Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0171 - obwód sondy lambda. Pomocy


Gość jaro525

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro525

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z prośbą o zdiagnozowanie usterki. Wczoraj podczas jazdy zapaliła sie kontrolka silnika. W tym momencie zauwazyłem, że zaczęło wariować spalanie, raz 12 za chwilę 8 / 100 km. (jazda ciagle w trasie - stała prędkość) oraz zbyt niskie schodzenie obrotów na biegu jałowym (czasami nawet gaśnie). Po dojechaniu do warsztatu podłaczenie pod kompa i wyskoczył błąd jak w temacie "P0171 - obwód sondy lambda (Bank1) - mieszanka uboga. Po wejściu w diagnostykę stwierdzone zostały parametry:

 

Sygnał sondy lambda 1 - bank 1 10-80 mV - w zaleznosci od obrotów

Sygnał sondy lambda 2 - bank 1 280 mV - stała wartość, niezmienna od obrotów

 

Mechanicy stwierdzili, że sonda nie daje odpowiedniego sygnału (czyli jest do wymiany). Skasowali bład, ale objawy pozostały. Prosiłbym o potwierdzenie, czy powyższe parametry rzeczywiście wskazują na uszkodzoną sondę lambda ???. z góry dziekuję za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie faluje to jest uszkodzona, drugą sondę zostaw nic nie ruszaj ona tylko sprawdza kata a nie ma wpływu na pracę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość jeronimosa

Trochę odświeżę temat. Sugerowałem się troszkę tym postem gdyż miałem też błąd P0171. Obroty nie falowały, auto mulaste. Wymieniłem sondę, jednak objawy pozostały. Obroty ok, auto słabe. Dałem znajomemu mechanikowi żeby się tym autem przejechał. Stwierdził że to przepływomierz do wymiany. Po wymianie przepływomierza auto jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sugerowałem się troszkę tym postem

 

nie ma co się sugerować tylko pomierzyć i wtedy wychodzi co i jak, u mnie tez trochę kulał na wyższych do tego mapy LPG i PB ładnie pokryte a sonda jakoś falowała, ale po wymianie sondy i przepływki inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...