Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] kupa błędów auto nie jedzie pomocy


Gość bugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie już od dłuższego czasu śledzę to forum odkąd pojawiła się primera 1.9 dci w naszej rodzinie. Póki co nie stwarzała jakiś strasznych problemów ale teraz to już przesada. Wczoraj jadąc zapaliła mi się kontrolka silnika ta żółta (czerwona świeci się cały czas) auto nagle zaczeło nabierać temperatury jakby puchło. Trochę się wystraszyłem i bałem jechać dalej ale powoli do domu zajechałem. Dzisiaj byłem u elektryka na kompie pokazało takie błędy :

P0487 -układ sterowania przesłoną recyrkulacji spalin

P0486- czujnik położenia odprowadzania spalin - chwiejny styk

P0100- przepływomierz powietrza masowy

P0110- obwód czujnika temperatury powietrza dolotowego

P0670- moduł świec żarowych.

 

Czy może ktoś objaśnić mi czy da radę któryś z tych problemów da radę samemu w domowym garażu naprawić ?? Oczywiście przed wymianą tego wsyztskiego chciałbym jakoś sprawdzić czy jest to tylko chwilowy błąd czy faktycznie jakaś poważna usterka.

 

Dodam że auto nawet na przygazówce nie kopci wogóle co jest dla mnie dziwne, obroty silnika spadają nieraz nawet do ok 700obr/min i silnikiem trzęśie, brak mocy przy przyśpieszaniu.

 

Aha kiedyś chciałem wziąć się za to czyszczenie egr ale nie mam pojęcia gdzie on jest w primerze może jakiś schemat.

Dobrze by było jakby ktoś miał schemat silnika i mi zaznaczył w którym miejscu dana część może powodować błąd. Dodam że laikiem nie jestem bo swoje drugie auto ibize w tdi naprawiam zawsze sam. Ale z primerą jeszcze nie miałem do czynienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Specem od diesli nie jestem, ale zacząłbym od kontroli zaworu EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynio 17 - ten post ma juz 2 lata warto czasami zerknac na date postu, masz problem z silnikiem to sprawdz najpierw czy byl na ten temat post a jak nie to postaw zapytanie a na pewno ktos odpisze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie. pytanie zadalem niestety nikt nie chce pomoc... mam taki sam przypadek z tym ze egr wymieniony na uzywany sprawny nastepnie na nowy i dalej kontroli swieca..przeszukalem caly internet bylem u wielu "specow" i niestety nikt nie moze pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...