na 4 skrzyżowaniach się zatrzymuje. A tak w średnio trasy po 10 km to około 7.5.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio mały eksperyment ze spalaniem.

Otóż trasa 250 km taka sama w obie strony jak i warunki, temperatura około 23. Okna pozamykane.  Przed każdą jazdą auto zatankowanie pod korek. Jazda autostradą w obie strony.

1 trasa włączona klima na "auto"  tempomat ustawiony na 130 km/h  - spalanie średnie 8,23 l/100km

2 trasa powrotna klima wyłączona. Tempomat ustawiony na 130 km/h  - spalanie średnie 8,38 l/100km

Wniosek jest chyba tylko jeden - klima nie podnosi spalania, a jedynie komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima podnosi u mnie spalanie także o około 0,1-0,2L/100km więc frytki ale co ciekawe czuć na kołach zmianę bez a z klimą.

prosty test jak ruszę delikatnie na jedynce i wcisnę gaz na max do odcięcia to bez klimy piszczą oponki od 4tyś rpm a z klimą dopiero tracę przyczepność około 6tyś rpm więc kilka/kilkanaście koni się traci klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jestem szczęśliwą posiadaczką nissana juke 1.6 benzyna 190 km, 4x4 i mam pytanie bo jeżdżę na krótkich trasach i mój żuczek spala na trybie Eco 16 litrów, wyłączyłam nawet napęd na 4 i mam tylko na przód i zaczynam się trochę martwić czy to nie za dużo, czy to ma wpływ jednak krótki dystans tzn blisko domu szkoła, przedszkole i praca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, megig81 napisał:

Witam wszystkich jestem szczęśliwą posiadaczką nissana juke 1.6 benzyna 190 km, 4x4 i mam pytanie bo jeżdżę na krótkich trasach i mój żuczek spala na trybie Eco 16 litrów, wyłączyłam nawet napęd na 4 i mam tylko na przód i zaczynam się trochę martwić czy to nie za dużo, czy to ma wpływ jednak krótki dystans tzn blisko domu szkoła, przedszkole i praca. Pozdrawiam

Krótkie trasy czyli jakie ? Ja też mam 190 KM wersje, ale bez 4x4 i spalanie mam do 10l/100km w zimie. Używam Normal/Sport 50/50. Eco w ogóle nie używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, siwy77 napisał:

Krótkie trasy czyli jakie ? Ja też mam 190 KM wersje, ale bez 4x4 i spalanie mam do 10l/100km w zimie. Używam Normal/Sport 50/50. Eco w ogóle nie używam :)

Dziennie robię może z 15 km bo tak jak pisałam szkołę i przedszkole mam niedaleko domu i pracę również, czasami jeżdżę trochę dalej ale i tak wcale nie spada spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, megig81 napisał:

Dziennie robię może z 15 km bo tak jak pisałam szkołę i przedszkole mam niedaleko domu i pracę również, czasami jeżdżę trochę dalej ale i tak wcale nie spada spalanie.

No to dziwne, że aż tyle pali. Ja robię mnie km dziennie (różnie) i nie mam takiego spalania. Niech może odezwą się Ci co mają 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siwy77 napisał:

No to dziwne, że aż tyle pali. Ja robię mnie km dziennie (różnie) i nie mam takiego spalania. Niech może odezwą się Ci co mają 4x4.

Ja też do 15 km ale nie ciągiem tylko np. 2 km i chwilę postoju, potem znowu 2 km i np. 30 minut przerwy i tak to wygląda jakby w większości jeździł na ssaniu, zastanawiam się czy nie podjechać do jakiegoś mechanika na sprawdzenie np. sond itp. może tu leży problem, liczyłam się z tym, że 10 może palić ale nie 16l. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 18:40, siwy77 napisał:

No to dziwne, że aż tyle pali. Ja robię mnie km dziennie (różnie) i nie mam takiego spalania. Niech może odezwą się Ci co mają 4x4.

