Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Bagażnik nie chce się otworzyć

birkin

Recommended Posts

Mam pewien problem z bagażnikiem. Otóż po powrocie z pracy chciałem otworzyć bagażnik i w tym celu nacisnąłem przycisk wewnątrz auta aby otworzyć bagażnik i w tym momencie nastąpiło takie "trrrrrrrrr" i zapaliło się oświetlenie bagażnika tak jak by został otarty jednak nie dam rady go otworzyć. Ani ponowne wciśnięcie przycisku ani otwieranie z zewnątrz nic nie pomaga. Klapa nie jest jednak zamknięta gdyż na tablicy świeci się ostrzeżenie nie zamkniętych drzwi. Na pewno nie zamarzł zamek, gdyż całą noc stał w pomieszczeniu i pół godziny wcześniej działał bez problemów. W czym może być problem? Może coś się uszkodziło w zamku, gdyż kolega zamykając klapę dosyć mocno trzasnął :angry: klapą, więc może coś się uszkodziło?

Bezpieczniki wszystkie sprawdzałem i są ok.

Edited by birkin
PrzemekElbląg

A masz piszczenie, brzęczenie w kabinie takie jak nie zapięte pasy? Tez mi się zacina podobno to brak masy

odchyl oparcie tylnej kanapy po stronie kierowcy, włóż tam rekę i szukaj dźwigni do mechanicznego otwarcia klapy bagażnika.

A do wymiany masz tzw. "elektryczną klamkę bagaznika".

Na Allegro mozna znaleśc zook. 100 zł.

zeko

preston81

w primerach jest klamka do mechanicznego otwarcia bagola w kombi jak to wygląda i gdzie sie znajduje ?? w aso mowili ze nie ma ....

Witam

Preston, włazisz do bagażnika, na środku, przy samej podłodze zamek powinien być odsłonięty, znajdujesz takie białe okienko i długopisem, śrubokrętem, albo czymś w miarę płaskim otwierasz. Do kolegi z zacinającym się zamkiem, kolega grzmotną klapą i połamały się zatrzaski osłony zamka otwórz bagażnik według schematu powyżej, zdejmij osłonę zamknij bez niej kawałki plastiku powypadają, załóż co zostało z osłony więcej się nie zatnie bo zaczepy masz już połamane.

Na szczęście obyło się chyba bez uszkodzenia zamka. Po długim czasie poszukiwań owego awaryjnego otwierania klapy bagażnika udało mi się odnaleźć tę dźwigienkę, o której napisał VADER i otworzyłem bagażnik. I okazało się... że jest sprawny :):):) po prostu może coś "nie zaskoczyło", bo chwilę potem zaczął działać bez żadnych problemów i jak na razie działa cały czas :)

Mam tak notorycznie w zimie, przy ujemnych temperaturach, w kombi.

Numer jest taki, że podobno ten przycisk od wnętrza auta daje trochę za duże napięcie, które otwiera elektrozamek, niż ten który jest w klapie.

Póki zamek jest w miarę nowy i sprawny, to jest OK, potem zaczyna się zabawa.

Miałem tak jakiś czas temu, trrrrrrr i d*pa - klapa się nie zamyka. Trzeba się dostać do zamka, wypiąć wtyczkę i go rozebrać - okazuje się, że jest tam taki ślimak który otwiera klapę, i on jest poprostu wciśnięty pomiędzy dwa plastiki - od jazdy, wibracji, użycia plastiki się wyrabiają i powstaje luz. Jak przychodzi większy prąd, ślimak wyskakuje i d*pa. Trzeba to otworzyć, docisnąć ślimak i go zablokować. A w zimie otwierać auto od zewnątrz :)

• 1 year later...

Odkopuję trochę temat ale może komuś to co napiszę się przyda.

Ostatnimi czasy nagle przestał mi się otwierać bagażnik. Klamka wogóle nie reagowała, zrobiła się twardsza niż zwykle i ciężko było ją wcisnąć. Wcześniej naczytałem się na forum że właśnie ta część najprawdopodobniej będzie do wymiany. Postanowiłem rozbebeszyć klapę żeby sprawdzić co się stało. żeby dostać się do włacznika należy zdjąć obudowę klapy bagażnika i odkręcić 6 śrub( 2 na środku i po 2 na bokach na wysokośći światła cofania i przeciwmgłowego). Po zdjęciu blędy okazało się że uszczelka która jest wokół niej i ma uszczelniać łaczenie z klapą była nierówno ułożona, a co za tym idzie pod blędą kupa błota, wody i syfu. W samym właczniku było jeszcze gorzej. Cały był zawalony błotem i wodą. Dlatego nie dawało się otworzyć klapy. A i co do samego włącznika, jest to zwykły switch więc nawet jeżeli to siądzie myślę że można to naprawić u jakiegoś elektronika za 10 zł, albo zrobić samemu. Wszystko wsadziłem pod kran, dokładnie wymyłem, wysuszyłem i poskładałem na nowo, i co najważniejsze działa :) Trzeba tylko pamiętać przy składaniu żeby dobrze uszczelnić miedzy samym włącznikiem a blędą, oraz dobrze poprawić uszczelkę przylegającą miedzy klapą a blędą, ewentualnie ją podkleić i wszystko powinno być ok ;)

• 9 months later...

Odkopię temat. Czy w P12 hatchback jest dźwignia do mechanicznego otwierania bagażnika? Jeżeli tak to gdzie, a jeżeli nie to co z tym fantem zrobić?

