Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] przednie lampy jak ustawić


dano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!jak ustawić przednią lampę w almerze?jedna świeci mi wyżej.a druga niżej.czy jest tam jakieś regulowanie?i czy można to zrobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

na silniczku od regulacji wysokości jest miejsce na kluczyk 6kę bodajże i tym ręcznie reguluje się wysokość ...

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest ampul 8 raczej Taka biała tulejka w silniczku od góry, Łatwo zauważyć

Tak w tej kwestii to zobacz czy nie rusza się silniczek U mnie jest tak w lewej lampie i jak się zruszy to światło ucieka do góry.

Jak on jest tam montowany do lampy

 

Na fotce widać gdzie regulujesz

post-18247-0-73257000-1299437360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówcy piali dodam tylko, że nie potrzeba żadnego klucza. Wystarczy dość duży śrubokręt krzyżowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wydawac 20zl?:) skoro robota zajmuje pare minut, podjezdzasz pod jakas sciane zeby samochod stal rowno i opuszczasz albo podnosisz do gory ta regulacja, druga rzecz to sprawdz tez czy zarowka jest dobrze wlozona gdyz jesli lezy nie na swoim miejscu to bedzie zle swiecila. Pamietaj tez ze prawe swiatlo powinines ustawic troche wyzej niz lewe. Oczywiscie jesli nie lubisz sie bawic w takie rzeczy samemu to zaplac te 20 zl i niech Ci ustawia, ja generalnie wole sie sam pobawic i wiedzieec na przyszlosc co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co wydawac 20zl?:) skoro robota zajmuje pare minut, podjezdzasz pod jakas sciane zeby samochod stal rowno i opuszczasz albo podnosisz do gory ta regulacja, [...]

 

No dobrze, ale skąd masz punkt odniesienia? Taka metoda ma sens jak zaraz po regulacji na specjalistycznym urządzeniu wyznaczysz sobie odległość od drzwi garażu i wysokość na której powinny świecić dobrze ustawione światła.

Reflektory można ustawić za darmo przy okazji przeglądu rejestracyjnego jak się poprosi (powinni to robić bez proszenia). Problem pojawi się jak okaże się, że światła są do kitu i nie podbiją dowodu (a w almach może się tak zdarzyć). Chociaż w sumie lepiej to wiedzieć, niż jeździć jak kret :>

Tyle teorii, ja reguluję samodzielnie którymś imbusem, ponoć powinno być widać dokładny koniec świecenia na światłach krótkich, a świecić powinny na minimum 40m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...