Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zdjąć airbag


mikoaj68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim notku (06) wytarła się kierownica.Pojechałem do znajomego tapicera dać ją obszyć. I tu problem jak zdjąć airbag z koła kierownicy.Mam instrukje serwisową po angielsku w pdf. Ale tam mocowanie jest na dwóch śrubach typu torx.A u mnie po zdjęciu zaślepek widać tylko dość głęboko osadzony poprzecznie drut. Co z tym zrobić pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki manual dla złodziejaszków. :) Jak wiadomo często airbag jest łakomym towarem...Hmmm! Ja nie mam pojęcia. Ale podejrzewam, że trzeba na wstępie coś gdzie odpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś pukało mi w kierownicy, wyglądało na wiązkę lub kostkę stukającą kiedy jechałem po dołach. Sam też nie mogłem zdjąć poduszki więc zgłosiłem w aso. Byłem przy tym jak mechanik ją wyjmował. Namęczył się i potrzebował pomocy drugiego. Potrzebne są dwa długie śrubokręty z szerokimi grotami. Wkładał w otwory dość głęboko - w te co w instrukcji są pokazane. Tam są takie zatrzaski metalowe. Trzeba wyczuć jak wejdzie w nie śrubokręt to trzeba go przekręcić żeby się te zatrzaski zwolniły i ciągnąć od góry za obudowę. Dość ciężko to idzie i trzeba użyć siły. Z włożeniem poszło im szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako świeży nabywca używanego note z wytartą kierownicą postanowiłem ją wymienić lub obszyć.Z obszycia zrezygnowałem bowiem trzeba kierownicę wyjąć i zostawić do obszycia.Orginalne kierownice do Notka obszyte skórą na allegro są drogie 400-500zł,ale do Tiidy już można kupić za ok. 250zł(są identyczne)opcje sterowania z kierownicy są wymienne, ja dałem z mojej wytartej.

Wymiana jest banalna,poduszkę zdejmujemy po odłączeniu akumulatora.Wystarczy nawet jeden płaski śrubokręt,wyjmujemy dwie okrągłe zaślepki od spodu z dwóch boków kierownicy.Wkładamy do otworu płaski śrubokręt(nie za gruby),w odległości 5-7cm wyczuwamy drut stalowy który trzeba dość mocno nacisnąć(końcówka zatrzasku),trzymając jednocześnie za górną krawędź poduszki -puści zatrzask(ale tylko z jednej strony).Nie puszczając górnej krawędzi poduszki wkładamy śrubokręt do drugiego otworu i naciskamy.Poduszka wyjęta wystarczy odpiąć masę i konektor(jest zatrzaskowy).Wymiana kierownicy(wymieniałem też panele sterowania) ok 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kupię np. kierownicę z tymi bajerami do sterowania- to mogę bez problemu podpiąć do gotowych przewodów- czy nie ma do czego podłączyć ? (w moim jest zwykła, prosta kierownica)

 

:) Na pewno kierownica od Tiidy jest identyczna jak do Note? pytam, bo chcę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Moja kierownica wytarta już dawno, ale ostatnio zaczęła brudzić ręce (wrażenie jakbym mąką posypał).

Mam najprostrzą wersję Note, czy można podłączyć sterowanie radia??

Obecnie przejechane 103kkm, 95% tylko po mieście.

Jaką kierownicę kupić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz model bez sterowania w kierownicy to może być trudno...no i sama kierownica sprawy nie załatwi.Musiałbyś też dokupić odpowiednią taśmę pod kierownicę ,bo przez nią idą wszystkie łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej dać do  obszycia? Za 2-3 setki fachowiec zrobi bez zdejmowania koła i będzie jak w fabryce

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ładniej wyglądała raczej musi ją zdjąć,ale dla fachowca to 5 min roboty .Mnie obszycie z mieszkiem biegów kosztowało ponad 2 stówki i jestem super zadowolony z tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy aby zdemontować panel sterowania radiem z kierownicy trzeba wyciągać poduszkę? Jest on na zatrzaskach czy przykręcony? Pytam bo chcę przerobić rezystancję aby działało z radiami Pioneer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej musisz zdjąć,panel sterowania ma od strony poduszki i z drugiej też taki mały kołnierz.

A czy jest przykręcany?Gdzieś czytałem że jest przykręcany,ale na 100% pewny nie jestem,więc nie bierz mojej odpowiedzi jako pewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce męczyć mi się z tą kierownicą ale niestety będę musiał chyba że ktoś potwierdzi że da się wyciągnąć bez odkręcania poduszki. Lepiej będzie jednak odkręcić niż coś urwać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byhl,najlepiej zadzwoń do gościa co wystawia na allegro taki przełącznik i się upewnij.

http://allegro.pl/note-sterowanie-radia-w-kierownice-nissan-i3425645758.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz zdjąć poduszkę aby odkręcić od spodu bodajże 2 śrubki typu torx , bez tego się nie obejdzie oraz odpiąć maskownicę poduszki ta co jest od strony zegarów.

pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byhl,najlepiej zadzwoń do gościa co wystawia na allegro taki przełącznik i się upewnij.

http://allegro.pl/note-sterowanie-radia-w-kierownice-nissan-i3425645758.html

Tak się właśnie przymierzałem ale kolega YOGI wyjaśnij już co i jak. Jakoś jeszcze w tym tygodniu zabiorę się za to to potwierdzę jak to dokładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...