Edit: Już sobie poradziłem, trzeba nad zamkiem pogrzebać jakimś śrubokrętem albo czymś takim i już można otworzyć bagażnik :)

Edited by Pawełek

jeżeli w kombi jest taki sam zamek jak w hetchback'u to z tego co pamiętam jak ściągniesz plastikową nakładkę na zamek to jest tam taki biały "dzyndzel" i jak go przesuniesz powinien się bagażnik otworzyć. 

• 2 years later...
Guest gabi123

Odkopię temat. Czy w P12 hatchback jest dźwignia do mechanicznego otwierania bagażnika? Jeżeli tak to gdzie, a jeżeli nie to co z tym fantem zrobić?

Edit: Już sobie poradziłem, trzeba nad zamkiem pogrzebać jakimś śrubokrętem albo czymś takim i już można otworzyć bagażnik :)

gdzie trzeba pogrzebac? nad zamkiem od środka? siedząc w bagazniku? dzis zatrzasnęłam przez przypadek rączkę od torebki matariałowej, i ten materiał utknął... zamek się otwiera ale od srodka cos haczy...i bagaznik nie otwiera sie...

plissss pomóżcie

jeżeli w kombi jest taki sam zamek jak w hetchback'u to z tego co pamiętam jak ściągniesz plastikową nakładkę na zamek to jest tam taki biały "dzyndzel" i jak go przesuniesz powinien się bagażnik otworzyć. 

dzis zatrzasnęłam przez przypadek rączkę od torebki matariałowej w zamku kalpy od bagaznika, i ten materiał utknął... zamek się otwiera (minimalnie klapa sie otwiera) ale od srodka cos haczy...i bagaznik nie otwiera sie...

Pomozesz cos? jakas czarodziejska dzwignia?

gdzie trzeba pogrzebac? nad zamkiem od środka? siedząc w bagazniku? dzis zatrzasnęłam przez przypadek rączkę od torebki matariałowej, i ten materiał utknął... zamek się otwiera ale od srodka cos haczy...i bagaznik nie otwiera sie...

plissss pomóżcie

dzis zatrzasnęłam przez przypadek rączkę od torebki matariałowej w zamku kalpy od bagaznika, i ten materiał utknął... zamek się otwiera (minimalnie klapa sie otwiera) ale od srodka cos haczy...i bagaznik nie otwiera sie...

Pomozesz cos? jakas czarodziejska dzwignia?

W sedanie P12, składasz tylnią kanapę od strony kierowcy i sięgając ręką do komory bagażnika, dźwignia znajduje się u góry po prawej stronie. Trzeba ją pociągnąć w poziomie w lewo aby zwolnić rygiel zamka.

Edited by Pixel81
  • 4 years later...

Cześć. 

Zostawiam swoje doświadczenia dla potomnych i dziękuję za pomoc w naprowadzeniu mnie na rozwiązanie problemu.

Dziś w mroźny wieczór otworzyłem klapę bagażnika w Primera P12 kombi 2.0 benzyna i już nie mogłem jej zamknąć. Nie pomógł WD 40 ani podgrzanie zamka (kilka dni temu to pomogło jak mi się nie chciała klapa zamknąć). Po przeczytaniu tego posta wyruszyłem z śrubokrętami do auta. Zdjalem plastikowa osłonę zamka i natrafiłem na białe plastikowe coś z dziurką w środku, wsadziłem malutki śrubokręt w dziurkę i przesuwałem raz w prawo raz w lewo ale nic to nie dało,, dopiero gdy zacząłem bawić się samym zamkiem i pałacem go przesunąłem w prawo i jednocześnie drugą ręką ten plastikowy bialy "przełącznik" wtedy coś zaskoczyło, usłyszałem odgłos zablokowania zamka i jak ruszyłem białym plastikiem w prawo zamek się odblokował i juz zaczął działać normalnie.

Pozdrawiam

• 4 weeks later...

Witam, mam ten sam problem z klapą bagażnika w kombi, ale nie widze nigdzie białego czegoś gdzie mam wsadzić śrubokręt żeby otworzyć klapę. Ma ktoś zdjęcie jak to ma wyglądać? I gdzie tego szukać?

cedricco

Kolego Matef od środka w przedziale bagażnika w okolicy zamka powinna być też łapka do otwierania awaryjnego bagażnika a jak masz problem to tylne światełko wyjmij bo to jest na jednym obwodzie i elektro magnes ma zwarcie i nie chcę pokrywy bagażnika otworzyć ja tak w swojej Nysie miałem w wersji Hatchback Pozdrawiam Jak coś służę pomocą i radą...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Chodzi o światełko podsufitki... Dodam ; )

cedricco

Podłączam się do tematu mi też w Hatchbacku

cedricco

To chyba chodzi o wiązkę elektryczną pokrywy bagażnika... albo nie łączy albo ma zwarcie...

Zamek 3ci raz wymieniany...

• 2 weeks later...

Dodaję zdjęcie tego białego plastikowego czegoś z dziurką w środku, czerwona kreska wskazuje położenie.

IMG_20210217_210240.jpg

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
cedricco

Koledzy! Mam rozwiązanie odnośnie pokrywy bagażnika ja mam hatchback-a czyli pokrywa bagażnika otwierana razem z szybą trzeba lewą listwę zdjąć zdemontować ona jest na zatrzaski i po lewej stronie idąc od gumowej przekładki do pokrywy prześledzić czy nie jest nadszarpnięty przewód za izolować dobrze wziąć w otulinę gumową i ponownie zaizolować i nie będzie zwarcia które to się działo przed zaizolowaniem przewodu! Potocznie pisząc pokrywa bagażnika dostawała samozapłonu tzw. Zwarcie masowanie do obudowy...

Problem się rozwiązał po zaizolowaniu przewodu!

Edited by cedricco