Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szybkościomierz


Gość bogdan815
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan815

Witam wszystkich

Moze mi ktoś podpowie co sie stało u mnie z szybkościomierzem,otóz przy aucie stojącym pokazuje 30km/h a w czasie jazdy zawyzad predkośc o około 30 km/ha przy cofaniu do tyłu dochodzi do 0 ale gdy sie zatrzymam znowu pokazuje 30 ,dodam ze wymieniałem dzisiaj olej w silniku .czy moze coś uszkodziłem?czy zbieg okoliczności

pozdrawiam i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jak ja przestawić?

 

Nie wiem czy to dobra metoda.., ale jak byś chciał przestawić, to musisz wymontować zestaw wskaźników, wymontować prędkościomierz i "brutalną" siłą ściągnąć wskazówkę i przestawić o tyle, o ile chcesz...., a tak na poważnie, to nie ma związku wymiana oleju z tym co opisujesz, chyba że to przypadkowy zbieg okoliczności i padł Ci prędkościomierz, chociaż nie widzę żeby mogło coś się tam zepsuć w sposób opisywany przez Ciebie (mam przed sobą właśnie wymontowany prędkościomierz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym grzebaniem w samym prędkościomierzu to jakaś bzdura Panowie :) Linka od prędkościomierza kończy się w skrzyni (chyba). Zakładam, ze mogłeś grzebiąc pod autem poruszyć czymś tam i nie styka jak powinno. Wleź pod auto, zobacz gdzie się kończy linka, czy jest cała i poruszaj nią... na początek. Jeśli taka metoda nie pomoże, możliwe że skończył się lub kończy czujnik, który odpowiada za wskazania prędkościomierza. A zakładam, że umiejscowiony jest własnie gdzieś w skrzyni..... No ale to tylko moje przypuszczenia, że wykręcając filtr oleju Pan mechanik poruszył linka :)

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że skończył się lub kończy czujnik, który odpowiada za wskazania prędkościomierza.:)

 

Witam

W przypadku prędkościomierzy napędzanych linką, nie ma żadnych czujników, napęd prędkościomierza jest czysto mechaniczny, czyli za pomocą obracającej się linki przekazywany jest ze skrzyni do licznika..

Pozdrawiam

 

Aha, jeszcze jedno, nie ma bezpośredniego (fizycznego) połączenia miedzy linką a wskazówką prędkościomierza, przekazanie obrotu linki do wskazówki odbywa się za pomocą "sił magnetycznych"

Edytowane przez cww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

przestaw wskazówke o 30km

 

 

oczywiście zacznij od sprawdzenia linki ta przestawianie wskazowki to już ostateczność w przypadku jakiejś dziwnej niewiadomego pochodzenia awarii licznika ( co raczej sie nie zdarza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak dokładniej jaki samochód :rolleyes2:

Bo większość TDI i spora liczba TD, to linki nie ma i wtedy to do sprawdzenie kabel (brak masy, przerwa), impulsator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan815

To jest 2,7 tdi no i linkę ma sprawdzałem.

Rozebrałem szybkościomierz no i cofnąłem wskazówkę i wyglądało ze jest dobrze ale włączyłem nawigacje to przekłamuje o 15 km wcześniej była różnica 2 km czyli pokazuje licznik 100 a w rzeczywistości jadę 85km/h i nie wiem co z tym zrobić

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrób fotkę silnika...

Teraz dobrze pokazuje, prędkość zawsze jest zawyżana 10-17%, km wtedy lecą OK.

 

Jeżeli na lince przekłamuje - uszkodzony licznik, mechaniczne ustroństwo - coś wytarte, złamane, linka raczej daje efekt jest/nie ma.

Edytowane przez terranosaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60 pokazuje 75km a to już trochę za dużo

Faktycznie, trochę za dużo, u mnie zawyża o 10 km/h przy 100km/h, tez mam silnik 2,7TDi i napęd prędkościomierza za pomocą linki. Jeżeli prędkościomierz reaguje już przy b. małej prędkości, to może spróbuj jeszcze raz ściągnąć wskazówkę i trochę ją jeszcze przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

prędkość zawsze jest zawyżana 10-17%, km

 

wojtuś Ty jak coś palniesz :DDDDD, temat mnie zainteresował i przegrzebałam net i z tego co wyczytałem zawyżane są tylko wskazania radarów lub ulicznych prędkościomierzy, w żadnym wypadku liczników samochodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtuś Ty jak coś palniesz :DDDDD, temat mnie zainteresował i przegrzebałam net i z tego co wyczytałem zawyżane są tylko wskazania radarów lub ulicznych prędkościomierzy, w żadnym wypadku liczników samochodowych

Zawsze licznik w samochodzie pokazuje więcej, niż faktyczna prędkość - zawyża.