Ja jeżdżę Nissanem mało, ale jak już go uruchomię, to zwykle to jest co najmniej 30 km trasa, a zazwyczaj to tak koło 70 km "na raz", jazda raczej spokojna no i głównie poza miastem (chociaż też nie po autostradach czy drogach ekspresowych). Mam taki nawyk, że notuję spalanie dla wszystkich moich aut przy każdym tankowaniu (używam do tego aplikacji w telefonie). Za ostatni rok wykres spalania dla mojego Juke wygląda tak:

b3ee987862c72baa.png

Jak widać, przez ostatni rok przejechałem 7 kkm tym autem, więc niezbyt dużo. To ekstremum w postaci spalania w okolicach 19.9l/100km to wynik spowodowany wyjeżdżeniem całego baku po mieście, co odbiega od normalnego sposobu użytkowania tego auta. Jak widać minimalne spalanie w ciągu roku to 10.4, a średnie - 11.9. Zgodnie z instrukcją tankuję NoPb 98.

Ogólnie zejście poniżej 10l/100km to raczej wyczyn niż normalna sytuacja - w mieście rzecz absolutnie niewykonalna, w trasie - może, przy równej jeździe 80km/h, taka sztuka by się udała. Jeśli o paliwo chodzi, to nie jest to samochód jakoś specjalnie oszczędny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

NIssan wraca do rodziny.. tym razem coś małego . Córka dostała żółte F15 Nismo RS ,które stało u dilera od jakiegoś czasu w salonie i nikt nie chciał bo kolor dziki. Po kilku miesiącach użytkowania mówi ,że nic nie pali... wcześniej miała W169 A200 ( Mercedes ) i tamta piła sporo ponad 10L w mieszanym cyklu...Żółte kaczątko  w tej mocnej bardzo, topowej wersji ( fotele Recaro ciekawsze niz w moim CLSie :) ) wersji wypija średnio 8L z czego 30% to Berlin centrum.  Nawet jeśli komputer nie podaje dokładnie to i tak wynik poniżej 10 L jest rewelacyjny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Juka eksploatuję od marca tego roku (chociaż jest z połowy 2019), nakręciłem nim ok. 6500 km.

Jeśli chodzi o spalanie, to powtarzają się dwa skrajne wyniki:

- przy spokojnej jeździe na odcinku ok. 70 km (w tym ok. 25 km po mieście) spalanie wychodzi ok. 6,5 l/100 km 

- przy dość ostrej jeździe na autostradzie (odcinki ok. 300 km) spalanie nie przekracza 7,2 l/100 km

Uważam, że są to rozsądne wartości, a jakie jest Wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 21:41, megig81 napisał:

Witam wszystkich jestem szczęśliwą posiadaczką nissana juke 1.6 benzyna 190 km, 4x4 i mam pytanie bo jeżdżę na krótkich trasach i mój żuczek spala na trybie Eco 16 litrów, wyłączyłam nawet napęd na 4 i mam tylko na przód i zaczynam się trochę martwić czy to nie za dużo, czy to ma wpływ jednak krótki dystans tzn blisko domu szkoła, przedszkole i praca. Pozdrawiam

Witam wszystkich trochę czasu minęło prawie dwa lata jak pisałam, już ogarnęłam te spalanie, na krótkich trasach często jeżdżę na ssaniu (jesień zima wiosna) ale jak wyjeżdżam w trasy np. 200 km to spalanie mam 7l więc naprawdę rewelacja, a w mieście również często ruszając ze świateł zostawiajac inne samochody w tyle powoduje większe spalanie, ale mina innych kierowców bezcenna jak patrzą na taki mały niepozorny samochodzik który rusza jak strzała :), pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ps. Nie jeżdżę już na Eco tylko albo normal albo sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hathor napisał:

Rozsądne wyniki , chętnie bym u siebie widział takie ,ale moc robi swoje . Teraz stosuje dodatki czyszcząco/smarująco/oszczędzające do baku to się zobaczy jak będzie . Ma być lepiej wielopłaszczyznowo .  

Niestety, korzystanie (zwłaszcza nieumiarkowane) z mocy kosztuje, ale w wielu przypadkach daje przyjemność.

Oby te dodatki przyniosły pozytywny efekt, ale doswiadczenie mówi, że nie należy spodziewać się spektakularnych zmian.

9 godzin temu, megig81 napisał:

Nie jeżdżę już na Eco tylko albo normal albo sport.

Z eco korzystam tylko w dłuższych korkach, miasto to przeważnie normal, a autostrady to właściwie tylko sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hathor napisał:

I bardzo dobrze ,ponoć łańcuchy nie lubią eco . Ja tam nigdy eco nie stosuję .

