Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai + przyczepa campingowa


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję odświeżenie tematu oraz zamieszczanie uwag , rad oraz doświadczeń dotyczących eksploatacji naszych aut z przyczepami campingowymi.

 

Spostrzeżenia

1.każda przyczepa ma w dowodzie rejestracyjnym wpisaną wartość DMC /dopuszczalna masz całkowita/.Również pojazd ciągnący Qashqai ma w dowodzie rubrykę DMC ciągniętej przyczepy. DMC przyczepy nie może być wyższe niż wielkość DMC które masz w dowodzie rejestracyjnym samochodu /zwracam uwage że nie chodzi o DMC samochodu lecz DMC przyczepy którą można ciągnąć/.W przypadku mojej Kaśki jest to 1400 KG , jeżeli tak oznacza to że nie wolno ciągnąć przyczepy cięższej/DMC/ niż 1400 KG.A więc wybierając przyczepę należy się kierować tą ważną wskazówką

 

2.Zużycie paliwa w 2,0 dci z przyczepą zależy od ciężaru przyczepy i szybkości jazdy . Należy przyjąć że przy spokojnej jeżdzie będzie to około 10,5 litra na 100km .Na autostradzie jeżeli pojedziemy 110 -120 km/h -czego odradzam -może być trochę więcej.

 

3.Przy pożyczaniu przyczepy dla rodzin zalecam dwusypialniową ,ale raczej o średniej długości/4,5 - 5 metrów buda/ . Nie należy szalęć z wielkością bo to utrudnia manewrowanie a i ciężar jest niebagatelny.

 

4.Dobrze aby przyczepa była wyposażona w

-przedsionek

-instalację gazową

-instalacje wodną

-łazienkę z toaletą

 

Jeżeli po pierwszym sezonie spodoba ci się można rozważyć kupno własnej przyczepy.Używane w dobrym stanie kupisz za około 9000 - 15.000 zł.

Jeżeli planujesz wyjazd za granicę np Chorwacja,Włochy musisz się liczyć że wakacje z przyczepą nie bedą tańsze od pobytu w apartamencie . Mimo wszystko caravaning jest postrzegany jako specyficzny sposób spędzania wakacji i jako taki jest drogi .Koszt campingu w twoim przypadku to może być ponad 30 euro na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Michal KJ

Mój 2.0 spalił około 11,5 l/100 km z przyczepą KIP 40T (aerodynamiczna), prędkosci do 100, ale bliżej 80 - 90.

 

Miałem już 2 przyczepy, od kilku lat wypożyczam, co rok nowsza i nie musze się o nic martwic :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja ciągałem przyczepę Lord Munsterland deLux o DMC 1100. Tylko po Polsce, prędkości jak u kolegi wyżej. Spalanie 9.5 do 10.0 l/100km. Nie mam porównania bo, poza zestawem Skoda Favorit + Niewiadówka wiele lat temu, nic nie ciągałem osobówką nie mniej jestem zachwycony zachowaniem samochodu z takim obciążeniem.

Oczywiście nie da się nie zauważyć że coś nas przytrzymuje z tyłu ale nawet wyprzedzanie nie stanowi większego problemu. Zabawa na 102. Wszystkim polecam taki sposób spędzania wakacji a nasze QQ na pewno się do tego nadają :-)

 

 

 

 

Minął rok więc może odświerzę temat i podam coś optymistycznego w zalewie postów negatywnych gwarancyjno, kapciowo, wypadkowych ;-)

 

Zestaw na tegoroczny wyjazd QQ+2 i Hobby 495 classic z 1994.

Przyczepa ma DMC 1300 więc z moją qqłką waży deko ponad 3.5t i załapałem się na viatoll dla ciężarówek :-)

Zestaw jedzie bardzo pięknie ale po jednym dniu na autostradzie spalanie 11 l/100 km :o Fakt, że jazda trochę za szybko tzn. około stówki.

Zobaczymy jak dalej....

post-36463-0-26128100-1342304271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...