Jeśli jest inaczej, to koła są inne niż producent przewidział - średnica, zmienione przełożenia itp..

Zakładając większe koła różnica się zmniejsza, zakładając jeszcze większe - prędkościomierz pokaże niższą prędkość niż faktyczna.

 

Terrano przy 33'' pokazuje dokładną prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. od jakiegoś czasu przestał mi działać szybkosciomierz w terrano II 2.4 z 99r. (model 2000). czy ktoś wie co to może być? Poza tym wszystko działa. Gdzieś w necie wyczytałem, że może to być jakiś czujnik za1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś ma rację i tak faktycznie jest. Wszystkie Nissan'y przekłamują właśnie o około 10% jak większość marek, przy czym bywają marki takie jak np. Citroen, który pokazują prawdziwą prędkość. Można to łatwo zaobserwować na nawigacji.

Z tymi cytrynami to też różnie bywa - u mnie we dwóch sztukach pokazywało zawyżone.

 

Witam. od jakiegoś czasu przestał mi działać szybkosciomierz w terrano II 2.4 z 99r. (model 2000). czy ktoś wie co to może być? Poza tym wszystko działa. Gdzieś w necie wyczytałem, że może to być jakiś czujnik za1000 zł

Jeżeli masz linkę to pewnie ona, ja miałem taką przypadłość ww cytrynie że poszło jakieś zwarcie i się skopcił - reszta też działała poprawnie - tym że tam nie było linki tylko kabelki

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od jakiegoś czasu przestał mi działać szybkosciomierz w terrano II 2.4 z 99r. (model 2000). czy ktoś wie co to może być? Poza tym wszystko działa. Gdzieś w necie wyczytałem, że może to być jakiś czujnik za1000 zł

sprawdz czy idzie linka czy przewody od "czujnika" w reduktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do czujnika dochodzą kable. Jak się okazało po oględzinach czujnik jest uszkodzony (złamany). Szukałem na alledrogo ale niestety nie ma takiego czujnika. Jeśli ktoś posiada czujnik prędkości do terrano 2.4 R20 model 2000 na przewody, oczywiście sprawny proszę o kontakt, chętnie odkupię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo trudne do kupienia, w aso powyżej 1100zł, ze stanów idzie dorwać za powiedzmy połowę tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czułem, że będzie kłopot z tym czujnikiem bo nie mają go w żadnym sklepie motoryzacyjnym. Może trafi się jakiś anglik na części to się coś wykombinuje, a narazie trzeba będzie jeździć na wyczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić impulsator prędkości za 300, więc nie jest źle. Ale pojawił się kolejny problem. Przy okazji wymiany impulsatora chcę sprawdzić czy ślimak działa prawidłowo, tylko że nie mogę go zdemontować. Odkręciłem śrubkę mocującą ale czujnik nie chce wyjść. Ma może ktoś jakiś sposób, żeby go wyciągnąć bez uszkodzenia?

   

Jeśli ktoś będzie miał podobny problem z tym czujnikiem  to dowiadywałem się w aso i impulsator pasuje do każdej wersji silnikowej, różnią się tylko ślimaki w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę gdzie ty to dorwałeś ?

mnie się nie udało !! znaleźć

 

z wyjęciem jest faktycznie masakra, sposób niedestrukcyjny to tym bardziej trudno, różnie walczyłem najpierw próbowałem obrócić kluczem do rur potem złapałem separatorem od ściągacza chyba łapałem i za niego wyciągałem

tak czy siak obudowa nie przeżyła w całości,

dorabiałem wirnik u siebie i obudowę

http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/speedsensor/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszym reduktorze też urwałem, przy drugim najpierw obstukałem delikatnie młotkiem a później młotkiem ze śrubokrętem udało mi się trochę go obrócić raz w jedną raz w drugą stronę i z czasem wyszedł w całości

jak już wyjmiesz to policz zęby i pstryknij zdjęcie zębatki, kiedyś mieliśmy dylemat ile było rozmiarów tych zębatek  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...