Czyli są dwa powody ,małe odcinki i ołowiana noga ,ale Ci powiem że mój na krótkie odcinki nie ma więcej niż 12L . Ja jak jadę to często gęsto ktoś się chce ścigać , podobne uczucie mam jak reaguje i jak nie reaguje wtedy .

Przy 200KM to weź czasem nie skorzystaj ,a po za tym wtrysk bezpośredni robi swoje .

Dodatki to AR6900 , AR6400 i nowość Oilem Dr , wszystko potwierdzane i chwalone tu https://www.oil-club.pl/index.php?threads/dodatki-do-benzyny.377/ 

Poczytaj sobie obiektywnie . W moim aucie pewnie nikt nie stosował wcześniej niczego takiego ,zobacz jak denka tłoków zaczynają inaczej wyglądać .

 

 

W sumie nie dopisałam, jak już autko się nagrzeje i wyłączy się ssanie to oczywiście spalanie spada tak właśnie ok 10 do 12 l, ale mój mechanik powiedział że to jest normalne spalanie przy moim stylu jazdy i mając tyle koni a jeszcze jak włączę napęd na 4 to już norma takiego spalania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 15:45, Hathor napisał:

Czy tylko ja tak mam ?

Wskazanie spalania chwilowego , czy dolot na luzie , czy z hamowaniem silnikiem ,to wskazanie jest takie samo 1.9l/100km .

 

spalanie a dolot z hamowaniem silnikiem.JPG

spalanie a dolot na luzie.JPG

Jest to faktycznie dziwne po przesiadce z innego auta, ale Juki tak mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 21:38, neq napisał:

Czy tylko ja tak mam ?

Wskazanie spalania chwilowego , czy dolot na luzie , czy z hamowaniem silnikiem ,to wskazanie jest takie samo 1.9l/100km .

W moim Juke ( wyprodukowanym w czerwcu 2019, a kupionym przeze mnie w lutym 2020) wskazania są identyczne.

Widać firma tak zaprogramowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zwykłym 1.6 - 117 koni spalanie na luzie wyświetlało 30l/100km z tego co pamiętam , teraz coś przeprogramowali i pokazuje 1.9l .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi konkretnie o postój pod domem lub na światłach wtedy pokazywał 30l.

Myślałem że u was też o to chodzi i że inne oprogramowanie wgrali że pokazuje 1.9l.

Ja lalek 95 co jakiś czas powiedzmy raz na kwartał lałem lepsze paliwo , niestety od dwóch lat mam inne auto lub na luzie i dojeździe oraz typowym postoju pokazuje 0l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neq napisał:

Jak się stoi na ludzie to pokazuje 30, jak się jedzie na ludzie/hamując silnikiem to pokazuje 1.9.

U mnie też tak pokazuje i zastanawiam się, czy rzeczywiście spala 30 l (chyba na godz.) no bo przecież pojazd stoi.

W dniu 13.08.2020 o 01:14, Hathor napisał:

Piszesz o spalaniu ( luz na postoju ) ,czy ( luz na dolocie do np. zakrętu) ?

Bo to dwa inne stany i wyświetlane jest co innego przy jednym i drugim.

Przy luzie na postoju wyświetla i mi 30 , o tym już tu pisane było ,że to też dziwne jest .

Jeśli piszesz o drugiej opcji w nawiasie , czy możesz przytoczyć wpis z faktury lub jakiegoś warsztatowego papiera od mechanika ?

Chodzi mi o to przeprogramowanie .

 

 Czy wy koledzy lejecie tylko PB95 ,czy też PB98 i czy używacie dodatków do paliwa . Takich zapobiegająco ,smarujących uszlachetniaczy paliwa ?

Staram się lać PB98, a PB95 tylko sporadycznie, gdy lepszej nie ma. Dodatków żadnych nie stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 01:14, Hathor napisał:

Czy wy koledzy lejecie tylko PB95 ,czy też PB98 i czy używacie dodatków do paliwa

Ja się trzymam tego, co zalecił producent: 

71e5a7bc32f4404a.jpg

chociaż nie mam pewności, że to zalecenie nie jest na wyrost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...